بلیط هواپیما

همه چیز در مورد فرودگاه اورلی پاریس

معرفی فرودگاه اورلی پاریس

فرودگاه بین المللی اورلی پاریس  (Orly Airport) در شهر اورلی و در ۱۳ کیلومتری شهر پاریس فرانسه قرار دارد. هرچند اکثر افرادی که به فرانسه و پاریس سفر می کنند بلیط هواپیما را به مقصد فرودگاه شارل دو گل رزرو می کنند و این فرودگاه برای گردشگران خارجی شناخته شده تر است، اما فرودگاه اورلی نیز با فاصله کمی که از شهر پاریس دارد دومین فرودگاه مهم فرانسه، پس از فرودگاه شارل دو گل محسوب می شود. فرودگاه اورلی پرترافیک ترین فرودگاه فرانسه برای پروازهای داخلی است و از لحاظ تعداد مسافر داخلی و خارجی در رتبه دوم قرار دارد. در این مطلب می خواهیم این فرودگاه را به شما معرفی کنیم تا اگر قصد سفر به پاریس را دارید و بلیط خود را به مقصد این فرودگاه رزرو کرده اید اطلاعات کامل و جامعی در مورد آن پیدا کنید. با الی گشت همراه باشید.

فرودگاه اورلی فرانسه

اطلاعات کلی در مورد فرودگاه

مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به پاریس
راهنمای فرودگاه های پاریس

فرودگاه اورلی (Orly) حدود ۱۳ کیلومتر با مرکز شهر پاریس فاصله دارد و دارای دو ترمینال جنوبی و غربی (Orly-Sud و Orly-Ouest) است. هر دو این ترمینال ها در مقایسه با فرودگاه بین المللی شارل دو گل کوچک تر هستند و مسافت بین آن ها کوتاه تر است. در حال حاضر بیش از ۳۰ شرکت هواپیمایی از این فرودگاه استفاده می کنند و از این میان، شرکت های هواپیمایی ایرفرانس (Air France)، ترانساویا (Transavia) و ویولینگ (Vueling ) بیشترین تعداد پرواز را دارند.

قبل از احداث فرودگاه بین المللی شارل دو گل در سال ۱۹۷۴، فرودگاه اورلی اصلی ترین راه ارتباط هوایی پاریس محسوب می شد. این فرودگاه امروزه نیز دومین فرودگاه بین المللی مهم پاریس و حومه است. مساحت فرودگاه اورلی بیش از ۱۵٫۳ کیلومتر مربع است و یکی از بزرگ ترین فرودگاه ها در فرانسه است. این فرودگاه سه خروجی دارد و سالیانه ظرفیت انتقال ۲۸ میلیون مسافر را دارد.  دو ترمینال فرودگاه اورلی به اختصار ترمینال S (جنوبی) و ترمینال W (غربی) نامیده می شوند. در ترمینال جنوبی فرودگاه اورلی، در کنار گیت های H و K بخش پذیرش و اطلاعات وجود دارد. ترمینال غربی نیز در فضای عمومی فرودگاه قسمتی را به ارائه اطلاعات به مسافران اختصاص داده است. در این قسمت ها می توانید به طور رایگان از اطلاعات و نقشه شهر پاریس و فرودگاه استفاده کنید. اتوبوس های رایگانی در فرودگاه اورلی وجود دارند که مسافران را بین دو ترمینال و پارکینگ ماشین جابجا می کنند.

تسهیلات و خدمات رفاهی فرودگاه

امور بانکی:

بانک HSBC در ترمینال غربی فرودگاه اورلی شعبه دارد و به ارائه خدمات مالی و امور بانکی می پردازد. همچنین در هر دو ترمینال، باجه های خودپرداز ATM وجود دارد. برای تبدیل ارز و خدمات ارزی نیز می توانید به باجه خدمات ارزی در ترمینال جنوبی فرودگاه مراجعه کنید.

رستوران

در فرودگاه اورلی کافه ها، رستوران ها و مراکز فروش غذای فراوانی وجود دارد، از جمله رستورانی در ترمینال غربی که انواع غذاهای آمریکایی را سرو می کند و همینطور رستوران غذاهای بین الملل در ترمینال جنوبی فرودگاه.

خرید

فروشگاه های مختلفی در فرودگاه اورلی وجود دارند. انواع باجه های فروش روزنامه و مجله، فروشگاه خرید سوغاتی و هدیه و حتی فروشگاه های پوشاک و برند در این فرودگاه قرار دارند. فروشگاه های بدون مالیات یا دیوتی فری (Duty-free) نیز در هر دو ترمینال فرودگاه وجود دارند و انواع محصولات را بدون احتساب مالیات به مسافران عرضه می کنند.

