چطور از فرودگاه وارنا بلغارستان به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه وارنا | Varna Airport Transportation

وارنا یکی از پرطرفدارترین شهرهای ساحلی بلغارستان است و هرساله گردشگران زیادی برای لذت بردن از سواحل زیبای این شهر به وارنا سفر می کنند. فرودگاه بین المللی وارنا شاهراه اصلی ورود گردشگران به این شهر ساحلی است و سومین فرودگاه بزرگ بلغارستان نیز محسوب می شود. سالانه نزدیک به ۲ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده می کنند. وارنا یکی از مقاصد محبوب برای گردشگران ایرانی نیز محسوب می شود و به ویژه در فصل تابستان گردشگران زیادی به وارنا سفر می کنند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه وارنا را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

حمل و نقل فرودگاه وارنا

دسترسی از فرودگاه وارنا به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
همه آنچه که باید از شهر وارنا در بلغارستان بدانید!
راهنمای سفر به وارنا

فرودگاه وارنا حدود ۱۰ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. افرادی که قصد سفر به وارنا، گلدن سندز و نواحی شمال شرقی بلغارستان را دارند از این فرودگاه برای جابجایی استفاده می کنند. در فرودگاه وارنا به بیش از ۱۱۶ مقصد در ۴۰ کشور دنیا پرواز انجام می شود و به ویژه از اواخر ماه مه تا اوایل اکتبر بیشترین آمار مسافر به وارنا سفر می کنند. شما با استفاده از اتوبوس، تاکسی، ترانسفر و کرایه اتومبیل می توانید خودتان را به هتل و مرکز شهر برسانید. اگر با تور وارنا به این شهر سفر کنید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه وارنا و راه های دسترسی به مرکز شهر باشید. چون ترانسفر فرودگاهی معمولا از سوی مجریان تور ارائه می شود. اما اگر به صورت شخصی به شهر ساحلی وارنا سفر می کنید لازم است در مورد راه های دسترسی به هتل و مرکز شهر اطلاعاتی داشته باشید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

ساحل گلدن سندز وارنا

اتوبوس

وارنا شهر خیلی بزرگی نیست و فرودگاه نیز در فاصله نسبتا کمی از شهر قرار دارد. بنابراین گزینه های حمل و نقل فرودگاه وارنا به اندازه کلان شهرهای بزرگ نیست. با این حال به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توانید خودتان را به هتل برسانید. بیرون از ترمینال شماره ۲ خط اتوبوسرانی شماره ۴۰۹ مسافران را از فرودگاه به سمت مرکز شهر جابجا می کند. علاوه بر این با همین اتوبوس می توانید به منطقه ساحلی مشهور وارنا یعنی گلدن سندز بروید. اکثر تفرجگاه های ساحلی و هتل های مشهور در این منطقه قرار دارد. با استفاده از اتوبوس در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر وارنا برسید. اگر مقصدتان گلدن سندز است این سفر کمی بیشتر و حدود ۵۰ دقیقه طول می کشد. اتوبوس ها هر ۱۵ دقیقه یکبار حرکت می کنند و مسافران را از فرودگاه به نقاط مختلف وارنا جابجا می کنند.

اتوبوس وارنا

تاکسی

وارنا یک شهر ساحلی است و مسافران با هدف تفریح و سپری کردن تعطیلات به این شهر می آیند. بنابراین بسیاری از مسافران ترجیح می دهند به راحت ترین شکل ممکن خود را به هتل برسانند. تاکسی راحت ترین و بی دردسرترین گزینه حمل و نقل فرودگاه وارنا محسوب می شود و شما را درب هتل پیاده می کند. اگر برای اولین بار به وارنا سفر می کنید و چمدان های زیادی همراهتان دارید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. از سال ۲۰۱۷، حمل و نقل تاکسیرانی فرودگاه به شرکت Triumf Taxi واگذار شده که بزرگ ترین و رو به رشد ترین شرکت در شرق بلغارستان محسوب می شود. بنابراین تاکسی ها مدیریت بسیار خوبی دارند و از این بابت می توانید نگرانی ای نداشته باشید. ایستگاه تاکسی های وارنا در مقابل ساختمان ترمینال قرار دارد.

تاکسی وارنا

ترانسفر خصوصی

ترانسفر خصوصی نیز یکی دیگر از سرویس های حمل و نقل فرودگاه وارنا است. اگر می خواهید رفاه و راحتی به مراتب بیشتری داشته باشید و به محض رسیدن به فرودگاه سوار ماشین شوید از این سرویس استفاده کنید. خوبی این سرویس این است که می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین اتومبیلتان را رزرو کنید و به این ترتیب، وقتی به فرودگاه برسید راننده منتظر شما خواهد بود. راننده ها بسیار حرفه ای و مجرب هستند و با شهر کاملا آشنایی دارند. اگر همراه با کودک خردسالتان به وارنا سفر می کنید می توانید این نکته را گوشزد کنید تا صندلی ویژه کودک برای شما تدارک ببینند. راننده با نام شما روی تابلو در سالن پروازهای ورودی منتظرتان می ماند و در حمل چمدان ها نیز به شما کمک می کند.

کرایه اتومبیل

اگر در مدت اقامت در وارنا دوست دارید زیاد در شهر تردد کنید و می خواهید آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. هزینه کرایه شاید کمی گران باشد اما اگر ۳-۴ نفر باشید و هزینه ها را با هم تقسیم کنید برایتان به صرفه تمام خواهد شد. در فرودگاه وارنا شرکت هایی مثل اویس، یوروپکار، سیکست و … دفتر دارند و به ارائه انواع خدمات کرایه اتومبیل می پردازند. دفاتر شرکت ها در سالن پروازهای ورودی قرار دارد و به محض ورود به فرودگاه می توانید آن ها را پیدا کنید. اگر به صورت آنلاین اتومبیلتان را رزرو کنید دیگر لازم نیست در صف معطل شوید، با اینحال به محض رسیدن به فرودگاه هم می توانید حضورا اتومبیل کرایه کنید.

وارنا بلغارستان

کرایه اتوبوس

اگر در گروه های بسیار بزرگ به وارنا سفر می کنید کرایه اتوبوس برایتان به صرفه و اقتصادی خواهد بود. تورهای مسافرتی و گروه هایی که بیش از ۱۰ نفر هستند بهتر است با کرایه اتوبوس خود را به مرکز شهر برسانند. اگر تصمیم گرفتید از این سرویس استفاده کنید حتما قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین درخواست اتوبوستان را ثبت کنید تا فرصت کافی برای هماهنگی های لازم وجود داشته باشد. برای هماهنگی بیشتر می توانید محل سوار شدن و زمان رسیدنتان به فرودگاه را با مسئولین هماهنگ کنید تا در فرودگاه معطل نشوید.

منبع: getbybus.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد