بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه سانتورینی به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه سانتورینی | Santorini Airport Transportation

نام سانتورینی را همه کم و بیش شنیده ایم و تصاویر زیبای این جزیره را دیده ایم. سانتورینی یکی از مقاصد محبوب گردشگری در سرتاسر جهان محسوب می شود و سالانه میلیون ها مسافر این جزیره بی نظیر و رویایی را برای سفر انتخاب می کنند. فرودگاه سانتورینی در فاصله ۶ کیلومتری جنوب شرقی شهر ثیرا قرار دارد و یکی از معدود جزایر یونانی است که فرودگاه بین المللی و بزرگ دارد. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه سانتورینی را به شما معرفی کنیم و اطلاعات لازم در این رابطه را با شما در میان بگذاریم. با استفاده از این اطلاعات می توانید در سفر به سانتورینی به راحتی خود را به مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

جزیره سانتورینی

دسترسی از فرودگاه سانتورینی به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
سانتورینی، باشکوه ترین جزیره یونان
راهنمای سفر به یونان

فرودگاه سانتورینی در فاصله نزدیکی از شهر ثیرا قرار گرفته است و در مدت زمانی کوتاه می توان به این شهر رسید. از آنجا که سانتورینی در تمام دنیا محبوب است اکثر ایرلاین های معتبر بین المللی مثل لوفت هانزا، بریتیش ایرویز، آلیتالیا، ایزی جت و آسترین ایرلاینز به این جزیره پرواز می کنند. سانتورینی یکی از مقاصد محبوب برای گذراندن ماه عسل است و زوج های جوان بسیاری از کشورهای مختلف حتی برای برگزاری مراسم عروسی نیز به این جزیره سفر می کنند. در سفر به سانتورینی مطمئنا عکس هایی فوق العاده و باورنکردنی به یادگار خواهید برد و خانه های سفید رنگ این شهر با سقف های گنبدی فیروزه ای مشرف به دریا قرار گرفته اند و فضایی رویایی و رمانتیک را به وجود آورده اند. سانتورینی جزیره زیبا و کوچکی است و نباید انتظار داشت حمل و نقل فرودگاه سانتورینی هم مثل کلانشهرهای بزرگ دنیا باشد. با این حال، گزینه های حمل و نقل خوبی در اختیار مسافران قرار می گیرد و گردشگرانی که به فرودگاه سانتورینی می رسند به راحتی می توانند از طرق مختلف خود را به هتل برسانند. اکثر هتل های بزرگ سرویس ترانسفر فرودگاه را به مسافران خود ارائه می کنند. همچنین تاکسی و اتوبوس نیز در این فرودگاه وجود دارد و با هزینه های مختلف مسافران را به مقصد می رسانند. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه سفر و زمانی که در اختیار دارید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

فرودگاه سانتورینی

ترانسفر هتل

قبل از اینکه در مورد حمل و نقل فرودگاه سانتورینی صحبت کنیم با هتل محل اقامتتان در مورد سرویس ترانسفر پرس و جو کنید. از آنجا که سانتورینی یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری است تمهیدات و تسهیلات ویژه ای برای گردشگران فراهم شده است. اکثر هتل های سانتورینی و شهر ثیرا (فیرا) سرویس پیکاپ و ترانسفر را به مسافران خود ارائه می کنند. اگر هتل شما هم چنین سرویسی دارد بهترین و بی دردسرترین گزینه برای شما خواهد بود. بسته به نوع هتل محل اقامتتان، برخی این سرویس را به طور رایگان و برخی دیگر با دریافت مبلغی ارائه می کنند. در هر صورت اگر قصد اقامت در هتل را دارید این سرویس از همه راحت تر است و راننده شما را از فرودگاه سوار می کند و درب هتل پیاده می کند.

