چطور از فرودگاه والنسیا به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه والنسیا | Valencia Airport Transportation

والنسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران در سفر به اسپانیامحسوب می شود. فرودگاه بین المللی والنسیا در فاصله ۸ کیلومتری غرب مرکز شهر والنسیا قرار دارد و به دلیل فاصله نزدیکی که با شهر دارد به راحتی می توان خود را به هتل و مرکز شهر رساند. این فرودگاه دهمین فرودگاه پررفت و آمد اسپانیایی از نظر جابجایی مسافر محسوب می شود. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه والنسیا را به شما معرفی کنیم و اطلاعات لازم در این رابطه را با شما در میان بگذاریم. اگر قصد سفر به والنسیا را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به مرکز شهر و هتل برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

دسترسی از فرودگاه والنسیا به مرکز شهر

تاکسی

مطالب مرتبط:
۶ جاذبه دیدنی والنسیا، اسپانیا
راهنمای سفر به اسپانیا

ایستگاه تاکسی ها دقیقا مقابل ساختمان ترمینال وجود دارد. تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه والنسیا است و اگر برای اولین بار به والنسیا سفر کرده اید و چمدان های زیادی همراهتان است تاکسی را به شما پیشنهاد می کنیم. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۱۵ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید. اگر مقصدتان جایی حوالی ساحل باشد ۵ تا ۱۰ دقیقه دیگر به مدت زمان سفرتان اضافه خواهد شد. تاکسی های فرودگاه والنسیا با استفاده از تاکسیمتر کرایه را حساب می کنند، بنابراین قبل از اینکه راننده حرکت کند در مورد قیمت تقریبی کرایه از او بپرسید و مطمئن شوید که دستگاه روشن است. تاکسی شما را درب فرودگاه سوار می کند و درب هتل پیاده می کند و اگر همراه با کودکانتان سفر می کنید مناسب ترین و بی دردسرترین انتخاب برای شما خواهد بود.

حمل و نقل فرودگاه والنسیا

اتوبوس

گزینه دیگر در حمل و نقل فرودگاه والنسیا استفاده از اتوبوس است. بلیت اتوبوس را می توانید هنگام سوار شدن از راننده خریداری کنید.

قبل از راه اندازی مترو فرودگاه، اتوبوس فرودگاه یکی از بهترین گزینه ها بود. اما از زمانی که مترو هم به حمل و نقل فرودگاه والنسیا اضافه شده سرویس اتوبوس فرودگاه مسافران کمتری دارد. در حال حاضر تنها یک سرویس اتوبوس در فرودگاه فعالیت می کند.

  • خط ۱۵۰: اتوبوس خط شماره ۱۵۰ مسافران را بین فرودگاه والنسیا و مرکز شهر جابجا می کند. با استفاده از اتوبوس در مدت زمان ۴۵ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید. اتوبوس ها از بیرون سالن پروازهای خروجی حرکت می کنند و  مسافران را به سمت والنسیا می برند.
  • نکته: پیشنهاد می کنیم از قسمت اطلاعات توریست، توریست کارت والنسیا را خریداری کنید. با این کارت می توانید در بازه های زمانی ۲۴، ۴۸ یا ۷۲ ساعت به تعداد نامحدودی از گزینه های حمل و نقل استفاده کنید (از جمله مسیرهای منتهی به فرودگاه). همچنین با خرید این کارت در مبلغ ورودی موزه ها، فروشگاه ها، رستوران ها و سایر فعالیت های گردشگری نیز از تخفیف برخوردار خواهید شد.
شهر والنسیا اسپانیا

مترو

اگر به دنبال سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه والنسیا هستید مترو را باید به شما پیشنهاد کنیم. مترو والنسیا بسیار مدرن و سرراست است و هر خط با رنگ های مختلف مشخص شده است. استفاده از مترو بسیار ساده است و علاوه بر سرعت بالا، ارزان ترین گزینه نیز محسوب می شود. با استفاده از مترو در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر و هتل برسید و لازم نیست نگران ترافیک هم باشید. ایستگاه Xàtiva در چند متری estacion del norte در مرکز شهر قرار دارد. خط ۳ قرمز و خط ۵ سبز مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر والنسیا مرتبط می کند و بنا به آدرس هتل و مقصدتان سوار یکی از این قطارها می توانید بشوید.

  • خط  قرمز (خط ۳): خط شماره ۳ مسافران را بین فرودگاه والنسیا و مرکز شهر جابجا می کند. ایستگاه قطار در طبقه همکف ترمینال پروازهای داخلی قرار دارد. خط ۳ در ایستگاه های مختلف به خطوط L1، L4، L5 و L6 متصل می شود. قطارها در کنار بسیاری از مراکز مهم مثل ایستگاه زاتیوا، Calle Colon و آلامدا توقف می کند.
  • خط سبز (خط ۵): خط سبز مترو مستقیما از فرودگاه والنسیا به سمت بندر والنسیا و شهر تورنت حرکت می کند. خط شماره ۳ در ایستگاه های مختلف با خطوط L1، L3 و L6 تلاقی پیدا می کند.
مترو والنسیا

انواع بلیت مترو

  • برای سوار شدن به مترو لازم است بلیت مترو خریداری کنید. انواع مختلف بلیت وجود دارد که با توجه به شرایط و تعداد همراهان می توانید مناسب ترین بلیت را تهیه کنید. بلیت های یک روزه تا بلیت های اعتباری و مدت دار از جمله این بلیت ها هستند.
  • خانواده هایی که همراه با کودکان زیر ۶ سال سفر می کنند از تخفیف برخوردار شوند و دو کودک می تواند به طور رایگان همراه با هر بزرگسال از مترو استفاده کند. اگر تنها یک بار می خواهید از مترو استفاده کنید بلیت تک سفره خریداری کنید.
  • قبل از خرید بلیت مترو به مدت اقامت در والنسیا و تعداد دفعاتی که می خواهید از مترو استفاده کنید هم فکر کنید و بعد بلیت مناسب را خریداری کنید. مثلا اگر فقط یک روز در والنسیا هستید و در این روز به دفعات می خواهید سوار مترو شوید بلیت یک روزه پیشنهاد می شود. با این بلیت می توانید به تعداد نامحدود سوار مترو شوید و در شهر تردد کنید.
  • اگر بیش از یک روز در والنسیا خواهید ماند بهترین گزینه ها بلیت T-2 و T-3 است که برای دو یا سه روز سفر هستند. با استفاده از این اتوبوس ها از مترو و اتوبوس می توانید استفاده کنید و به تعداد نامحدودی سفر داشته باشید.

کارت سفر مترو

کارت بونومترو (bonometro) تا ۱۰ روز اعتبار دارد و در تمام منطقه ها قابل استفاده است. این کارت را می توانید از دستگاه های خودکار یا از باجه فروش بلیت تهیه کنید. این کارت ها قابل شارژ هستند بنابراین وقتی اعتبارش تمام شد آن را دور نیندازید. یکی از مزیت های این کارت این است که برای چند نفر قابل استفاده است. بنابراین اگر چند نفر هستید می توانید یک کارت تهیه کنید و با آن از مترو استفاده کنید.

منبع: valencia-tourist-travel-guide.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد