چطور از فرودگاه اورلی پاریس به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه اورلی | Orly Airport

فرودگاه بین المللی اورلی در فاصله ۱۳ کیلومتری جنوب پاریس قرار دارد. فرودگاه اورلی قبل از ساخته شدن فرودگاه شارل دوگل به عنوان فرودگاه اصلی پاریس فعالیت می کرد. امروزه نیز با وجود انتقال بیشتر پروازها به فرودگاه شارل دوگل، فرودگاه اورلی همچنان به عنوان پررفت و آمدترین فرودگاه فرانسه از نظر پروازهای داخلی و دومین فرودگاه پرتردد فرانسه شناخته می شود. اگر بلیت هواپیمایتان به مقصد فرودگاه اورلی است لازم است در مورد راه های دسترسی به مرکز شهر اطلاعاتی داشته باشید. به همین دلیل در این مطلب گزینه های حمل و نقل فرودگاه اورلی پاریس را معرفی می کنیم و اطلاعات لازم در این رابطه را با شما در میان می گذاریم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به مرکز شهر پاریس برسانید. با الی گشت همراه باشید.

پرواز پاریس

دسترسی از فرودگاه اورلی به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
همه چیز در مورد فرودگاه اورلی پاریس
راهنمای سفر به پاریس

فرودگاه اورلی در فاصله نسبتا نزدیکی از شهر پاریس قرار دارد و از راه های مختلفی می توان به هتل و مرکز شهر پاریس رسید. فرودگاه اورلی ۲ ترمینال مسافربری دارد که با نام های ترمینال S (جنوب) و ترمینال W (غرب) شناخته می شوند. فرودگاه اورلی با پاریس حدود ۱۳ کیلومتر فاصله دارد و با استفاده از تاکسی، اتوبوس، قطار و کرایه اتومبیل می توانید به مرکز شهر پاریس برسید.

شهر پاریس

تاکسی

اگر به دنبال راحت ترین و بی دردسرترین گزینه حمل و نقل فرودگاه اورلی می گردید باید تاکسی را پیشنهاد بدهیم. تاکسی برای کسانی که برای اولین بار به پاریس سفر می کنند و نگران گم شدن در شهر هستند بهترین انتخاب است. ایستگاه تاکسی ها در مقابل هر دو ترمینال وجود دارد. کرایه مسیر با توجه به اینکه مقصدتان سمت راست رود سن یا سمت چپ رود باشد متفاوت خواهد بود. به طور کلی در مدت زمان ۴۰ دقیقه می توانید با استفاده از تاکسی به مرکز شهر پاریس برسید. تاکسی گران ترین گزینه است و اگر در ساعات شلوغی به فرودگاه برسید ممکن است در ترافیک گیر کنید. اما به هرحال گزینه راحتی است و اگر چمدان های زیادی همراهتان است یا با کودکتان سفر می کنید گزینه راحتی خواهد بود. تاکسی شما را از مقابل ترمینال سوار می کند و درب هتل یا مقصدتان پیاده می کند.