بار و چمدان

دفتر اشیا گمشده در ترمینال های غربی و جنوبی در مورد گم شدن شایا و لوازم به مسافران کمک می کنند. همچنین پایگاه اطلاعاتی وجود دارد که بخشی از آن به اشیا پیدا شده و بخشی به اعلام مفقودی لوازم اختصاص دارد. برای اعلام مفقودی یا اطلاع از پیدا شدن اشیا خود می توانید به این آدرس مراجعه کنید: http://aeroportsdeparis-orly.franceobjectstrouves.fr/en

سایر خدمات و امکانات فرودگاه

از دیگر تسهیلات رفاهی فرودگاه اورلی می توان به مرکز خدمات پزشکی و گالری هنری اشاره کرد. قسمت بازی کودکان، امکانات بازی ویدیویی و صندلی های ماساژ نیز در نقاط مختلف فرودگاه وجود دارند.

فرودگاه اورلی

شماره تماس های ضروری

 

تلفن فرودگاه: +۳۳ ۸۹۲ ۵۶ ۳۹ ۵۰

مرکز پزشکی: +۳۳ ۱ ۴۹ ۷۵ ۴۵ ۱۲

پلیس: +۳۳ ۱ ۴۹ ۷۵ ۴۳ ۰۴

اشیا گمشده در ترمینال غربی: (۰۰۳۳) ۱ ۴۹ ۷۵ ۴۲ ۳۴

اشیاه گمشده در ترمینال جنوبی: (۰۰۳۳) ۱ ۴۹ ۷۵ ۳۴ ۱۰

مرکز اشیاه گمشده پلیس پاریس: +۳۳ ۰ ۸۲۱ ۰۰ ۲۵ ۲۵

 

اشیاء گمشده

اگر وسیله ای را داخل هواپیما جا گذاشتید باید با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید. اما اگر وسیله ای را داخل محوطه فرودگاه گم کردید می توانید به سالن شماره ۱، ورودی اول بروید. بخش اشیاء گمشده هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۴ بعدازظهر باز است و آماده ارائه خدمات به مسافران فرودگاه است. اشیا و لوازمی که در فرودگاه پیدا می شوند تا ۱۵ روز در این مرکز نگهداری می شوند. لوازمی که صاحبانان پیدا نشود به مرکز اشیا گمشده اداره پلیس پاریس منتقل می شوند.

فرودگاه اورلی پاریس

حمل و نقل به فرودگاه

فرودگاه اورلی دسترسی بسیار خوبی به داخل شهر دارد و تسهیلات و امکانات حمل و نقل مناسبی در این محل وجود دارد. شما با قطار Orlyval، خطوط اتوبوس به مقاصد مختلف، تاکسی و ون به پاریس بروید.

مترو

با استفاده از اتوبوس های فرودگاه ویژه مترو، می توانید به ایستگاه مترو آنتونی بروید و از خط RER B به مناطق مختلف پاریس بروید.

 

اتوبوس و مینی بوس

خط اتوبوس شماره ۱: این خط از مرکز شهر پاریس به مقصد فرودگاه اورلی و بالعکس حرکت می کنند.

اتوبوس اورلی (Orlybus): این اتوبوس ها بین ایستگاه دنفر روشرو (Denfert-Rochereau) در پاریس و فرودگاه اورلی مسافران را جابجا می کنند.

اتوبوس ۱۸۳: این خط بین ایستگاه پورت دو شوازی ( Porte de Choisy Station) در پاریس و فرودگاه اورلی حرکت می کند.

در طول شب اتوبوس های مختلفی فعال هستند و مسافران را به داخل شهر منتقل می کنند. این اتوبوس ها عبارتند از : N22، N31، N131 و N144.

تاکسی

ایستگاه تاکسی در خروجی L و B قرار دارد. این تاکسی ها تنها ماشین های هستند که اجازه حمل و نقل مسافر از فرودگاه را دارند. هزینه تاکسی از فرودگاه اورلی تا پاریس حدود ۳۰-۳۵ یورو هزینه خواهد داشت.

منبع:worldtravelguide.net

چطور از فرودگاه آلماتی قزاقستان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه آلماتی قزاقستان به مرکز شهر برویم؟
معرفی ۷ فرودگاه با امکانات ویژه کودکان
معرفی ۷ فرودگاه با امکانات ویژه کودکان
جبران تاخیر در پروازها چگونه صورت می گیرد؟
جبران تاخیر در پروازها چگونه صورت می گیرد؟
با تمیزترین و کثیف ترین نقاط هواپیما آشنا شوید
با تمیزترین و کثیف ترین نقاط هواپیما آشنا شوید