چطور از فرودگاه زاگرب به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه زاگرب | Zagreb Airport Transportation

فرودگاه بین المللی زاگرب که با نام فرودگاه فرانیو توجمان (Franjo Tuđman) نیز شناخته می شود بزرگ ترین فرودگاه کشور کرواسی به شمار می رود. زاگرب به عنوان پایتخت و بزرگ ترین شهر کروواسی سالانه پذیرای مسافران و گردشگران زیادی است. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه زاگرب و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به کروواسی و زاگرب را دارید و بلیط هواپیمایتان به مقصد این فرودگاه است می توانید با استفاده از این اطلاعات به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

زاگرب کرواسی

دسترسی از فرودگاه زاگرب به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه زاگرب
راهنمای سفر به زاگرب پایتخت کرواسی

فرودگاه زاگرب در فاصله ۱۲ کیلومتری مرکز شهر زاگرب قرار دارد و دسترسی آسان و مناسبی به مرکز شهر فراهم کرده است. این فرودگاه به خاطر اولین رئیس جمهور کرواسی، فرانیو توجمان نامیده می شود. هرچند در بین مردم بیشتر به نام فرودگاه زاگرب شهرت دارد. ایرلاین های معتبر و مشهوری مثل ایرفرانس، استرین ایرلاینز، بریتیش ایرویز، امارات، KLM، لوفت هانزا، قطر ایرویز، سوئیس اینترنشنال ایرلاینز و ترکیش ایرلاینز پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه زاگرب شامل تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل است و بهترین گزینه برای هرکس ممکن است متفاوت باشد. تاکسی سریع ترین و در عین حال یکی از گران ترین گزینه هاست اما به دلیل راحتی و آسودگی خاطری که به مسافران می دهد بسیار پرطرفدار است. اتوبوس هم جزء گزینه های ارزان حمل و نقل فرودگاه زاگرب محسوب می شود. اما اگر چمدان های زیادی دارید یا همراه با کودکانتان سفر می کنید این گزینه خیلی توصیه نمی شود. شما هم با استفاده از اتوبوس شاتل و هم اتوبوس های شهری می توانید خود را به مقصدتان در شهر زاگرب برسانید. گزینه های ترانسفر خصوصی و کرایه اتومبیل هم دیگر انتخاب های شما خواهند بود. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه زاگرب

اتوبوس فرودگاه

اتوبوس یکی از در دسترس ترین و ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه زاگرب است و مسافران را از فرودگاه به ایستگاه اتوبوس اصلی در شهر زاگرب می رساند. اتوبوس ها از ساعت ۴:۳۰ دقیقه صبح تا ۸ شب از ایستگاه اتوبوس مرکزی به سمت فرودگاه حرکت می کنند. اولین حرکت اتوبوس ها از فرودگاه به سمت مرکز شهر ساعت ۷ صبح خواهد بود. اتوبوس ها به طور میانگین هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند و در عرض ۳۰ دقیقه مسافران را به مرکز شهر زاگرب می رسانند. ایستگاه اتوبوس مرکزی در زاگرب بزرگ ترین ایستگاه اتوبوس کروواسی است و از آنجا می توان به تمام شهرهای دیگر کشور سفر کرد.

اتوبوس شهری

سرویس اتوبوسرانی شهری ایستگاه مستقیمی در فرودگاه زاگرب ندارد، با این حال اتوبوس شماره ۲۶۸ مسافران را از حوالی فرودگاه سوار می کند و به سمت مرکز شهر می برد. کرایه این اتوبوس ها بسیار ارزان هستند و اگر به دنبال سفر ارزان هستید می توانید آن را مدنظر قرار بدهید. البته محل توقف اتوبوس ها ۱٫۵ کیلومتر با فرودگاه فاصله دارد و اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید این گزینه پیشنهاد نمی شود. این گزینه برای مسافران سبک بار که علاقمند به ماجراجویی در شهر هستند مناسب تر است.

اتوبوس فرودگاه زاگرب

تاکسی

تاکسی راحت ترین و سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه زاگرب است و اکثر گردشگران ترجیح می دهند با تاکسی خود را به هتل برسانند. ایستگاه تاکسی های فرودگاه در مقابل ساختمان فرودگاه قرار دارد و مسافران را به نقاط مختلف شهر و حومه می رسانند. اگر برای اولین بار به زاگرب سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان است و اگر با کودک خردسالتان سفر می کنیم پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی شما را از مقابل فرودگاه سوار می کند و درب هتل پیاده می کند. البته توصیه می کنیم قبل از سوار شدن به تاکسی در مورد کرایه با راننده به توافق برسید. با استفاده از تاکسی در مدت زمان کمتر از نیم ساعت به هتل و مرکز شهر خواهید رسید. تاکسی اگرچه به نسبت سایر گزینه ها گران تر است، اما بسیاری از توریست ها به خاطر راحتی و امنیت بیشتر ترجیح می دهند با استفاده از تاکسی خود را به هتل و مرکز شهر برسانند.

تاکسی

ترانسفر خصوصی

اگر دوست دارید با رفاه و راحتی بیشتری به هتل و مرکز شهر برسید می توانید از سرویس ترانسفر خصوصی استفاده کنید. این گزینه به ویژه برای کسانی که چمدان های زیاد و سنگینی دارند بسیار ایده آل است چون راننده در سالن پروازهای ورودی منتظر شما خواهد بود و در حمل چمدان ها هم به شما کمک می کند. این سرویس را می توانید قبل از پرواز به صورت آنلاین رزرو کنید و مطمئن باشید که راننده به موقع منتظر شما خواهد بود. سرویس ترانسفر خصوصی شما را به نقاط مختلف زاگرب و شهرهای اطراف می رساند.

فرودگاه بین المللی زاگرب

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در مدت اقامت در زاگرب آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. به این ترتیب می توانید خودتان در زاگرب رانندگی کنید و به هرکجا که خواستید بروید. این سرویس اگرچه در مقایسه با گزینه های حمل و نقل فرودگاه زاگرب گران تر است اما اگر ۳-۴ نفر باشید و هزینه ها را با هم تقسیم کنید برایتان به صرفه تمام خواهد شد. شرکت های مختلف بین المللی در فرودگاه زاگرب حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت هایی مثل آلامو، نشنال، اینترپرایز، اویس، باجت، یوروپکار، هرتز و سیکست در فرودگاه دفتر دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. البته فراموش نکنید که برای رانندگی در زاگرب باید گواهینامه بین المللی و معتبر داشته باشید. شرکت های مذکور معمولا سرویس کرایه اتومبیل با راننده را هم به مسافران ارائه می کنند. بنابراین اگر نمی توانید یا نمی خواهید خودتان رانندگی کنید می توانید این سرویس را انتخاب کنید.

منبع: getbybus.com

هزینه رفت و آمد در مالزی با جزئیات
هزینه رفت و آمد در مالزی با جزئیات
چطور از فرودگاه داکا بنگلادش به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه داکا بنگلادش به مرکز شهر برویم؟
سیستم حمل و نقل عمومی در قطر چگونه است؟
سیستم حمل و نقل عمومی در قطر چگونه است؟
راهنمای تردد بین دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول
راهنمای تردد بین دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code