چطور از فرودگاه مونترال به مرکز شهر برویم؟

مونترال پرجمعیت ترین شهر استان کبک و دومین شهر شلوغ کاناداست. کلان شهری با تاریخچه ی طولانی که قطب فرهنگی و تجارت بین المللی ست و بعد از پاریس بزرگ ترین شهر فرانسوی زبان دنیاست. در این شهر موزه ها، پارک ها، مراکز خرید و گالری ها فرصت های بیشماری را برای تفریح و گشت و گذار به وجود آورده اند. گردشگران بین المللی که قصد سفر به این شهر از راه هوایی را دارند باید از فرودگاه بین المللی مونترال استفاده کنند، فرودگاهی که در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر قرار دارد و یکی از شلوغ ترین فرودگاه های کاناداست. اما بعد از رسیدن به فرودگاه مونترال چطور باید به مرکز شهر بروید؟ اگر با حمل و نقل فرودگاه مونترال آشنا باشید رفت و آمد به مرکز شهر اصلا کار سختی نیست. پس برای اینکه از حمل و نقل فرودگاه مونترال بیشتر بدانید در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

مونترال

کمی درباره فرودگاه مونترال

مطالب مرتبط:
«شهر زیرزمینی مونترال»، سرزمینی شگفت انگیز در اعماق زمین!
راهنمای سفر به مونترال در کانادا
داستان پشت پرده موزه زیست کره مونترال چیست؟

فرودگاه مونترال یکی از مهمترین فرودگاه های بین المللی استان کبک و بعد از فرودگاه های تورنتو و ونکوور یکی از پرترددترین فرودگاه های کاناداست. این فرودگاه که در فاصله ۲۰ کیلومتری داون تاون شهر مونترال قرار دارد در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۸ میلیون سافر را جابجا کرده است. وقتی حرف از سیستم حمل و نقل عمومی می شود مونترال یکی از بهترین شهرهاست پس برای رفت و آمد بین فرودگاه تا شهر هم با توجه به شیوه ی مناسب حمل و نقل فرودگاه مونترال ، سفر راحتی را در پیش رو دارید.

فرودگاه مونترال
 • اتوبوس: در حمل و نقل فرودگاه مونترال اتوبوس حرف اول را می زند مخصوصا برای کسانی که به دنبال سفری مقرون به صرفه هستند. مونترال یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل کانادا را دارد، سیستم STM که اتوبوس و مترو را شامل می شود و نقاط مختلف شهر را پوشش می دهد. کافیست یک کارت ماهیانه به مبلغ ۸۲ دلار را خریداری کنید تا بتوانید از مزایای حمل و نقل درون شهری بدون هیچ محدودیتی استفاده کنید. شرکت حمل و نقل عمومی مونترال برای رفت و آمد بین فرودگاه و شهر ۴ خط اتوبوس قرار داده است: خط ۲۰۴ و ۲۰۹ که هر روز فعال هستند و در فواصل زمانی مشخص راه می افتند و خط ۳۵۶ و ۳۷۸ که اتوبوس های شبانه هستند و فقط در شب فعالند. ۳ خط از این اتوبوس ها می توانند مسافران را بین ترمینال اتوبوسرانی دوروال و ایستگاه قطار جابجا کنند.

در سال ۲۰۱۰ یک مسیر جدید اتوبوسرانی هم به این مسیر اضافه شد: مسیر ۷۴۷ که در همه ی ساعات شبانه روز و در ۷ روز هفته فعال است. این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه به داون تاون می برند و در این مسیر در ۸ ایستگاه توقف می کنند که چند ایستگاه مترو و ایستگاه مرکزی را شامل می شود. فرودگاه مونترال مترو ندارد ولی به راحتی می توانید با این اتوبوس ها خودتان را به نزدیک ترین ایستگاه مترو برسانید. اما زمان بندی این اتوبوس ها چگونه است؟ این اتوبوس ها از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۸ شب هر ۱۰ دقیقه یکبار، از ساعت ۸ شب تا ۱ صبح هر نیم ساعت یکبار، از ساعت ۱ صبح تا ۵ صبح هر یک ساعت یکبار و از ساعت ۵:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ صبح هم هر نیم ساعت یک بار راه می افتند. بسته به شرایط ترافیک، زمان رفت و آمد این اتوبوس بین ۴۵ تا ۷۰ دقیقه است.

اتوبوس ها
 • اتوبوس خصوصی: اتوبوس های خصوصی تحت پوشش STM نیستند و اپراتور آن ها برخی شرکت های هواپیمایی ست. شرکت هوایپمایی klm هلند در این فرودگاه برای مسافران Air France-KLM اتوبوس های خصوصی گذاشته که آن ها را از فرودگاه به سمت ایستگاه قطار اوتوا (Ottawa) می برد. ایرفرانس هم برای مشتریان خود اتوبوس خصوصی دارد که آن ها را از فرودگاه به سمت ایستگاه قطار Sainte-Foy در شهر کبک می برد. در گذشته خطوط هواپیمایی بین المللی سوئیس هم در فرودگاه، اتوبوس هایی را برای مسافران سوئیسی گذاشته بود که به سمت ایستگاه قطار اوتاوا در رفت و آمد بود.
 • اتوبوس شاتل: در مسیر بین ایستگاه دوروال و فرودگاه هم اتوبوس های شاتل رفت و آمد دارند که مسافران را به راحتی جابجا می کنند.
 • قطار: ایستگاه قطار دوروال (Dorval Railway station) تا ترمینال حدود ۱۰ دقیقه فاصله دارد اما نمی شود این مسیر را پیاده رفت. برای رسیدن به این ایستگاه می توانید از اتوبوس های خط ۲۰۴ و یا اتوبوس های شاتل استفاده کنید.
قطار
 • تاکسی: همه تاکسی ها و لیموزین های فرودگاه باید مجوز داشته باشند و طبق شرایط و مقررات خاصی کار کنند. لیموزین ها که معمولا مشکی رنگ هستند صندلی های راحتی دارند و تقریبا شبیه تاکسی اند اما با کمی تفاوت! این ماشین ها معمولا جدیدترند و دارای خدمات بهتری هستند. اگر می خواهید فاصله ی بین فرودگاه تا داون تاون مونترال را با تاکسی بروید حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در راه هستید. تاکسی ها درست در مقابل خروجی مرکزی قرار دارند و در آنجا مامورانی هستند که شما را برای رسیدن به ایستگاه های تاکسی راهنمایی می کنند.
تاکسی
 • کرایه ماشین: برای اینکه خدمات حمل و نقل فرودگاه مونترال کامل و بی عیب نقص باشند گزینه ی دیگری هم دارید کرایه ماشین. شرکت های کرایه اتومبیل زیادی در فرودگاه هستند که هزینه کرایه ی آن ها بسته به نوع ماشین و ساعات شبانه روز متفاوت است البته به هر حال رفت و آمد با این ماشین ها گران است.

منبع: tripsavvy.com

کدام وسیله نقلیه برای سفرتان مناسب است؟
کدام وسیله نقلیه برای سفرتان مناسب است؟
سیستم حمل و نقل در بمبئی چگونه است؟
سیستم حمل و نقل در بمبئی چگونه است؟
چطور از فرودگاه پالما دو مایورکا اسپانیا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه پالما دو مایورکا اسپانیا به مرکز شهر برویم؟
همه چیز درباره کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در ارمنستان
همه چیز درباره کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در ارمنستان
 1. Avatar
  مهدی کشاورزی

  سلام
  ۲ سوال دارم
  ۱- آیا می شود با توجه به دو عدد ساک بزرگ ۲۳ کیلویی که به همراه دارم از اتوبوس های فرودگاه مونترال استفاده کنم، چون واقعا هزینه تاکسی ها زیاد هستش و از طرفی، آیا از uber با توجه به حجم ساک ها استفاده کرد تا سفر ارزانتری داشته باشم؟
  ۲- امکانش هست متن سوال های دستگاه های جدیدی که برای مسافران در فرودگاه تعبیه شده و جایگزین کارت های پرسشنامه درون هواپیما شده است را در سایت قرار دهید؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code