چطور از فرودگاه ونوکووا مسکو به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه ونوکووا | VNUKOVO AIRPORT TRANSPORTATION

فرودگاه بین المللی ونوکووا در فاصله ۲۸ کیلومتری شهر مسکو قرار دارد و سومین فرودگاه بزرگ و پررفت و آمد روسیه به شمار می رود. این فرودگاه در کنار سه فرودگاه دیگر مسکو (دوموده دوو، شرمیتیوو و زوکوفسکی) به جابجایی مسافران شهر مسکو می پردازد. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه ونوکووا و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به مسکو را دارید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه ونوکووا است با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

مسکو

دسترسی از فرودگاه ونوکووا به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی ونوکووا
راهنمای سفر به مسکو

همان طور که گفتیم فرودگاه ونوکووا یکی از چهار فرودگاه بین المللی مسکو محسوب می شود و در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۸ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده اند. فرودگاه ونوکووا دارای سه ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است. اما از سال ۲۰۱۷ تنها یکی از این ترمینال ها به فعالیت می پردازد. ایرلاین های مختلف و مشهوری مثل آذربایجان ایرلاینز، فلای دبی، ماهان ایر، ترکیش ایرلاینز، ائروفلوت پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه ونوکووا مسکو بسیار متنوع و مناسب هستند و به راحتی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. اکثر گردشگران تاکسی را به دلیل راحتی و امنیت بالایش ترجیح می دهند، اما علاوه بر آن، اتوبوس، قطار و کرایه اتومبیل هم از جمله گزینه های پیش روی شما هستند. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه ونوکووا مسکو

اتوبوس

اتوبوس های شهری مثل اتوبوس های شماره ۶۱۱ و ۶۱۱c از فرودگاه ونوکووا حرکت می کنند و مسافران را به سمت ایستگاه مترو یوگو زاپادنایا (Yugo-Zapadnaya Station) در مرکز شهر مسکو می رسانند. این سفر حدود ۴۰ دقیقه زمان می برد و جزء گزینه های ارزان حمل و نقل فرودگاه ونوکووا به شمار می روند. ایستگاه اتوبوس ها پشت پارکینگ و مقابل ترمینال D قرار دارد. اتوبوس ها به طور میانگین هر ۱۰ دقیقه حرکت می کنند و مسافران را به شهر مسکو می رسانند. ساعات کاری اتوبوس ها از ساعت ۵ صبح تا ۱ بامداد است.

اتوبوس شاتل فرودگاه

این سرویس نیز یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه ونوکووا است و در کنار اتوبوس های شهری مسافران را از فرودگاه به سمت مرکز شهر می برد. اتوبوس شاتل ۷۰۵M مسافران را از فرودگاه سوار می کند و در نهایت به ایستگاه مترو Oktybr’skaya می برد. با استفاده از این اتوبوس ها در مدت زمان ۴۰ دقیقه می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با دسترسی به مترو می توانید به نقاط مختلف شهر مسکو بروید و خود را به هتل و مقصدتان برسانید.

اتوبوس مسکو

تاکسی

اگر به دنبال راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه ونوکووا هستید باید تاکسی را پیشنهاد کنیم. تاکسی اگر چه هزینه بالاتری دارد اما به دلیل رفاه و راحتی بیشتری که دارد بسیار پرطرفدار است و اکثر توریست ها از این سرویس استفاده می کنند. اگر برای اولین بار به مسکو سفر کرده اید و با شهر آشنایی چندانی ندارید و اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید پیشنهاد می کنیم سوار تاکسی شوید. تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته در ترمینال ها حضور دارند و هر ساعت که به فرودگاه برسید می توانید از آن ها استفاده کنید. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۴۰ الی ۶۰- دقیقه (بسته به شدت ترافیک) می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. مسکو شهر بسیار بزرگی است و در ساعات اوج شاهد ترافیک بسیار سنگینی خواهد بود. توصیه می کنیم حتما از تاکسی های مجوزدار و رسمی فرودگاه استفاده کنید و آن ها را از باجه های کرایه تاکسی رزرو کنید. این باجه ها نزدیک درب خروج هر ترمینال قرار دارند.

تاکسی مسکو

سرویس شاتل هتل

برخی از هتل های مسکو سرویس ترانسفر فرودگاهی را نیز با دریافت هزینه یا به صورت رایگان به میهمانان خود ارائه می کنند. اگر در سفر به مسکو در هتل اقامت می کنید حتما در مورد این سرویس از پذیرش هتل پرس و جو کنید. در صورتی که چنین سرویسی وجود داشته باشد مطمئنا بی دردسرترین گزینه حمل و نقل فرودگاه ونوکووا برای شما خواهد بود. این سرویس شما را از در ترمینال سوار می کند و در هتل پیاده می کند.

قطار

قطار ائرواکسپرس نیز یکی از در دسترس ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه ونوکووا محسوب می شود و مسافران را به سمت ایستگاه قطار کیفسکی در شهر مسکو می رسانند. قطار از ساعت ۶ صبح تا نیمه شب حرکت می کنند و هر نیم ساعت یکبار به جابجایی مسافران می پردازند.  اگر چمدان های زیادی همراهتان نیست در مدت زمان حدودا ۴۰ دقیقه می توانید خود را به مرکز شهر برسانید. ایستگاه قطار در محوطه پارکینگ و نزدیک ترمینال های A و D قرار دارد. اگر نمی دانید باید در کدام ایستگاه قطار پیاده شوید می توانید از اطلاعات فرودگاه و کارکنان فرودگاه راهنمایی بخواهید.

قطار مسکو

کرایه اتومبیل

آخرین گزینه حمل و نقل فرودگاه ونوکووا که به شما معرفی می کنیم کرایه اتومبیل است. اگر دوست دارید در مدت اقامت در مسکو از آزادی عمل و استقلال بیشتری برخوردار باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید و خودتان در مسکو رانندگی کنید. شرکت های مختلفی در فرودگاه ونوکووا حضور دارند و انواع سرویس های کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. کرایه اتومبیل شاید در نظر اول گران تر از سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه ونوکووا باشد اما اگر ۳-۴ نفر باشید و هزینه ها را با هم تقسیم کنید برایتان به صرفه هم تمام خواهد شد. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که برای رانندگی در مسکو نیازمند گواهینامه رانندگی بین المللی و معتبر هستید.

منبع: vnukovo.ru

چطور از فرودگاه بوریسپیل اوکراین به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بوریسپیل اوکراین به مرکز شهر برویم؟
معرفی فرودگاه بین الملی اینچئون سئول
معرفی فرودگاه بین الملی اینچئون سئول
چطور از فرودگاه تورین ایتالیا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه تورین ایتالیا به مرکز شهر برویم؟
بهترین رستوران‌های فرودگاهی در سرتاسر جهان(بخش اول)
بهترین رستوران‌های فرودگاهی در سرتاسر جهان(بخش اول)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code