چطور از فرودگاه کپنهاگ به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه کپنهاگ | Copenhagen Airport Transportation

فرودگاه کپنهاگ یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین فرودگاه های اروپا و فرودگاه اصلی شهر کپنهاگ دانمارک به شمار می رود. این فرودگاه تنها ۸ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و به راحتی و در کمترین زمان می توان به مرکز شهر کپنهاگ رسید. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۹ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کردند و آن را به سومین فرودگاه پررفت و آمد در اروپای شمالی تبدیل کردند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه کپنهاگ را به شما معرفی کنیم تا در سفر به کپنهاگ بتوانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

کپنهاگ دانمارک

فرودگاه بین المللی کپنهاگ

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به کپنهاگ
معرفی فرودگاه بین المللی کپنهاگ

فرودگاه بین المللی کپنهاگ با بیش از ۶۰۰۰۰ مسافر در روز، پررفت و آمدترین فرودگاه در اسکاندیناوی به شمار می رود. این فرودگاه ۳ ترمینال مسافربری دارد که همگی با یکدیگر مرتبط هستند. ترمینال شماره ۱ به پروازهای داخلی اختصاص دارد. پروازهای کوتاه و مسیرهای پروازی به مقصد گرینلند و جزایر فرو (Faroe Islands) نیز در ترمینال های ۲ و ۳ انجام می شود. تمام پروازهای بین المللی و خارجی در ترمینال شماره ۳ صورت می گیرند.

حمل و نقل فرودگاه کپنهاگ

مترو

مترو فرودگاه دقیقا بالای ترمینال شماره ۳ قرار دارد. تمام قطارها از فرودگاه به یک مقصد حرکت می کنند (ایستگاه Vanløse)، بنابراین لازم نیست نگران سوار شدن به قطار اشتباهی باشید. مترو آسان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کپنهاگ است و با هزینه ای مناسب و در زمانی بسیار کوتاه می توانید خود را به مرکز شهر کپنهاگ برسانید. قطارها در طول روز و عصر با فواصل زمانی ۴-۶ دقیقه ای حرکت می کنند. در طول شب نیز هر ۱۵-۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند. فاصله فرودگاه کپنهاگ تا مرکز شهر بسیار کوتاه است و در مدت زمان ۱۳ دقیقه می توانید به ایستگاه Nørreport  در مرکز شهر برسید.

بلیت مترو را می توانید از ایستگاه مترو و باجه های فروش بلیت در ترمینال شماره ۳ تهیه کنید. دستگاه های فروش خودکار بلیت تنها سکه و کارت اعتباری قبول می کنند و اسکناس را نمی پذیرند.

مترو کپنهاگ

قطار

ایستگاه قطار در کنار ترمینال شماره ۳ قرار دارد. اگر در ترمینال شماره ۱ از هواپیما پیاده شدید می توانید با استفاده از اتوبوس شاتل رایگان خود را در عرض ۵ دقیقه به ترمینال شماره ۳ برسانید. قطارها هر ۱۰ دقیقه یکبار در طول روز حرکت می کنند و شما را در مدت زمان ۱۳ دقیقه از فرودگاه به مرکز شهر کپنهاگ می رسانند. در طول شب اما قطارها با فواصل زمانی طولانی تری حرکت می کنند و ۱-۳ بار در ساعت حرکت می کنند.

بلیت سیتی پس (Citypass) را می توانید از دستگاه های فروش خودکار بلیت در ترمینال ۳ خریداری کنید. به یاد داشته باشید که دستگاه ها تنها سکه و کارت اعتباری قبول می کنند و اسکناس را نمی پذیرند.

