چطور از فرودگاه گاتویک لندن به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه گاتویک  | Gatwick airport Transportation

فرودگاه گاتویک اگرچه در ناحیه ساسکس غربی قرار دارد اما به عنوان دومین فرودگاه بزرگ و پررفت و آمد لندن به شمار می رود. سالانه بیش از ۴۰ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده می کنند و فرودگاه گاتویک نقش مهمی در ارتباط لندن با سایر دنیا دارد. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه گاتویک را به شما معرفی کنیم و اطلاعات لازم در این مورد را با شما درمیان بگذاریم. اگر به لندن سفر کردید و بلیت هواپیمایتان به مقصد فرودگاه گاتویک بود با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر لندن برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

حمل و نقل لندن

دسترسی از فرودگاه گاتویک به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه گاتویک لندن
راهنمای سفر به لندن

فرودگاه گاتویک دو ترمینال مسافربری دارد که به نام ترمینال های شمالی و جنوبی شناخته می شود. همان طور که گفتیم این فرودگاه دومین فرودگاه پررفت و آمد لندن بعد از فرودگاه هیترو است و در سال ۲۰۱۷ بیش از ۴۵ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده اند. اگرچه فاصله فرودگاه گاتویک تا مرکز شهر لندن نسبتا زیاد است اما گزینه های حمل و نقل فرودگاه گاتویک بسیار متنوع است و به راحتی می توانید خود را به لندن برسانید. شما با استفاده از قطار، اتوبوس، تاکسی و ترانسفر خصوصی می توانید خود را به هتل و مقصدتان در لندن برسانید. قطار سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه گاتویک است و اگر دوست دارید هرچه زودتر به مقصد برسید از این گزینه استفاده کنید. البته اگر چمدان های زیادی همراهتان است شاید استفاده از تاکسی یا ترانسفر خصوصی برایتان بهتر باشد. اتوبوس اما ارزان ترین گزینه است و با هزینه ای به مراتب کمتر شما را به لندن می رساند تاکسی و ترانسفر خصوصی هم جزء گزینه های راحت و لوکس هستند که البته کرایه بالایی نیز از شما دریافت می کنند. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه گاتویک

تاکسی

از آنجا که فرودگاه گاتویک در فاصله ۴۸ کیلومتری مرکز شهر لندن قرار دارد و ترافیک مسیر نیز ممکن است در ساعاتی بسیار سنگین باشد کرایه تاکسی گران تمام می شود. در واقع، تاکسی گران ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه گاتویک محسوب می شود. با این حال، اگر چمدان های زیادی همراهتان است راحت ترین گزینه نیز به شمار می رود. مدت زمان سفر با تاکسی بسته به شدت ترافیک می تواند متغیر باشد اما به طور کلی بیش از یک ساعت طول می کشد تا به لندن برسید. تاکسی های فرودگاه گاتویک کرایه را بر اساس تاکسیمتر محاسبه می کنند. البته برخی شرکت های تاکسیرانی نیز وجود دارند که کرایه ثابتی برای مسیر تعیین کرده اند.

تاکسی لندن

اتوبوس

شرکت های مختلف اتوبوسرانی در فرودگاه گاتویک فعال هستند و در واقع، اتوبوس ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه گاتویک به شمار می رود. ارزان ترین اتوبوس فرودگاه ایزی باس (easyBus) نام دارد. ایزی باس به صورت ۲۴ ساعته فعال است و مسافران را بین فرودگاه گاتویک و ارلز کورت (Earls Court) در غرب لندن جابجا می کند. این اتوبوس ها در مسیر توقف ندارند و مسافران را مستقیم به سمت لندن می برند. ایزی باس ها هر ۱۵ دقیقه یکبار حرکت می کنند و از ترمینال های جنوبی و شمالی مسافران را سوار می کنند. با استفاده از اتوبوس بیش از یک ساعت طول می کشد تا به لندن برسید که البته این زمان به شدت ترافیک بستگی دارد.

اتوبوس دیگری که در فرودگاه گاتویک به جابجایی مسافران می پردازد نشنال اکسپرس (National Express) است. این اتوبوس ها از لحاظ اندازه از ایزی باس بزرگ تر هستند و مسافران را از ترمینال های جنوبی و شمالی به سمت ایستگاه اتوبوس در ویکتوریای لندن می رسانند. سفر با این اتوبوس ها حدود ۱ ساعت و نیم طول می کشد. اگر در گروه های ۳ یا ۴ نفره به لندن سفر می کنید می توانید از تخفیف در بلیت این اتوبوس ها هم برخوردار شوید.

اتوبوس فرودگاه گاتویک

قطار

اما اگر بیشتر به دنبال سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه گاتویک هستید باید قطار اکسپرس گاتویک را به شما پیشنهاد بدهیم. این قطار در مسیر هیچ توقفی ندارد و مستقیما از فرودگاه گاتویک به ایستگاه قطار ویکتوریای لندن می رود و این مسیر را تنها در عرض ۳۰ دقیقه طی می کند. بنابراین با توجه به زمان سفر نسبتا بالای سایر گزینه ها، استفاده از قطار برای افرادی که می خواهند زودتر به لندن برسند بهترین انتخاب خواهد بود. ساعات حرکت قطارها از ۴:۳۰ صبح تا ۱:۳۰ بامداد است و قطارها هر ۱۵ دقیقه یکبار حرکت می کنند. ایستگاه قطار فرودگاه در ترمینال جنوبی قرار دارد و سرویس شاتل رایگان مسافران را از ترمینال شمالی به این ترمینال منتقل می کند. اگر بتوانید به صورت آنلاین بلیت قطارتان را تهیه کنید از تخفیف ۲۵% نیز برخوردار خواهید شد.

علاوه بر قطار اکسپرس، قطارهای عادی مختلفی نیز بین فرودگاه گاتویک و مرکز شهر لندن در حرکت هستند. تقریبا حدود ۴ قطار در ساعت از ایستگاه قطار فرودگاه به ایستگاه ویکتوریا در لندن می روند و مدت زمان سفر با این قطارها حدود ۵۰ دقیقه خواهد بود.

قطار اکسپرس فرودگاه گاتویک

ترانسفر خصوصی فرودگاه

راحت ترین و لوکس ترین سرویس حمل و نقل فرودگاه گاتویک استفاده از ترانسفر خصوصی است. می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه به صورت آنلاین این سرویس را رزرو کنید و هنگام رسیدن به فرودگاه مطمئن باشید که راننده منتظر شماست. این اتومبیل های سیاه شما را از فرودگاه سوار می کنند و به راحت ترین شکل ممکن درب هتل یا مقصدتان پیاده می کنند. اگر برای اولین بار به لندن سفر می کنید و نگران گم شدن در شهر هستید یا اگر هتل و مقصدتان در مسیر حمل و نقل عمومی قرار ندارد این سرویس برای شما ایده آل خواهد بود. نکته جالب اینکه کرایه این سرویس تقریبا با کرایه تاکسی یکسان است.

منبع: gowithoh.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code