چطور از فرودگاه دورتموند آلمان به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه دورتموند | Dortmund Airport Transportation

فرودگاه بین المللی دورتموند در فاصله ۱۰ کیلومتری شرق شهر دورتموند قرار گرفته است. بیشتر پروازهای ارزان قیمت و تفریحی در این فرودگاه انجام می شود و به ویژه ایرلاین هایی مثل ایزی جت، رایان ایر و سان اکسپرس در فرودگاه دورتموند فعالیت می کنند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه دورتموند و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به این شهر آلمانی را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

حمل و نقل فرودگاه دورتموند

دسترسی از فرودگاه دورتموند به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به آلمان
پاسپورت آلمانی، معتبرترین پاسپورت جهان شناخته شد
چطور از فرودگاه دوسلدورف آلمان به مرکز شهر برویم؟

فرودگاه دورتموند در نزدیکی شهر دورتموند آلمان قرار دارد و دارای یک ترمینال مسافربری برای پروازهای خارجی و داخلی است. فرودگاه دورتموند هم مثل بسیاری از فرودگاه های آلمان در ابتدا کاربری نظامی داشته است و در جریان جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار می گرفته است. در حال حاضر فرودگاه دورتموند پذیرای پروازهای مختلف مسافربری از سرتاسر دنیاست و سالانه به جابجایی بیش از ۲ میلیون مسافر می پردازد. فاصله فرودگاه از مرکز شهر حدود ۱۰ کیلومتر است و به راحتی می توان خود را به مرکز شهر رساند. فرودگاه دورتموند جایگزین بسیار مناسبی برای فرودگاه های دوسلدورف، کلن، بن و Munster  است. در سال های اخیر فرودگاه دورتموند اهمیت بیشتری پیدا کرده است و سال به سال بر تعداد مسافران این فرودگاه افزوده می شود. شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس اکسپرس، اتوبوس شهری و قطار می توانید خود را به مرکز شهر برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

شهر دورتموند آلمان

تاکسی

فرودگاه دورتموند فاصله زیادی با مرکز شهر ندارد و با استفاده از تاکسی به راحتی می توان خود را به مرکز شهر رساند. ایستگاه تاکسی ها درست بیرون سالن پروازهای ورودی قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. اگر برای اولین بار به دورتموند سفر می کنید و با شهر هیچ گونه آشنایی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید و اگر همراه با کودکان خردسال سفر می کنید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی سریع ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دورتموند است و بسیاری از مسافران این گزینه را ترجیح می دهند. تاکسی شما را از جلوی فرودگاه سوار می کند و درب هتل و مقصدتان پیاده می کند. فاصله فرودگاه از مرکز شهر زیاد نیست و با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۵ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید. علاوه بر مرکز شهر دورتموند، با استفاده از تاکسی می توانید به شهرهای اطراف و نزدیک مثل دوسلدورف نیز بروید.

تاکسی دورتموند

اتوبوس + قطار

فرودگاه دورتموند دسترسی مستقیم به خط ریلی و راه آهن ندارد اما به سادگی و در عرض ۵ دقیقه می توانید خود را به ایستگاه قطار برسانید. نزدیک ترین ایستگاه قطار به فرودگاه، ایستگاه Holzwickede است. آسان ترین و یکی از ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه دورتموند استفاده از اتوبوس و سپس قطار است. بیرون از ساختمان فرودگاه اتوبوس های شاتلی وجود دارند که مسافران را به سمت ایستگاه راه آهن Holzwickede می رسانند. این اتوبوس ها هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و از ساعت ۵ صبح تا ۱۰٫۳۰ شب فعال هستند. فاصله ایستگاه راه آهن از فرودگاه زیاد نیست و با استفاده از اتوبوس شاتل در عرض ۵ دقیقه به ایستگاه خواهید رسید.

از ایستگاه راه آهن می توان به اکثر شهرهای غربی آلمان دسترسی پیدا کرد. هر ۳۰ دقیقه یکبار یک قطار از ایستگاه Holzwickede به سمت دورتموند حرکت می کند. فواصل حرکت قطارها در آخر هفته طولانی تر است و به طور میانگین هر یکساعت یک قطار حرکت می کند و به جابجایی مسافران می پردازد. بلیط اتوبوس شاتل را می توان از راننده اتوبوس خریداری کرد. کودکان زیر سه سال به صورت رایگان می توانند سوار قطار شوند و کودکات زیر ۱۴ سال هم از تخفیف برخوردار خواهند بود.

اتوبوس اکسپرس فرودگاه

یکی دیگر از گزینه های خوب و اقتصادی حمل و نقل فرودگاه دورتموند استفاده از اتوبوس اکسپرس فرودگاه است. این سرویس خطی مستقیم است که مسافران را بین فرودگاه و Hauptbahnhof دورتموند جابجا می کند. اتوبوس اکسپرس هر یک ساعت یکبار مسافران را سوار می کند و در طول مسیر هیچگونه توقفی ندارد. با استفاده از اتوبوس در مدت زمان ۲۵ دقیقه می توان به مرکز شهر دورتموند رسید. در طول نمایشگاه های بزرگ و مشهور اتوبوس اکسپرس در مقابل محوطه نمایشگاهی Messe Westfallenhallen هم توقف می کند. ساعات کاری این اتوبوس ها از ساعت ۵ صبح تا ۱۰٫۳۰ شب است و اتوبوس ها از مقابل سالن پروازهای ورودی فرودگاه مسافران را سوار می کنند. بلیط اتوبوس را می توانید از راننده خریداری کنید، کودکان زیر ۶ سال به صورت رایگان می توانند اتوبوس شوند.

اتوبوس شهری

علاوه بر اتوبوس اکسپرس، چندین اتوبوس شهری هم از فرودگاه دورتموند عبور می کنند و مسافران را به مرکز شهر جابجا می کنند. خط شماره C41 هر ساعت از مقابل فرودگاه عبور می کند و در مدت زمان ۲۵ دقیقه مسافران را به ایستگاه Unna می رساند. اتوبوس شماره ۴۴۰ هم سه بار در ساعت حرکت می کند و به سمت نواحی جنوبی شهر دورتموند حرکت می کند. این اتوبوس ها در مدت زمان ۷۰ دقیقه مسافران را به ایستگاه جرمانیا می رسانند. تمام اتوبوس ها طبق زمانبندی مشخص شده حرکت می کنند و منتظر پروازهای معوقه نمی مانند. اتوبوس ها از طبقه اول سالن پروازهای ورودی فرودگاه مسافران را سوار می کنند و به سمت مرکز شهر دورتموند حرکت می کنند.

قطار دورتموند

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در مدت اقامت در دورتموند آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. با کرایه اتومبیل می توانید خودتان رانندگی کنید و به شهرهای اطراف هم سری هم بزنید. شرکت های مختلفی در فرودگاه دورتموند حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت های معروفی مثل اویس، باجت، یوروپکار، هرتز، تریفتی و سیکست در فرودگاه دفتر دارند و به سرویس دهی می پردازند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

منبع: airmundo.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code