قطار کپنهاگ

اتوبوس

در فرودگاه کپنهاگ اتوبوس های مختلفی به مقاصد مختلف در مرکز شهر کپنهاگ حرکت می کنند. اتوبوس نیز یکی از گزینه های ارزان در حمل و نقل فرودگاه کپنهاگ است و قیمتی نزدیک به قطار و مترو دارد، اما در مدت زمان طولانی تری به مرکز شهر می رسد. اتوبوس ۵A شما را مستقیما از فرودگاه کپنهاگ به ایستگاه مرکزی کپنهاگ، میدان سیتی هال، Nørreport  و سایر ایستگاه ها می رساند. با استفاده از اتوبوس در مدت زمان ۳۰-۳۵ دقیقه می توانید از فرودگاه به ایستگاه مرکزی برسید. اتوبوس ها هر ۱۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند. در طول شب نیز اتوبوس ها فعال هستند اما با فواصل زمانی طولانی تری حرکت می کنند. بلیت اتوبوس را می توانید از دستگاه های فروش خودکار بلیت در ترمینال شماره ۳ خریداری کنید یا شخصا از راننده بلیت تهیه کنید. توجه داشته باشید که راننده ها تنها سکه قبول می کنند.

اتوبوس کپنهاگ

تاکسی

اگر برای اولین بار به کپنهاگ سفر می کنید و نگران گم شدن در شهر هستید بهتر است از تاکسی استفاده کنید. تاکسی گران ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کپنهاگ است اما اگر به صورت گروه ۳-۴ نفره سفر می کنید و هزینه ها را با یکدیگر تقسیم می کنید برایتان به صرفه تمام خواهد شد. تاکسی مسافران را از ترمینال شماره ۱ و ۳ سوار می کند و در مدت زمان ۲۰ دقیقه (بسته به شدت ترافیک) به مرکز شهر کپنهاگ می رساند. تاکسی ها عموما در بیرون محوطه هر ترمینال منتظر مسافران هستند.

تاکسی کپنهاگ دانمارک

کپنهاگ کارت | Copenhagen Card

کپنهاگ کارت امکان تعداد نامحدود سفر را در کل پایتخت به شما می دهد. با استفاده از این کارت می توانید با وسایل حمل و نقل عمومی خود را از فرودگاه به مرکز شهر برسانید. علاوه بر این، با در دست داشتن همین کارت می توانید به صورت رایگان وارد بیش از ۸۰ جاذبه گردشگری و موزه شوید و همچنین در برخی رستوران و مکان های دیدنی نیز از تخفیف برخوردار شوید. بنابراین اگر دوست دارید ارزان تر سفر کنید و با هزینه ای به مراتب کمتر در کپنهاگ تردد کنید توصیه می کنیم یکی از این کارت ها را تهیه کنید. برای خرید کپنهاگ کارت می توانید از طریق وبسایت به صورت آنلاین کارت خود را سفارش دهید و هنگامی که به فرودگاه رسیدید کارتتان را از اطلاعات ترمینال شماره ۳ تحویل بگیرید. به محض اینکه کارتتان را تحویل گرفتید می توانید از آن استفاده کنید و سوار وسایل حمل و نقل فرودگاه کپنهاگ (مثل مترو) شوید.

کپنهاگ کارت

سیتی پس | Citypass

با تهیه کارت سیتی پس نیز می توانید از تسهیلات حمل و نقل ویژه ای برخوردار شوید. با در دست داشتن سیتی پس می توانید در مناطق ۱-۴ کپنهاگ به تعداد نامحدود سوار اتوبوس، قطار و مترو شوید. می توانید این کارت را از قبل سفارش دهید یا به محض رسیدن به فرودگاه آن را خریداری کنید و پس از آن، بدون نگرانی از تهیه بلیت سوار وسایل حمل و نقل شوید. با کارت سیتی پس دو کودک زیر ۱۲ سال می توانند به صورت رایگان همراه شما سفر کنند. این کارت ها به صورت ۲۴ ساعته و ۷۲ ساعته اعتبار دارند و با توجه به هزینه و خدمات تسهیلی ممکن است برای برخی مسافران مفید باشند.

منبع: visitcopenhagen.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد