خوش منظره ترین فرودگاه های دنیا از دید خلبان ها

۸ مورد از خوش منظره ترین فرودگاه های دنیا

اگر شما هم طرفدار صندلی کنار پنجره باشید حتما منظره فرودگاه مقصد را از پنجره هواپیما دیده اید و شاید از آن عکس هایی زیبا هم گرفته اید. مناظر زیبای اطراف فرودگاه تنها برای مسافران سرگرم کننده نیست و خلبان ها نیز برخی فرودگاه ها را به فرودگاه های دیگر ترجیح می دهند. هرچند خلبان ها به دلیل تبحر و مهارتی که دارند در هر باند فرودی می توانند فرود بیایند اما از فرود در برخی فرودگاه بیشتر از بقیه لذت می برند. چشم اندازی که خلبان هنگان فرود در باند تماشا می کند یکی از دلایل علاقه خلبان ها به بعضی فرودگاه هاست. در این مطلب قصد داریم خوش منظره ترین فرودگاه های دنیا از دید خلبان ها را به شما معرفی کنیم. خلبان ها عاشق این فرودگاه ها هستند و فرود و پرواز در آن ها برایشان تجربه ای خوشایند و لذتبخش است. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

فرودگاه مادیرا پرتغال

۱- فرودگاه ناپل | Naples Airport

مطالب مرتبط:
بهترین فرودگاه های جهان در سال ۲۰۱۸
معرفی بهترین فرودگاه های اروپا
  • ایتالیا

فرودگاه بین المللی ناپل یکی از خوش منظره ترین فرودگاه های دنیا است و خلبان ها عاشق آن هستند. این فرودگاه در شهر ناپل ایتالیا قرار دارد و به دلیل مناظر طبیعی اطراف فرودگاه، تصویری بسیار زیبا هم برای مسافران و هم برای خلبان ها به وجود آورده است. به گفته یکی از خلبان ها: «منظره ای که هنگام فرود و پرواز می بینید نفس گیر و فوق العاده است. شیب این فرودگاه کمی بیشتر از حد نرمال است و هنگام فرود در آن با چشم اندازی زیبا روبرو می شوید. به ویژه هنگامی که دور می زنید و تابش نور خورشید را می بینید بر زیبایی این چشم انداز اضافه می کند.»

فرودگاه ناپل

۲- فرودگاه کرایست چرچ | Christchurch Airport

  • نیوزیلند

فرودگاه کرایست چرچ در ۱۲ کیلومتری شهر کرایست چرچ نیوزیلند قرار گرفته و یکی از خوش منظره ترین فرودگاه های دنیا از دید خلبان هاست. وقتی در این فرودگاه فرود می آییم یکی از مسحورکننده ترین مناظر طبیعی را می بینیم. کوه های آلپ استرالیا در دوردست پوشیده از برف هستند، دره ها از برف های آب شده آبی رنگ پر شده و در دشت های سرسبز و هموار نیز گله های گوسفند دیده می شوند. طبیعت نیوزیلند بسیار منحصربفرد و زیباست و چشم انداز فرودگاه کرایست چرچ نیز این زیبایی را به نحو احسنت نمایش می دهد. مسافران و خلبان ها وقتی از پنجره منظره بیرون را تماشا می کنند محو زیبایی های طبیعی اطراف فرودگاه می شوند.

فرودگاه کرایست چرچ

۳- فرودگاه لیدز برادفورد | Leeds Bradford Airport

  • انگلستان

فرودگاه لیدز برادفورد در منطقه یورکشایر انگلیس قرار دارد و خلبان ها عاشق آن هستند. چون یکی ااز خوش منظره ترین فرودگاه های دنیا به شمار می رود. هنگامی که به این فرودگاه نزدیک می شوید و قصد فرود در آن را دارید تپه های سرسبز و زیبای منطقه یورکشایر را می بینید و از طبیعت زیبای منطقه و سرسبزی تپه ها لذت می برید. اگر از پنجره به منظره نگاه کنید از شدت سبزی و خوش رنگ بودن این تپه ها شگفت زده خواهید شد.

