چطور از فرودگاه لیون به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه لیون | Lyon Airport Transportation

فرودگاه لیون که برای گرامیداشت نویسنده مشهور فرانسوی، فرودگاه سنت اگزوپری نامیده می شود در فاصله ۲۵ کیلومتری شرق شهر لیون در فرانسه قرار دارد. فرودگاه لیون بعد از فرودگاه های شارل دوگل، اورلی و نیس، چهارمین فرودگاه بزرگ فرانسه است و سالانه میلیون ها مسافر به این شهر فرانسوی سفر می کنند. به همین دلیل در این مطلب الی گشت تصمیم گرفتیم در مورد حمل و نقل فرودگاه لیون صحبت کنیم و راه های دسترسی از فرودگاه به مرکز شهر لیون را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به لیون را دارید با استفاده از این اطلاعات به راحتی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با ما همراه باشید.

سفر به لیون

دسترسی از فرودگاه لیون به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به لیون
بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل

همان طور که گفتیم فرودگاه سنت اگزوپری یا فرودگاه لیون حدود ۲۵ کیلومتر با مرکز شهر لیون فاصله دارد. با این حال، دسترسی از فرودگاه لیون به مرکز شهر ساده است و به راحتی می توانید خود را به مرکز شهر و هتل برسانید. حمل و نقل عمومی (Rhone Express) حتی برای شهروندان لیون نیز گران است چه برسد به گردشگران خارجی. به همین دلیل در این مطلب تمام گزینه های حمل و نقل فرودگاه لیون را به شما معرفی می کنیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید. ایرلاین های مشهوری مثل ایرفرانس و ایزی جت پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند. سالانه بیش از ۹ میلیون مسافر از فرودگاه لیون استفاده می کنند و این آمار سال به سال در حال افزایش است.

فرودگاه سنت اگزوپری لیون

رون اکسپرس | Rhône Express

فرودگاه لیون از نظر سرویس شاتل با بقیه تفاوت دارد، چون به جای اتوبوس شاتل تراموای اکسپرس (Rhone Express tram) دارد. این سرویس مطمئن ترین و سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لیون است اما بسیار گران است و حتی برای خود لیونی ها هم گران محسوب می شود. با استفاده از این سرویس در مدت زمان نیم ساعت می توانید به مرکز شهر لیون برسید. سرویس تراموای سریع السیر از سال ۲۰۱۰ جایگزین خط اتوبوس قدیمی شده است و سرمایه گذاری زیادی در مورد آن صورت گرفته است. تراموا بسیار بسیار راحت است و دسترسی آسانی به مرکز شهر فراهم می کند. قطارها هر ۱۵ دقیقه یکبار از ایستگاه قطار پارت دیو (Part Dieu) حرکت می کنند و پس از چند توقف کوتاه به فرودگاه سنت اگزوپری می رسند. بلیت تراموا را می توانید به صورت آنلاین بخرید تا از تخفیف نیز برخوردار شوید. چون همان طور که گفتیم هزینه تراموا بسیار گران است و شاید یکی از گران ترین گزینه های حمل و نقل بین فرودگاه و مرکز شهر در اروپا به شمار می رود.

قطار اکسپرس لیون

تاکسی

اگر به هر دلیل نخواستید از تراموا یا ون استفاده کنید در این صورت تنها گزینه مطمئن حمل و نقل فرودگاه لیون استفاده از تاکسی خواهد بود. مسافرانی که برای اولین بار به شهر لیون سفر می کنند و با شهر آشنایی چندانی ندارند بهتر است با استفاده از تاکسی خود را به هتل و مرکز شهر برسانند. تاکسی راحتی و رفاه بیشتری دارد و به خصوص اگر چمدان های زیادی همراهتان است گزینه مناسبی به نظر می رسد. تاکسی شما را از فرودگاه لیون سوار می کند و درب هتل و مقصد پیاده می کند. تاکسی های فرودگاه لیون کرایه را بر اساس تاکسیمتر محاسبه می کنند و ایستگاه تاکسی ها بیرون ساختمان فرودگاه قرار دارد. کرایه تاکسی را می توانید به صورت نقد، کارت اعتباری و چک بانکی بپردازید. از ساعت ۷ عصر به بعد مبلغی به کرایه اضافه می شود. تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته در فرودگاه لیون حضور دارند و در مدت ۲۵ الی ۳۰ دقیقه شما را به مرکز شهر لیون می رسانند.

تاکسی لیون

سرویس حمل و نقل iNavette

اگر می خواهید سوار وسیله ای مطمئن و سریع شوید و در عین حال، نمی خواهید کرایه بالای تراموا را بپردازید از سرویس آی ناوت (iNavette) استفاده کنید. iNavette یک شرکت حمل و نقل خصوصی است که با ون های کوچک به جابجایی مسافران از فرودگاه به مرکز شهر لیون می پردازد. این گزینه بسیار کارآمد و راحت است، اما بلیت آن را باید به صورت آنلاین سفارش دهید. ون ها با حداقل ۴ مسافر حرکت می کنند و در غیر اینصورت باید منتظر مسافر بمانید. این امر در فصول شلوغ و پرمسافر مساله ای نیست اما در سایر فصول شاید باعث معطلی شما شود.

 

سرویس شاتل هتل

بسیاری از هتل های مشهور و بزرگ خدمات ترانسفر را نیز در صورت درخواست مسافران ارائه می کنند. پس اگر در سفر به لیون قصد اقامت در هتل را دارید با پذیرش هتل تماس بگیرید و در مورد این سرویس پرس و جو کنید. در صورتی که هتل محل اقامتتان چنین سرویسی ارائه می کند مطمئنا بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لیون برای شما خواهد بود نیازی نیست نگران سایر وسایل حمل و نقل باشید.

دسترسی فرودگاه لیون به مرکز شهر

ترانسفر خصوصی

اگر به صورت گروهی سفر می کنید و به دنبال راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لیون هستید باید ترانسفر خصوصی را به شما پیشنهاد کنیم. این سرویس را می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه به صورت آنلاین رزرو کنید و مطمئن باشید که هنگام ورود به فرودگاه، راننده منتظر شماست. اگر پروازتان با تاخیر مواجه شد نگران نباشید، چون شرکت ارائه کننده ترانسفر در جریان تاخیر پروازها قرار دارد.

 

کرایه اتومبیل و اتوبوس

کرایه اتومبیل و اتوبوس نیز از جمله گزینه های حمل و نقل فرودگاه لیون هستند و برای برخی مسافران و گروه های بزرگ ممکن است مناسب تر باشند. شرکت های مشهور و بین المللی مثل هرتز، یوروپکار و اینترپرایز در فرودگاه لیون حضور دارند و خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. اگر در گروه های بزرگ سفر می کنید هم شاید کرایه اتوبوس برایتان به صرفه تر باشد. اما اگر تصمیم گرفته اید اتوبوس رزرو کنید باید قبل از رسیدن به فرودگاه هماهنگی های لازم را انجام دهید تا شرکت مربوطه زمان کافی برای ارائه خدمات را به شما داشته باشند.

منبع: getbybus.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد