چطور از فرودگاه استانستد لندن به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه استانستد | Stansted Airport Transportation

فرودگاه استانستد در شمال شرقی شهر لندن قرار دارد و یکی از چند فرودگاه اصلی و بین المللی این شهر است. در حقیقت، فرودگاه استانستد سومین فرودگاه پررفت و آمد انگلستان و یکی از روبه رشدترین فرودگاه های اروپا به شمار می رود. فرودگاه استانستد حدود ۶۴ کیلومتر با شهر لندن فاصله دارد و بسیاری از ایرلاین های ارزان قیمت در این فرودگاه فعالیت دارند. در این مطلب گزینه های حمل و نقل فرودگاه استانستد و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر به لندن سفر کردید و بلیط هواپیمایتان به مقصد این فرودگاه بود به راحتی بتوانید خود را به هتل و مرکز شهر لندن برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

حمل و نقل لندن

دسترسی از فرودگاه استانستد به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به لندن
چرا به لندن برویم؟

فرودگاه استانستد در منطقه اسکس لندن قرار گرفته و حدود ۶۴ کیلومتر با لندن فاصله دارد. این فرودگاه به بیش از ۱۷۰ مقصد در اروپا، آفریقای شمالی و مرکی و آمریکای شمالی پرواز مستقیم دارد و عمدتا پروازهای اروپایی را انجام می دهد. بسیاری از ایرلاین های ارزان قیمت مثل رایان ایر و ایزی جت در این فرودگاه حضور دارند. در سال ۲۰۱۶ بیش از ۲۴ میلیون از فرودگاه استانستد استفاده کرده اند و آن را به یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های انگلیس و اروپا تبدیل کرده اند. اگر با استفاده از تور لندن به این شهر سفر می کنید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه استانستد باشید چرا که سرویس ترانسفر فرودگاهی معمولا از سوی مجریان تور ارائه می شود. اما اگر به صورت شخصی قصد سفر به لندن را دارید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه استانستد است لازم است در مورد حمل و نقل فرودگاه استانستد و راه های دسترسی به مرکز شهر اطلاعات کافی داشته باشید. شما با استفاده از تاکسی، قطار و اتوبوس می توانید به راحتی خودتان را به هتل و مرکز شهر برسانید. بهترین گزینه برای هرکس متفاوت است و کاملا به بودجه و زمانی که در اختیار دارید وابسته است. بنابراین در ادامه هر یک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به شرایط خودتان بتوانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

پل تاور بریج لندن

اوستر کارت | Oyster Card

اگر قرار است بیش از یک روز در لندن اقامت کنید و در مدت اقامتتان نیز می خواهید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید اوستر کارت تهیه کنید. این کارت را می توانید قبل از رسیدن به لندن و به صورت آنلاین رزرو کنید و از تخفیف های شگفت انگیز در حمل و نقل استفاده کنید. اوستر کارت یک کارت هوشمند حمل و نقل است که باعث سهولت رفت و آمد در لندن می شود. با تهیه این کارت می توانید از کلیه وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و همین طور در ورودیه و مکان های مختلف از تخفیف برخوردار شوید.

اوستر کارت

قطار

قطار اکسپرس استانستد سریع ترین راه برای رسیدن به مرکز لندن است و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه استانستد محسوب می شود. خوشبختانه فرودگاه استانستد ایستگاه قطار خود را دارد و به راحتی می توانید از فرودگاه سوار قطار شوید. قطارها هر ۱۵ دقیقه یکبار از ایستگاه قطار در طبقه پایین ترمینال فرودگاه حرکت می کنند. با استفاده از قطار می توانید در مدت ۴۵ دقیقه به خیابان لیورپول لندن و در مدت ۳۶ دقیقه به تاتنهام هال برسید. ساعات کاری قطارها از ساعت ۵:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ شب است و اگر در این مدت به فرودگاه برسید می توانید با قطار به مقصد برسید.

قطار فرودگاه استانستد

اتوبوس

  • اتوبوس نشنال اکسپرس (National Express) یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه استانستد است و به صورت ۲۴ ساعته به جابجایی مسافران می پردازد. این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه سوار می کنند و به سمت ایستگاه اتوبوس ویکتوریا در لندن می رسانند و در طول مسیر در ایستگاه های گلدرز گرین، خیابان فینچلی، سنت جان وود، خیابان بیکر و ماربل آرک توقف می کنند.
  • ایزی باس (EasyBus) نیز سرویس حمل و نقل ارزان و باکیفیتی را به مسافران ارائه می کند و آن ها را از فرودگاه به سمت مرکز شهر لندن جابجا می کند. این اتوبوس ها هر ۱۵ دقیقه یکبار حرکت می کند و به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته فعال هستند. با استفاده از اتوبوس ایزی باس در مدت زمان حدودا ۱ ساعت می توانید به مرکز لندن (خیابان بیکر) برسید.
  • تراویژن (Terravision) نیز یکی دیگر از سرویس اتوبوس در حمل و نقل فرودگاه استانستد است. این سرویس با ارائه اتوبوس هایی ارزان قیمت مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر لندن می رساند. سه نوع سرویس وجود دارد که با توجه به مقصدتان می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید: اتوبوس بدون توقف به سمت ایستگاه اتوبوس ویکتوریا، اتوبوس به سمت ایستگاه خیابان لیورپول و سوریس به سمت استراتفورد.
حمل و نقل فرودگاه استانستد

تاکسی

سرویس تاکسیرانی فرودگاه استانستد به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته فعال است و به جابجایی مسافران می پردازد. تاکسی های مشکی لندن در فرودگاه فعالیت رسمی ندارند با این حال می توانید یکی از آن ها را در فرودگاه پیدا کنید. تمام تاکسی ها کرایه را بر اساس تاکسیمتر محاسبه می کنند و نمایشگر تاکسیمتر نیز برای مسافران قابل مشاهده است. در طول شب و آخر هفته ممکن است کمی به مبلغ کرایه افزوده شود. بنابراین قبل از سوار شدن به تاکسی در مورد حد و حدود قیمت از راننده سوال کنید و بعد سوار تاکسی شوید. تاکسی راحت ترین و بی دردسرترین گزینه حمل و نقل فرودگاه استانستد است. اگر برای اولین بار به لندن سفر می کنید و با شهر آشنایی ندارید، اگر چمدان های زیادی همراهتان است یا با کودکتان سفر می کنید تاکسی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. تاکسی شما را از در فرودگاه سوار می کند و درب هتل پیاده می کند. از آنجا که بسیاری از وسایل حمل و نقل عمومی در طول شب فعال نیستند بنابراین اگر دیروقت به فرودگاه رسیدید بهترین و شاید تنها گزینه شما تاکسی خواهد بود.

منبع: visitlondon.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد