بلیط هواپیما

سانتورینی، باشکوه ترین جزیره یونان

سانتورینی جزیره ای جادویی در یونان است که با راز و رمز ادغام شده است. به این جزیره، <<نگین تاج پادشاهی یونان>> هم می گویند و یکی از معروفترین مقصدهای گردشگری یونان و یکی از داغ ترین نقاط گردشگری برای ماه عسل است. این جزیره بر اثر تغییرات آتشفشانی در طول هزاران سال بوجود آمده است و ویژگی های منحصر بفردی دارد که هیچ جزیره ی دیگری در دنیا ندارد. در نتیجه با یک جزیره فوق العاده زیبا با صخره هایی با شیب تند و منظره ی شگفت انگیزی از اقیانوس روبرو می شویم. با الی گشت همراه باشید و از این جزیره ی خیره کننده بیشتر بدانید:

مطالب مرتبط:
نقش جادوی رنگ و جادوی جذبه در صنعت توریسم
جزایر کوچک و زیبایی مدیترانه ‌ای

جزیره سانتورینی

توصیفی از جزیره سانتورینی

جزیره ای با تعداد کلیساهایی بیشتر از آدم ها، تعداد حیوانات باربری بیشتر از انسان ها و… سانتورینی را به جایی مثل هیچ جا تبدیل کرده است. در واقع هیچ کلمه ای نیست که بتواند اولین باری که چشمتان به این جزیره می افتد را توصیف کند. بر روی صخره های آتشفشانی جزیره، هزاران خانه ی سفید رنگ در کنار هم قرار گرفته اند و رو به آب های کریستالی اقیانوس جا خوش کرده اند. در طول بازدید از سانتورینی می توانید تجربه های غیر منتظره ای داشته باشید.

۱- از روی صخره به خلیج Amoudi بپرید
آیا پریدن در آب های کریستالی مدیترانه ای از روی صخره های سانتورینی هیجان زده تان نمی کند؟ اگر جوابتان بله است پس حتما باید این کار را در خلیج آمودی تجربه کنید. مطمئن باشید یکی از بهترین کارهایی است که در طول اقامتتان در سانتورینی می توانید انجام دهید. در کنار صخره ها شنا کنید، یا اگر ماجراجوتر هستید از بالای صخره بپرید و به اعماق اقیانوس بروید و بهترین غواصی عمرتان را تجربه کنید!

اقامتگاه های سانتورینی

۲- در خانه های غاری اقامت کنید
این از آن چیزهایی است که در هیچ جایی به جز سانتورینی نمی توانید پیدا کنید! هتلهای غاری سانتورینی همگی استایل کاملا یونانی دارند و ویژگی هایی که دارند خاص خودشان است. وقتی در این هتلها اقامت می کنید، کاملا می توانید احساس کنید که در یک اقامتگاه یونانی هستید. دیوارهای هتل به رنگ سفید مرمری و درها به رنگ آبی هستند و در جلوی در گل های آویز ارغوانی بسیار زیبایی وجود دارد که اقامتگاه را به یک خانه ی رویایی در کارتون شبیه می کند.

۳- در خلیج آمودی، غذای دریایی با ماست یخ زده میل کنید
کافی است چند قدمی را تا یکی از کافه های اسکله پیده بروید. در این کافه رستوران ها می توانید تازه ترین غذای دریایی که در تمام عمرتان خورده اید را میل کنید چون ماهیگیر در جلوی خودتان همان موقع ماهی ها را صید می کند و درست می کند!
یکی از وعده های غذایی که می توانید در سانتورینی برای شامتان داشته باشید، ماست یخ زده است. شاید به نظرتان کمی عجیب باشد اما مطمئن باشید اگر ماست یخ زده ی سانتورینی را یکبار امتحان کنید، تبدیل به غذای رویاهایتان می شود! برخی از رستوران ها، سسی به نام بونئو را همراه با آن به شما می دهند تا روی ماست تان بریزید. همینکه می خورید کافی است به صندلی تان تکیه بدهید و به این فکر کنید که چقدر عالی است که شما در یونان هستید و دارید ماست یخ زده ی یونانی می خورید!

غروب خورشید در سانتورینی

۴- زیباترین غروب خورشید دنیا را ببینید
ممکن است فکر کنید اینکه واضح است اما این موردی است که در هر راهنمای سفر به سانتورینی می توانید ببینید و مطمئن باشید اینکه می گوییم غروب آفتاب در سانتورینی، زیباترین غروب آفتاب دنیاست اصلا اغراق نکرده ایم. دیدن آفتاب سرخ رنگ بالای اقیانوس که در حال پایین رفتن و محو شدن است، یکی از به یاد ماندنی ترین صحنه های زندگیتان خواهد بود. می توانید دوربینتان را هم با خودتان ببرید و میلیون ها عکس زیبا بگیرید اما حواستان باشد در لحظه بودن را فرامش نکنید و آن لحظه را با تمام وجودتان حس کنید.

منیع: polkadotpassport.com

نگاهی به گردشگری شهرهای آمریکای لاتین (بخش اول)
نگاهی به گردشگری شهرهای آمریکای لاتین (بخش اول)
اسرارآمیزترین غارهای ایران را بشناسید
اسرارآمیزترین غارهای ایران را بشناسید
سان سیتی آفریقای جنوبی؛ شهری پر از تفریح و هیجان
سان سیتی آفریقای جنوبی؛ شهری پر از تفریح و هیجان
راهنمای سفر به ژاپن
راهنمای سفر به ژاپن