بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه دوبلین به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه دوبلین | Dublin Airport Transportation

فرودگاه بین المللی دوبلین در فاصله ۱۲ کیلومتری شمال شهر دوبلین قرار گرفته است.  این فرودگاه، اصلی ترین فرودگاه پایتخت ایرلند است و در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۹ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده اند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه دوبلین و راههای دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

شهر بیلبائو

دسترسی از فرودگاه به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به دوبلین، پایتخت ایرلند
برای دیدن این جاذبه ها به دوبلین بروید

همان طور که گفتیم فرودگاه دوبلین با مرکز شهر دوبلین حدود ۱۲ کیلومتر فاصله دارد. این فرودگاه دارای ۲ ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و بین المللی است. ایرلاین های مشهور و معتبری مثل ایر کانادا، ایرفرانس، بریتیش ایرویز، هواپیمایی امارات، کی ال ام، لوفت هانزا، رایان ایر و ترکیش ایرلاینز پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه دوبلین بسیار متنوع و مناسب است و با هر بودجه و زمانی که داشته باشید به راحتی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر دوبلین برسانید. چندین اتوبوس در فرودگاه فعالیت دارند و مسافران را به مقاصد مختلف در شهر می رسانند که با توجه به مقصدتان می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید. همچنین اگر دوست دارید راحت تر به هتل برسید تاکسی را نیز می توانید مد نظر قرار دهید. در ادامه هریک از این را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به زمان و بودجه ای که دارید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه دوبلین

اتوبوس اکسپرس ایرلینک

اتوبوس اکسپرس فرودگاه که به نام ایرلینک یا اتوبوس شماره ۷۴۷ شناخته می شود اتوبوسی اکسپرس است که مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر دوبلین جابجا می کند. این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه سوار می کنند و به ایستگاه اتوبوس Busaras و سپس خیابان اوکانل در مرکز شهر می رسانند و در نهایت به هوستون، یکی از اصلی ترین ایستگاه های قطار دوبلین منتقل می کنند. اتوبوس های ۷۴۷ یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه دوبلین هستند و هر ۱۵ الی ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند. ساعات حرکت اتوبوس ها از ساعت ۵ صبح تا ۱۱ شب است و به محض خارج شدن از ترمینال شماره ۱ آن ها را خواهید دید. با استفاده از اتوبوس ایرلینک در مدت زمان ۴۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید.

اتوبوس ایرلینک

اتوبوس خصوصی اکسپرس

این اتوبوس ها که به ایرکوچ (Aircoach ) معروف هستند توسط شرکت خصوصی مدیریت می شوند و تقریبا به صورت ۲۴ ساعته در فرودگاه دوبلین فعال هستند. این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه سوار می کنند و به مرکز شهر و سایر شهرهای ایرلند جابجا می کنند. اتوبوس ها به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند و هر ۱۵ دقیقه یکبار حرکت می کنند. به دلیل ساعات کاری طولانی و در دسترس بودن، این اتوبوس ها یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه دوبلین به شمار می روند. به ویژه اگر دیروقت و در طول شب به فرودگاه برسید با استفاده از این اتوبوس ها می توانید خود را به مرکز شهر برسانید. اتوبوس های ایرکوچ دقیقا بیرون ترمینال شماره ۱ توقف می کنند و در مدت زمان ۲۵ دقیقه مسافران را به مرکز شهر می رسانند. البته در صورتیکه ترافیک سنگین باشد زمان سفر ممکن است تا ۴۵ دقیقه نیز افزایش پیدا کند.

اتوبوس ایرکوچ

اتوبوس شهری دوبلین

یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه دوبلین اتوبوس های شهری به نام اتوبوس دوبلین است. این اتوبوس ها بیشتر توسط محلی ها استفاده می شوند و توریست ندرتا از وجود این اتوبوس باخبرند. با این حال، این اتوبوس ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دوبلین است و آن ها را به مرکز شهر می رساند. این اتوبوس های دوطبقه را می توانید از ظاهرشان و رنگ زردشان به سرعت بشناسید. این اتوبوس ها در ساعات شلوغ هر ۱۰ دقیقه یکبار و در ساعات عادی هر نیم ساعت یکبار در مقابل ترمینال شماره ۱ توقف می کنند. اتوبوس شماره ۴۱ مسافران را از فرودگاه دوبلین سوار می کند و در مدت زمان ۴۰ دقیقه به مرکز شهر می رساند و همان طور که گفتیم ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دوبلین است. در مواقعی که ترافیک سنگین است ممکن است این سفر به یک ساعت نیز افزایش پیدا کند.

فرودگاه دوبلین

تاکسی

تاکسی راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دوبلین است. اگر برای اولین بار به دوبلین سفر می کنید و آشنایی چندانی با شهر ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید و اگر همراه با کودکان خردسال سفر می کنید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. ایستگاه تاکسی های فرودگاه بیرون ترمینال شماره ۱ قرار دارد و به محض خروج از فرودگاه تاکسی ها را خواهید دید. البته در مواقعی که خیلی شلوغ باشد ممکن است مجبور شوید چند دقیقه ای در صف منتظر بمانید. تاکسی ها کرایه را بر اساس تاکسیمتر محاسبه می کنند اما مبلغ ورودی به تعداد مسافران، فصل و تایم روز بستگی دارد. اگر ۴ نفر باشید و هزینه های سفر را با هم تقسیم کنید تاکسی برایتان به صرفه تر تمام خواهد شد.

تاکسی دوبلین

کارت The Leap Visitor Card

اگر قرار است در مدت اقامتتان زیاد از وسایل حمل و نقل استفاده کنید توصیه می کنیم کارت لیپ ویزیتور را تهیه کنید. با این کارت می توانید به مدت ۷۲ ساعت (۳ روز) به طور نامحدود از وسایل حمل و نقل دوبلین استفاده کنید. با تهیه این کارت می توانید از اتوبوس ایرلینک ۷۴۷، سرویس های اتوبوسرانی دوبلین، تراموا و قطارهار شهری استفاده کنید.  این کارت ها را می توانید از فروشگاه های مواد غذایی در سالن پروازهای ورودی هر دو ترمینال خریداری کنید. همچنین از میز اطلاعات سفر در ترمینال شماره ۱ نیز می توانید کارت لیپ ویزیتور را تهیه کنید.

منبع: aransweatersdirect.com

تنها موزه ای در جهان که سر بریده انسان را به نمایش می گذارد! + تصاویر
تنها موزه ای در جهان که سر بریده انسان را به نمایش می گذارد! + تصاویر
جزیره ای که توسط یک غول ساخته شد
جزیره ای که توسط یک غول ساخته شد
خلیج دینگل بی، تنها مکانی در ایرلند که گردشگران را جادو می کند!
خلیج دینگل بی، تنها مکانی در ایرلند که گردشگران را جادو می کند!
دریاچه عجیبی که ناگهان ناپدید می شود!
دریاچه عجیبی که ناگهان ناپدید می شود!