بلیط هواپیما

خطرناک ترین فرودگاه های جهان | بخش دوم

۴ فرودگاه خطرناک جهان

هدف مهم فرودگاه، بردن مردم و اجناس از یک محل به محل دیگر است. مکان های زیادی در جهان وجود دارند که موقعیت و شرایط لازم را برای فرودگاه شدن ندارند. مهندسان، ساعت های زیادی زمان می گذارند تا در این مکان های غیر ممکن باند بسازند. امکانات مهندسی مدرن به ما این اجازه را می دهد که فرودگاه را در جاههایی بسازیم که غیر ممکن بنظر می رسد. اگر محل باند و فرودگاه مناسب نباشد، مشکلاتی بوجود می آید. این فرودگاه ها به دلیل محل جغرافیایی خود و یا به سبب طراحی خاص خود مشکلاتی را ایجاد میکنند و به دلیل این مسائل مانور هواپیما می تواند برای خلبانانی که به این فرودگاه ها می آیند مشکل ساز می شود. به دلیل چالش هایی که هنگام بلند شدن و نشستن هواپیما ایجاد می شود این فردگاه ها را خطرناک ترین فرودگاه های جهان می نامند. با الی گشت همراه باشید تا شما را با این فرودگاه ها آشنا کنیم

مطالب مرتبط:
۲ فرودگاه بین المللی امارات که شما را متحیر میکنند!
راهنمای فرودگاه کوالالامپور

فرودگاه بین المللی پرینسس جولیانا

فرودگاه بین امللی پرینسس جولیانا دربخش هلندی جزیره سن مارتین قرار دارد. این فرودگاه در کنار یک ساحل توریستی واقع شده و پرواز هواپیماها با ارتفاع کم و قرار گیری باند این فرودگاه که دقیقا در کنار ساحل است، این فرودگاه را به محلی خطرناک تبدیل کرده است. فرودگاه پرینسس یکی از معدود فرودگاه های جهان است که باند آن بسیار نزدیک به محل رفت و آمد مردم است و برای کسانی که به تماشای بلند شدن و نشستن هواپیماها علاقه دارند این فرودگاه یکی از محبوب ترین فرودگاه ها است. به دلیل علاقه مندی مردم به تماشا، در انتهای این باند حصار کشیده شده است.

فرودگاه بین المللی پرینسس جولیانا

فرودگاه کونگونیاس

فرودگاه کونگونیاس در شهر سائو پائولو قرار دارد. به دلیل نوع طراحی باند این فرودگاه، آب باران برای آن خطرناک است و باند لغزنده در این فرودگاه تصادف های زیادی را ایجاد کرده است. برای کاهش تاثیر باران، باندهای جدیدی ساخته شده و شیارهایی در این باندهای جدید وجود دارد که آب باران را جمع آوری می کند، اما نگرانی ها درباره ایمنی این فرودگاه هنوز به پایان نرسیده است. به دلیل قرار گیری این فرودگاه در ناحیه پر جمعیت برای کاهش خطرات، تعداد پروازهای آن را کم کرده اند. و از دیگر اقدامات ایمن سازی که بر روی این فرودگاه انجام شده است، کاهش وزن ماکسیموم هواپیما بوده است.

فرودگاه کونگونیاس

فرودگاه بارا

فرودگاه بارا در ساحلی در جزیره بارا کشور اسکاتلند قرار دارد و تنها فرودگاه جهان است که از ساحل شنی به عنوان باند استفاده می کند. این ساحل سه باند دارد که هر کدم با قطب های چوبی نشانه گذاری شده اند و جهش وزش باد تعیین می کند که از کدام باند استفاده شود. نکته جالب درباره این فرودگاه این است که در زمان جزر و مدهای بلند، هر سه باند این فرودگاه کاملا به زیر آب می روند و غیر قابل استفاده می شوند. با این که این فرودگاه نباید شب ها مورد استفاده قرار گیرد اما در آن پروازهای اضطراری در طول عصر انجام می شود.

فرودگاه بارا

فرودگاه جبل الطارق

فرودگاه جبل الطارق خطرناک ترین فرودگاه اروپا است و تا مرکز شهر جبل الطارق فقط ۵۰۰ متر فاصله دارد و باند این فرودگاه دقیقا به سمت شهر است. یکی از جنبه های ترسناک این فرودگاه، خیابان شلوغ “وینستون چرچیل” است که به باند فرودگاه متصل است و آن را قطع می کند؛ به همین دلیل وقتی که هواپیما در حال نشستن و برخاستن است خیابان باید بسته شود. فرودگاه جبل الطارق به عنوان یک فرودگاهاضطراری برای ارتش بریتانیا استفاده می شده که امروزه برای غیر نظامیان هم استفاده می شود.

منبع: wanderwisdom.com

این چند ترفند را برای مسافرت های هوایی، یاد بگیرید
این چند ترفند را برای مسافرت های هوایی، یاد بگیرید
چطور از فرودگاه بمبئی به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بمبئی به مرکز شهر برویم؟
خواهرخواندگی شهرهای فرودگاهی امام خمینی و اینچئون کره جنوبی
خواهرخواندگی شهرهای فرودگاهی امام خمینی و اینچئون کره جنوبی
آشنایی با فرودگاه هوشی مین ویتنام
آشنایی با فرودگاه هوشی مین ویتنام

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code