جزیره ثیرا سانتورینی

تاکسی

در اینجا نیز مثل تمام فرودگاه های دنیا تاکسی بهترین گزینه حمل و نقل است. به ویژه اگر برای اولین بار به سانتورینی سفر می کنید و هتلتان سرویس ترانسفر ارائه نمی کند در این صورت سریع ترین و راحت ترین گزینه برای شما استفاده از تاکسی خواهد بود. سانتورینی مقصد محبوب گردشگری است، به همین دلیل کرایه تاکسی در هر فصل تغییر می کند و در فصول پرگردشگر مطمئنا هزینه بیشتری خواهد داشت، همچنین در طول شب نیز به کرایه تاکسی افزوده خواهد شد. البته به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم کرایه تاکسی از هزینه ای که هتل ها برای ترانسفر دریافت می کنند کمتر خواهد بود. بنابراین اگر هزینه سفر برایتان اهمیت دارد این نکته را نیز مدنظر داشته باشید. البته در فصول پرگردشگر ممکن است مجبور باشید زمان طولانی منتظر تاکسی شوید یا حتی تاکسی را با مسافران دیگر شریک شوید. به همین دلیل علیرغم تفاوت قیمت، باز هم برخی گردشگران ترانسفر هتل را ترجیح می دهند. تاکسی های فرودگاه سانتورینی به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته فعال هستند و بیرون سالن پروازهای ورودی فرودگاه قرار دارند.

حمل و نقل فرودگاه سانتورینی

اتوبوس

در هر زمان و فصلی که به فرودگاه برسید اتوبوس ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه سانتورینی است. سانتورینی شبکه اتوبوسرانی محلی خوبی دارد اما زمانبندی حرکت اتوبوس ها در فصل های مختلف سال تفاوت دارد. در فصل تابستان که گردشگران بیشتری به سانتورینی می آیند تعداد اتوبوس ها نیز بیشتر است اما در زمستان فواصل حرکت آن ها طبق زمانبندی منظم انجام نمی شود. بیرون ساختمان فرودگاه می توانید تابلوی زمانبندی اتوبوس ها را مشاهده کنید و در صورت امکان منتظر اتوبوس بمانید. اکثر اتوبوس ها به سمت پایتخت سانتورینی، یعنی شهر ثیرا می روند و مقصد اکثر گردشگران نیز همین شهر است. اما اگر می خواهید به جایی غیر از ثیرا بروید باید ابتدا با اتوبوس به این شهر بیایید و از آنجا اتوبوس عوض کنید. چون ایستگاه اتوبوس مرکزی در این شهر قرار دارد.

اتوبوس سانتورینی

ترانسفر خصوصی

همان طور که می دانید سانتورینی نگین خوشرنگ مقاصد گردشگری است و بسیاری افراد برای گذراندن ماه عسل به این جزیره می آیند. به همین دلیل شاید دوست نداشته باشید منتظر تاکسی یا اتوبوس بمانید و سرویس ویژه تری می خواهید. در این صورت، می توانید ترانسفر خصوصی فرودگاه را پیش از رسیدن رزرو کنید. این امکان برای شما وجود دارد که از بین مینی ون اشتراکلی، اتوبوس و ترانسفر خصوصی همراه با راننده یک گزینه را انتخاب کنید که اگر برای ماه عسل به سانتورینی سفر می کنید گزینه آخر را پیشنهاد می دهیم. البته سرویس خصوصی و باکیفیت هزینه گران تری نیز دارد. اما اگر برای سفر تفریحی به سانتورینی می روید بهتر است کمی سر کیسه را شل کنید!

منبع: santorini-view.com

سیستم حمل و نقل عمومی در تایلند چگونه است؟
سیستم حمل و نقل عمومی در تایلند چگونه است؟
چطور از فرودگاه چانگی سنگاپور به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه چانگی سنگاپور به مرکز شهر برویم؟
با چه وسیله ی نقلیه ای در هند بگردیم؟ (قسمت دوم)
با چه وسیله ی نقلیه ای در هند بگردیم؟ (قسمت دوم)
چطور از فرودگاه بریزبن استرالیا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بریزبن استرالیا به مرکز شهر برویم؟