حمل و نقل فرودگاه اورلی

قطار

  • RER B: نزدیک ترین ایستگاه قطار RER آنتونی است که در فاصله ۵ مایلی از فرودگاه قطار دارد و با استفاده از اتوبوس شاتل Orlyval  می توان به آن دسترسی پیدا کرد. بلیت مترو شامل هزینه شاتل نیز می شود و می توانید آن را قبل از عزیمت از باجه های فروش بلیت خریداری کنید.  اتوبوس شاتل Orlyval  از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ شب فعال است و هر سه دقیقه یکبار حرکت می کند. با استفاده از اتوبوس شاتل در مدت زمان ۱۰ دقیقه می توانید به ایستگاه قطار برسید. وقتی به ایستگاه آنتونی رسیدید سوار خط آبی شوید. پس از آن ۳۰ دقیقه طول می کشد تا به گار دو نرد (Gare du Nord) در مرکز شهر پاریس برسید. قطارها از ساعت ۳ بامداد تا ۱۱:۵۰ دقیقه نیمه شب فعال هستند و هر ۶-۸ دقیقه یکبار حرکت می کنند. قطار RER B در تمام طول روز حرکت می کند، توقف ها و تعدد قطارها زیاد است و بسیار سریع حرکت می کند. بنابراین از بسیاری جهات یکی از گزینه های خوب حمل و نقل فرودگاه اورلی به شمار می رود. البته اغلب بسیار شلوغ است و اگر چمدان زیادی همراهتان باشد چمدان راحت نخواهد بود.
  • RER C: خط دیگر قطار که به سمت مرکز شهر پاریس می رود قطار RER C است. این قطار از خط B ارزان تر است اما مدت زمان بیشتری طول می کشد تا به مقصد برسید. برای رسیدن به ایستگاه قطار RER C باید سوار اتوبوس شاتل بشوید و به ایستگاه پون دو رونژی (Pont de Rungis) بروید. شاتل ها از ساعت ۵ صبح تا ۱۱ شب فعال هستند و هر ۱۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند. وقتی به ایستگاه قطار رسیدید سوار خط زرد شوید و به سمت پاتو آز (Pontoise) یا مونتین بوشامپ (Montigny Beauchamp) بروید. این مسیر حدود ۴۰ دقیقه طول می کشد و اگر هتل یا مقصدتان در مسیر این قطار است می توانید از آن استفاده کنید.
قطار پاریس

اتوبوس

  • اتوبوس اورلی: درست مثل فرودگاه شارل دو گل، فرودگاه اورلی نیز سرویس اتوبوس ویژه خود را دارد که مسافران را به مرکز شهر پاریس می رساند. این اتوبوس ها اورلی باس نام دارند و از ساعت ۶ صبح تا ۱۲:۳۰ شب هر ۱۰ الی ۲۰ دقیقه یکبار از هر دو ترمینال به سمت شهر حرکت می کنند. با استفاده از این اتوبوس ها در مدت زمان ۲۵ الی ۳۵ دقیقه می توانید به دانفر روشرو (Denfert-Rochereau) در جنوبی ترین بخش مرکز شهر برسید. از دانفر روشرو می توانید به قطار RER B و همین طور خطوط ۴ و ۶ مترو دسترسی پیدا کنید.
  • اتوبوس شماره ۱۸۳: اتوبوس ۱۸۳ ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه اورلی است. این اتوبوس ها هر نیم ساعت یکبار از ترمینال جنوبی حرکت می کنند و پس از ۴۵ دقیقه به ایستگاه نهایی در پورت دو شوازی (Porte de Choisy) می رسند. بلیت اتوبوس را می توانید هنگامی که سوار شدید از راننده خریداری کنید. اتوبوس ها از ساعت ۶ صبح تا ۱۲:۲۰ دقیقه شب فعال هستند و هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند.
  • اتوبوس ۲۸۵: اتوبوس شماره ۲۸۵ نیز از ترمینال جنوبی حرکت می کند و پس از ۱۵ دقیقه به ایستگاه مترو Villejuif-Louis Aragon می رسد. ااتوبوس ها در روزهای دوشنبه تا شنبه هر ۱۰ الی ۲۰ دقیقه یکبار و در روزهای یکشنبه هر ۳۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند.
اتوبوس فرودگاه اورلی

اتوبوس ایرفرانس

شرکت هواپیمایی ایرفرانس اتوبوس های ویژه ای به نام خط ۱ ایرفرانس دارد که مسافران را از فرودگاه اورلی به مرکز شهر پاریس منتقل می کند. این اتوبوس ها از هر دو ترمینال حرکت می کنند و در مقابل طاق نصرت پاریس و همین طور ایستگاه مونت پارناس توقف می کنند. اتوبوس ها از ساعت ۶ صبح تا ۱۱:۴۰ شب حرکت می کنند و هر نیم ساعت یکبار مسافران را جابجا می کنند. اگر بلیت اتوبوس را از قبل و به صورت آنلاین خریداری کنید می توانید هزینه ای کمتر بپردازید.

منبع: france-hotel-guide.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد