بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه بیرمنگام انگلیس به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه بیرمنگام | Birmingham Airport Transportations

فرودگاه بین المللی بیرمنگام که سابقا فرودگاه المدون نامیده می شد در فاصله ۱۰ کیلومتری شمال شرقی شهر بیرمنگام انگلیس قرار دارد. فرودگاه بیرمنگام از نظر تعداد جابجایی مسافر هفتمین فرودگاه پررفت و آمد در بریتانیا به شمار می رود. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه بیرمنگام و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به بیرمنگام را دارد با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

فرودگاه بیرمنگام

دسترسی از فرودگاه بیرمنگام به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به بیرمنگام در انگلستان
روستاهای عجیبی که فقط در بریتانیا پیدا می شوند!

فرودگاه بیرمنگام یکی از فرودگاه های مهم انگلیس است و ایرلاین های مختلفی در این فرودگاه فعالیت می کنند. ایرلاین های معتبر و مشهوری مثل بریتیش ایرویز، امارات، ایرفرانس، کی ال ام، لوفت هانزا، قطر ایرویز و ترکیش ایرلاینز پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند. همان طور که گفتیم فرودگاه بیرمنگام با شهر بیرمنگام حدود ۱۰ کیلومتر فاصله دارد و دسترسی مناسبی به مرکز شهر دارد. پرطرفدارترین پروازهای داخلی این فرودگاه به مقاصد ادینبورگ، بلفاست و گلاسکو است و در مورد پروازهای بین المللی نیز پروازهای دوبلین، دبی، آمستردام و پاریس بیشترین تعداد مسافر را دارند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه بیرمنگام بسیار متنوع و دردسترس هستند و به راحتی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. شما با استفاده از تاکسی، قطار و انواع اتوبوس می توانید خود را به مقصد برسانید. همچنین امکان کرایه اتومبیل و ترانسفر خصوصی نیز برای شما وجود دارد. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

شهر بیرمنگام انگلیس

قطار

قطار دسترسی سریعی به مرکز شهر فراهم می کند و یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه بیرمنگام است. با استفاده از اسکای ریل می توانید در عرض ۲ دقیقه خود را به ایستگاه بین المللی بیرمنگام برسانید. اسکای ریل رایگان است و هر ۲ دقیقه یکبار حرکت می کنند. از ایستگاه بیرمنگام می توانید سوار قطار شوید و در مدت زمان ۱۰-۱۵ دقیقه به ایستگاه خیابان جدید در مرکز شهر بیرمنگام برسید. فواصل حرکت قطارها بسیار منظم و ۶-۷ بار در ساعت حرکت می کنند. اما توجه داشته باشید که فواصل حرکت قطارها در روزهای تعطیل بیشتر است و در طول شب نیز هیچ قطاری به مقصد مرکز شهر حرکت نمی کند.

قطار بیرمنگام

اتوبوس

سرویس اتوبوسرانی بیرمنگام بسیار متنوع است و اتوبوس های مختلفی به جابجایی مسافران می پردازند. اتوبوس فرودگاه شماره ۹۰۰ در طول روز هر ۲۰ دقیقه یکبار و هنگام عصر و تعطیلات هر ۳۰ دقیقه یکبار مسافران را از فرودگاه سوار می کند و به سمت مرکز شهر بیرمنگام جابجا می کند. سایر اتوبوس هایی که به مقصد ایستگاه بین المللی بیرمنگام حرکت می کنند عبارتند از:

  • اتوبوس شماره ۹۱: این اتوبوس ها منطقه چلمسلی وود را به ایستگاه بیرمنگام متصل می کند.
  • اتوبوس شماره ۹۶۶: این اتوبوس بین اردینگتون و شهر سولیهال حرکت می کند.
  • اتوبوس شماره ۹۷: این اتوبوس ها مرکز شهر بیرمنگام را به فرودگاه بیرمنگام مرتبط می کنند و به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته فعالیت می کنند.

اتوبوس نشنال اکسپرس

اتوبوس نشنال اکسپرس یکی از پرطرفدارترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه بیرمنگام است و در مدت زمان ۲۵ دقیقه مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر بیرمنگام می رساند. در واقع، نشنال اکسپرس بزرگ ترین سرویس دهنده خدمات حمل و نقل در انگلستان است و در شهرهای بیرمنگام، آکسفور، لوتون، میلتون و منچستر فعالیت می کند. اتوبوس ها دقیقا بیرون ساختمان ترمینال توقف می کنند و کلیه اتوبوس ها مدرن، جادار و مجهز به سیستم تهویه هوا هستند. بلیط اتوبوس را می توانید به صورت آنلاین رزرو کنید یا به محض سوار شدن از راننده خریداری کنید.

اتوبوس بیرمنگام

تاکسی

تاکسی های رسمی و مجوزدار فرودگاه به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته در فرودگاه فعالیت می کنند و مسافران را به نقاط مختلف شهر می رسانند. تاکسی های مشکی فرودگاه به راحتی قابل تشخیص هستند و ظرفیت ۵-۶ مسافر را دارند. تاکسی ها با استفاده از تاکسیمتر کرایه را محاسبه می کنند و صفحه نمایش برای مسافران قابل مشاهده است. تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بیرمنگام است و به راحتی شما را درب هتل پیاده می کند. اگر برای اولین بار به بیرمنگام سفر می کنید و با شهر آشنایی ندارید، اگر چمدان های زیادی دارید و اگر همراه با کودکانتان سفر می کنید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی شما را در مدت زمان ۳۰ دقیقه به مرکز شهر بیرمنگام می رساند.

تاکسی بیرمنگام

ترانسفر خصوصی

اگر دوست دارید با رفاه و راحتی بیشتری به هتل برسید می توانید از سرویس ترانسفر خصوصی استفاده کنید. هزینه ترانسفر خصوصی تقریبا اندازه کرایه تاکسی است، اما با راحتی به مراتب بیشتری شما را به مقصد می رساند. این سرویس را می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین رزرو کنید و مطمئن باشید که هنگام رسیدن به فرودگاه، راننده منتظر شماست.

ترانسفر خصوصی بیرمنگام

کرایه اتومبیل

آخرین گزینه حمل و نقل فرودگاه بیرمنگام که به شما معرفی می کنیم کرایه اتومبیل است. اگر دوست دارید در مدت اقامتتان در بیرمنگام در شهر زیاد تردد کنید و می خواهید آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشید کرایه اتومبیل گزینه خوبی به نظر می رسد. به ویژه اگر چند نفر هستید و هزینه های سفر را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل برایتان به صرفه و اقتصادی نیز تمام خواهد شد. در فرودگاه بیرمنگام شرکت های مختلفی حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت های معتبر و بین المللی مثل اویس، باجت و اینترپرایز در سالن پروازهای ورودی دفتر دارند و پس از عبور از بخش کنترل امنیت آن ها را خواهید دید. با مقایسه قیمت ها و خدمات این شرکت ها می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که برای رانندگی در بیرمنگام باید گواهینامه بین المللی داشته باشید و با رانندگی در انگلستان که خلاف جهت سایر کشورهاست آشنایی داشته باشید.

منبع: getbybus.com

چرا به لندن برویم؟
چرا به لندن برویم؟
موزه گردی در لندن
موزه گردی در لندن
علاقه ی بی سابقه ی گردشگران انگلیسی به ایران در سال ۲۰۱۶
علاقه ی بی سابقه ی گردشگران انگلیسی به ایران در سال ۲۰۱۶
۶ جاذبه گردشگری در طبیعت انگلستان
۶ جاذبه گردشگری در طبیعت انگلستان