بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه کیپ تاون به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه کیپ تاون | Cape Town Airport

فرودگاه بین المللی کیپ تاون فرودگاه اصلی پایتخت آفریقای جنوبی و سومین فرودگاه پررفت و آمد در قاره آفریقاست. این فرودگاه در فاصله ۲۰ کیلومتری مرکز شهر کیپ تاون قرار دارد و در سال ۱۹۵۴ افتتاح شده است. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۰ میلیون مسافر از فرودگاه کیپ تاون برای جابجایی استفاده کرده اند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه کیپ تاون و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به کیپ تاون را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

کیپ تاون آفریقای جنوبی

گشت و گذار در شهر کیپ تاون

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی کیپ تاون
۱۰ نکته که باید در سفر به کیپ تاون بدانید!

اگر با تور آفریقای جنوبی به کیپ تاون سفر کرده اید تورهای گشت زنی در شهر هم معمولا جزء پکیج تور شما خواهد بود. در غیر این صورت اگر به صورت شخصی به کیپ تاون سفر کرده اید و می خواهید از جاذبه های گردشگری کیپ تاون دیدن کنید یک راه خوب دارید. اتوبوس اکسپلورر کیپ تاون، سرویس اتوبوس گردشگری رسمی شهر است و سریع ترین و راحت ترین وسیله برای گردش در شهر محسوب می شود. این اتوبوس های گردشگری در کنار تمام جاذبه های کیپ تاون توقف می کنند و هرکجا بخواهید می توانید پیاده و سوار شوید. بلیط اتوبوس را می توانید وقتی سوار شدید از راننده خریداری کنید یا آنکه از مراکز ترویسم کیپ تاون در مرکز شهر و اسکله V&A Waterfront بلیط تهیه کنید. اولین اتوبوس در ساعت ۹:۳۰ صبح اسکله را ترک می کند و آخرین سرویس نیز ساعت ۳ بعدازظهر است. اتوبوس ها به طور میانگین هر ۴۵ دقیقه یکبار حرکت می کنند.

اتوبوس گردشگری کیپ تاون

دسترسی از فرودگاه کیپ تاون به مرکز شهر

فرودگاه کیپ تاون با مرکز شهر حدود ۲۲ کیلومتر فاصله دارد و بزرگراه N2 دسترسی سریع و مستقیمی بین فرودگاه و مرکز شهر فراهم می کند. در سال ۲۰۱۰ که آفریقای جنوبی میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال بود فرودگاه کیپ تاون مورد بازسازی و نوسازی قرار گرفت و از آن زمان با رشد آمار مسافر و گردشگر روبرو بوده است. کیپ تاون به عنوان پایتخت آفریقای جنوبی از اهمیت سیاسی، تجاری و گردشگری بالایی برخوردار است و سالانه میلیون ها گردشگر به این شهر آفریقایی سفر می کنند. ایرلاین های مشهور و معتبری مثل لوفت هانزا، امارات، کی ال ام و ترکیش ایرلاین پروازهای منظمی را به مقصد فرودگاه کیپ تاون انجام می دهند. فرودگاه کیپ تاون دو ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی دارد که از طریق یک ساختمان مرکزی بزرگ به یکدیگر متصل هستند. مسیر دو ترمینال بسیار کوتاه است و به راحتی می توان پیاده بین آن ها جابجا شد. حمل و نقل فرودگاه کیپ تاون دسترسی آسان و مناسبی به مرکز شهر فراهم می کند و شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید خود را به مقصد برسانید. بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کیپ تاون برای هرکس ممکن است متفاوت باشد و به تعداد همسفران، هدفتان از سفر و بودجه سفر بستگی دارد. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

کرایه اتومبیل

تاکسی

تاکسی را می توان به جرات بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کیپ تاون دانست. شمار تاکسی ها در فرودگاه زیاد است و هزینه قابل قبولی نیز دارند. تاکسی های مجوزدار توسط شرکت تاچ داون تاکسی (Touch Down Taxis) مدیریت می شوند و همگی آن ها کرایه را بر اساس تاکسیمتر محاسبه می کنند. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید. پیشنهاد می کنیم حتما از تاکسی های رسمی و مجوزدار فرودگاه استفاده کنید و از تاکسی های متفرقه دوری کنید. اگر برای اولین بار به کیپ تاون سفر می کنید و چمدان های زیادی همراهتان دارید یا اگر همراه با کودکان خردسال به کیپ تاون سفر می کنید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی شما را از فرودگاه سوار می کند و درب هتل و مقصدتان پیاده می کند.

حمل و نقل فرودگاه کیپ تاون

اتوبوس

سرویس اتوبوسرانی به نام مای سیتی شاتل (MyCiTi shuttle) یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه کیپ تاون است و دسترسی سریع و مستقیمی به مرکز شهر فراهم می کند. این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه کیپ تاون سوار می کنند و به سمت ایستگاه اتوبوس مرکزی سیویک (Civic Centre bus) در بلوار هرتزوگ می رسانند. اتوبوس ها هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و از ساعت ۴:۳ صبح تا ۱۰ شب فعال هستند و به جابجایی مسافران می پردازند. هزینه بلیط بر اساس کیلومتر شمار و مسافتی که از فرودگاه تا مقصد طی می کنید بستگی دارد. با این وجود ممکن است در فصل های پرمسافر اندکی به مبلغ کرایه افزوده شود.

علاوه بر این سرویس، اتوبوس های دیگری در فرودگاه حضور دارند و مسافران را به مقاصد مختلف می رسانند. این اتوبوس ها در مقابل سالن پروازهای ورودی ترمینال ها قرار دارند و به راحتی می توانید آن ها را پیدا کنید. اگر سبک سفر می کنید و اهل ماجراجویی در شهر هستید با استفاده از اتوبوس می توانید سفری هیجان انگیز به کیپ تاون داشته باشید. اما اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید توصیه می کنیم از سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه کیپ تاون مثل تاکسی استفاده کنید.

اتوبوس کیپ تاون

کرایه اتومبیل

اگر همراه با خانواده و دوستانتان به کیپ تاون سفر می کنید و دوست دارید در مدت اقامتتان آزادی عمل بیشتری داشته باشید اتومبیل کرایه کنید. با کرایه اتومبیل می توانید آزادانه به هرکجا خواستید بروید و محدودیتی نداشته باشید. اگر هزینه های سفر را با همسفرانتان تقسیم می کنید کرایه اتومبیل برایتان به صرفه و اقتصادی نیز تمام خواهد شد. شرکت های معتبر و بزرگ بین المللی مثل اویس، هرتز، تریفتی و کپیتال در فرودگاه حضور دارند و به ارائه انواع خدمات کرایه اتومبیل می پردازند. با مقایسه قیمت ها و خدمات این شرکت ها می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

منبع: capetown-airport.com

تفریح می خواهید؟! به کیپ تاون سفر کنید!
تفریح می خواهید؟! به کیپ تاون سفر کنید!
سافاری آفریقای جنوبی ، پارک های ملی کم هزینه
سافاری آفریقای جنوبی ، پارک های ملی کم هزینه
سفر به جنوبی ترین کشور قاره سیاه – قسمت دوم
سفر به جنوبی ترین کشور قاره سیاه – قسمت دوم
اکنون زمان سفر به آفریقاست
اکنون زمان سفر به آفریقاست