بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه مکزیکوسیتی به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه مکزیکوسیتی | Mexico City Airport Transportation

فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی با نام رسمی فرودگاه بنیتو خوارز (Benito Juárez) در شهر مکزیکوسیتی قرار دارد. این فرودگاه پررفت و آمدترین فرودگاه در مکزیک و آمریکای لاتین از نظر جابجایی مسافر است. در این مطلب گزینه های حمل و نقل فرودگاه مکزیکوسیتی و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی می کنیم. اگر قصد سفر به این شهر را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مکزیک

دسترسی از فرودگاه مکزیکوسیتی به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی
راهنمای سفر به مکزیکو سیتی

فرودگاه مکزیکوسیتی در فاصله نزدیکی از شهر قرار دارد و تنها ۵ کیلومتر با مرکز مکزیکوسیتی فاصله دارد. این فرودگاه دارای دو ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است. ایرلاین های مشهوری مثل ایرکانادا، ایرفرانس، آلیتالیا، لوفت هانزا، بریتیش ایرویز، KLM و آل نیپون ایرویز پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه مکزیکوسیتی بسیار متنوع است و با هر بودجه و زمانی که داشته باشید می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. شما با استفاده از مترو، تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید خود را به مقصد برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه مکزیکوسیتی

حمل و نقل بین ترمینال ها

ترمینال های شماره ۱ و ۲ حدود ۳ کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند. مسافرانی که چمدان های زیاد و سنگین دارند می توانند با استفاده از ترن هوایی که بین ترمینال ها حرکت می کند خود را به ترمینال دیگر برسانند. قطارها هر ۱۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و در مدت زمان ۵ دقیقه مسافران را به ترمینال دیگر فرودگاه جابجا می کنند. ساعات کاری این سرویس از ساعت ۵ صبح تا ۱۱ شب است و از گیت ۶ ترمینال ۱ و گیت ۴ ترمینال شماره ۲ مسافران می توانند سوار این قطارها شوند.

مترو

مترو یکی از ارزان ترین و سریع ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه مکزیکوسیتی است و مسافران را به راحتی به مقصد می رساند. نزدیک ترین ایستگاه مترو به فرودگاه مکزیکوسیتی، ایستگاه Terminal Aérea است و مسافران می توانند با سوار شدن به خط ۵ مترو خود را به شهر برسانند. ایستگاه مترو در فاصله چند دقیقه پیاده روی از ترمینال شماره ۱ قرار دارد. ترمینال شماره ۲ دسترسی مستقیمی به ایستگاه مترو ندارد اما تنها ۷۵۰ متر با ایستگاه پانتیتلان فاصله دارد. ساعات کاری مترو از ساعت ۶ صبح تا نیمه شب است و با خرید بلیط های اعتباری می توانید از مترو استفاده کنید. با استفاده از مترو در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید.

مترو مکزیکوسیتی

اتوبوس

اتوبوس های فرودگاه از مقابل سالن پروازهای ورودی هر دو ترمینال، مسافران را سوار می کنند و به نقاط مختلف مکزیکوسیتی می رسانند. بلیط اتوبوس را می توانید از باجه های مخصوص در مقابل هر دو ترمینال خریداری کنید. اتوبوس های بین شهری داخل فرودگاه توقف نمی کنند اما اگر مقصدتان جایی بیرون از شهر مکزیکوسیتی است می توانید از بیرون فرودگاه سوار این اتوبوس ها شوید.

متروباس

متروباس (Metrobus) هم یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه مکزیکوسیتی است و مسافران می توانند با خط ۴ این سرویس خود را به مرکز شهر برسانند. این خط از فرودگاه مکزیکوسیتی مسافران را سوار می کند و به سمت ایستگاه بوناویستا در غرب شهر می رساند. در این ایستگاه می توانید به مترو و خط ۱ و ۳ متروباس متصل شوید و به سایر نقاط شهر بروید. خط ۴ متروباس در مسیر خود از ایستگاه مترو سن لازارو هم عبور می کند و مسافران می توانند از این ایستگاه هم به مترو دسترسی داشته باشند. اتوبوس ها فضای کافی برای قرار دادن چمدان دارند و دوربین های مداربسته هم امنیت مسافران را تضمین می کنند. ساعات کاری اتوبوس ها از ۴:۳۰ صبح تا نیمه شب است و از مقابل هر دو ترمینال مسافران را به سمت شهر مکزیکوسیتی جابجا می کنند.

متروباس

تاکسی

تاکسی راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه مکزیکوسیتی است و اکثر گردشگران خارجی ترجیح می دهند از این طریق خود را به هتل و مرکز شهر برسانند. تنها تاکسی های مجوزدار اجازه فعالیت در داخل فرودگاه را دارند و مسافران را به نقاط مختلف شهر می رسانند. اگر برای اولین بار به مکزیکوسیتی سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید و اگر همراه با کودکانتان سفر می کنید توصیه می کنیم با استفاده از تاکسی خود را به هتل برسانید. تاکسی از مقابل هر دو ترمینال مسافران را سوار می کنند و به محض خارج شدن از فرودگاه تاکسی ها را خواهید دید. تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته کار می کنند، بنابراین اگر دیروقت به فرودگاه رسیدید لازم نیست نگران حمل و نقل و دسترسی به شهر باشید. با استفاده از تاکسی در مدت زمان حدودا ۴۰ دقیقه (بسته به شدت ترافیک) به مرکز شهر خواهید رسید.

تاکسی مکزیکوسیتی

ترانسفر هتل

بسیاری از هتل های بزرگ و مشهور مکزیکوسیتی سرویس ترانسفر را (با دریافت هزینه یا رایگان) در اختیار میهمانان خود قرار می دهند. اگر در مدت سفر به مکزیکوسیتی قصد اقامت در یکی از هتل های شهر را دارید با پذیرش هتل در مورد سرویس ترانسفر صحبت کنید. در صورتیکه هتل محل اقامتتان چنین سرویسی ارائه می کند مطمئنا بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه مکزیکوسیتی خواهد بود و به راحتی می توانید خود را به هتل برسانید.

کرایه اتومبیل

کرایه اتومبیل هم یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه مکزیکوسیتی است و برای کسانی که دوست دارند آزادی عمل بیشتری داشته باشند ایده آل است. اگر دوست دارید خودتان در شهر رانندگی کنید و استقلال بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. کرایه اتومبیل اگرچه در ظاهر هزینه بیشتری دارد اما اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه های سفر را با هم تقسیم می کنید برایتان به صرفه و اقتصادی خواهد بود. شرکت های معتبر و مشهور بین المللی در فرودگاه مکزیکوسیتی حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت هایی مثل اویس، باجت، هرتز، تریفتی، آلامو و یوروپکار در فرودگاه دفتر دارند و به سرویس دهی به مسافران می پردازند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

منبع: mexico-airport.com

سیستم حمل و نقل در چین چگونه است؟
سیستم حمل و نقل در چین چگونه است؟
چطور از فرودگاه گاتویک لندن به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه گاتویک لندن به مرکز شهر برویم؟
در لیسبون چطور رفت و آمد کنیم؟
در لیسبون چطور رفت و آمد کنیم؟
رفت و آمد در اطراف پاتایا
رفت و آمد در اطراف پاتایا