فرودگاه لیدز برادفورد

۴- فرودگاه کریستیانو رونالدو | Cristiano Ronaldo Madeira Airport

  • پرتغال

فرودگاه فانچال در شهر مادیرا پرتغال قرار دارد و در سال ۲۰۱۶ بخاطر درخشش رونالدو در مسابقات فوتبال به نام فرودگاه کریستیانو رونالدو تغییر نام داد. این فرودگاه علاوه بر اسم جالبی که دارد یکی از خوش منظره ترین فرودگاه های دنیا است و منظره ای فوق العاده زیبا از جزیره آتشفشانی مادیرا به نمایش می گذارد.  باند این فرودگاه در کنار کوهی با شیب تند قرار گرفته و از طرف دیگر چشم انداز زیبای دریا قرار دارد. در واقع نیمی از طول این باند در دل دریا و روی پایه قرار گرفته است، چون زمین کافی برای ساخت باند فرودگاه وجود نداشته است.

فرودگاه رونالدو

۵- فرودگاه اینسبروک | Innsbruck Airport

  • اتریش

اما به کشور زیبا و سرسبز اتریش می رسیم. فرودگاه اینسبروک به جرات یکی از خوش منظره ترین فرودگاه های دنیا است و به عقیده بسیاری از خلبان ها زیباترین منظره را در هنگام فرود دارد. هنگام فرود در این فرودگاه، منظره کوه های سر به فلک کشیده آلپ بسیار چشم نواز است و قرارگرفتن باند در بین کوه ها تصویری زیبا و باشکوه به وجود آورده است. البته فرود آمدن در این باند با دشواری هایی نیز همراه است و کوه های اطراف، بارش برف سنگین در زمستان و وزش باد شدید می تواند فرود را با سختی هایی مواجه کند. اما برای خلبانی که تبحر و تجربه کافی دارد چشم انداز برفی نیز به زیبایی این فرودگاه اضافه می کند.

فرودگاه اینسبروک

۶- فرودگاه همیلتون | Hamilton Airport

  • جزیره همیلتون استرالیا

این فرودگاه در جزیره زیبای همیلتون قرار گرفته و همین موضوع کافی است تا فرودگاه همیلتون را به یکی از خوش منظره ترین فرودگاه های دنیا تبدیل کند. وقتی خلبان به این فرودگاه نزدیک می شود منظره سواحل زیبا و سرسبز همیلتون را می بیند که مانند نگین سبز و خوشرنگی در دل آبی دریا قرار گرفته اند. منظره فرود آنقدر زیباست که حس آرامش و رضایت را به مسافران و خلبان ها می دهد و خلبان ها دوست ندارند این فرودگاه را ترک کنند!

فرودگاه همیلتون

۷- فرودگاه ایلولیست | Ilulissat airport

  • گرینلند

فرودگاه ایلولیست در غرب منطقه گرینلند قرار دارد. این منطقه به دلیل قرارگیری در مدار قطبی یکی از زیباترین و مسحورکننده ترین مناطق برای خلبان ها به شمار می رود. پدیده آبدره (Icefjord) ایلولیست به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است و منظره کوه های یخی سر به فلک کشیده تصویری بسیار زیبا ایجاد می کند. فرودگاه ایلولیست یکی از خوش منظره ترین فرودگاه های دنیا است و چشم اندازی منحصربفرد و خاص را به بینندگان ارائه می کند.

فرودگاه ایلولیست

۸- فرودگاه جبل الطارق | Gibraltar Airport

فرودگاه جبل الطارق در کشور جبل الطارق قرار دارد و با قرارگیری در کنار یک صخره مرتفع در بین خوش منظره ترین فرودگاه های دنیا قرار می گیرد. البته صخره کنار فرودگاه فرود در این فرودگاه را با سختی هایی مواجه می کنند و به ویژه در هنگام وزش باد شدید ممکن است فرود کمی دشوار باشد. اما به هرحال اگر هنگام فرود از پنجره هواپیما بیرون را نگاه کنید با منظره ای زیبا و باشکوه مواجه خواهید شد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد