خنده دارترین و عجیب ترین دلایل فرود اضطراری هواپیما

دلایل فرود اضطراری هواپیما

از اتفاقات ترسناکی که می تواند در یک هواپیما بیوفتد، فرود اضطراری است؛ اما آیا همیشه این رویداد به خاطر مسئله ای خطرناک و مرگبار است؟ خیر. دلایل فرود اضطراری هواپیما می توانند بسیار مختلف باشند تا جایی که بسیاری از آن ها حتی مضحک هستند! در این متن از الی گشت می خواهیم شما را با چند مورد از عجیب ترین دلایل فرود اضطراری هواپیما آشنا کنیم. به نظر شما آیا این دلایل محکمی برای به زمین نشاندن یک هواپیما هستند؟! با ما همراه باشید.

دلایل فرود اضطراری هواپیما

مار کبری در آسمان

مطالب مرتبط:
۱۳ آمار عجیب و غریب در دنیای سفرهای هوایی
ترسناک ترین حرف های خلبانان که در طول پروازهای واقعی زده شده!
هواپیماهای گمشده ای که تا به امروز، هیچ ردی از آن ها پیدا نشده!

مسافری در پرواز اجیپت ایر مصر، یک مار کبری با خود به همراه داشت. این شخص اردنی ۴۸ ساله از طریق فروش خزندگان زندگی خود را می چرخاند و اولین اشتباه او، قاچاق یک مار کبری به داخل هواپیما بود. اما دومین اشتباه و بزرگترین اشتباه او، رها کردن آن در هواپیما بود که بعد از آن، هرج و مرج و وحشت زدگی در هواپیما به اوج خود رسید. زمانی که این مار، مسافری که می خواست آن را بگیرد را نیش زد، خلبان مجبور به فرود اضطراری شد. خب البته کار درست را خلبان انجام داد، آن هم به این دلیل که او باید به سرعت به مرکز درمانی برده می شد.

زمان نمایش

در فوریه ۲۰۱۳، یکی دیگر از عجیب ترین دلایل فرود اضطراری هواپیما رخ داد. یک خانواده خلبان را مجبور به این کار کردند، آن هم به این دلیل که مانیتور جلوی آن ها خاموش شده و کودکانشان نمی توانستند برنامه مورد علاقه خود را تماشا کنند. آن ها ابتدا از مهمانداران و سپس از خلبان خواستند که هواپیما را به زمین بنشاند. البته خلبان این درخواست را رد کرد و همین موضوع هم باعث مجادله هایی در پرواز شد. سپس در شیکاگو، هواپیما به دلیل «موضوعات امنیتی» به زمین نشست و خانواده پس از آن، به دلایل امنیتی اسکورت شدند.

مانیتور هواپیما

ارتقا یافته

یک پرواز جت بلو از نیویورک به کالیفرنیا در سال ۲۰۱۳ مجبور به فرود اضطراری شد، به این خاطر که یک خانم در بخش فرست کلاس متوجه شد که مسافر کنار دستی اش، بلیط را نخریده و تنها ارتقا داده شده است؛ او از اینکه پول بیشتری پرداخت کرده بود، حسابی عصبانی شد. او که نتوانست خشم خود را تحت کنترل نگه دارد، منجر به مداخله به موقع توسط یک مأمور هوایی و بازداشت موقت در پرواز شد. پس از اینکه کاپیتان در دنور فرود آمد، او به پایگاه پلیس رفت.

بوی وحشتناک

یک پرواز کانتاس از داروین به بریزبن بعد از اینکه یک بوی عجیب و غریب و البته ناخوشایندی در هواپیما پیچید، مجبور شد که فرود اضطراری انجام دهد. این بو، چنان وحشتناک بود که خلبان هیچ راه دیگری پیش روی خود نمی دید جز اینکه در مانت ایسا که حدودا ۱۶۰۰ کیلومتر از بریزبن دورتر است، فرود بیاید. حالا موضوع از آن قرار است که یک پدر و مادر که کودک خود را عوض کردند، پوشک آن را که نباید در دستشویی هواپیما بیندازند، انداختند و در نهایت بوی بسیار بدی در کل کابین هواپیما پیچیده بود؛ یک تراژدی بدبو!

کودک در هواپیما

هاوستون، ما یک مشکل داریم

یکی از دلایل فرود اضطراری هواپیما به خاطر خانمی خشمگین بود. پروازی از لس آنجلس به نیویورک مجبور شد که در کانساس سیتی به این دلیل که یک خانم به شدت مزاحمت ایجاد می کرد، به زمین بنشیند. این خبر که به زودی در تلویزیون ها نیز پخش شد، خانمی را نشان می داد که یکی از آهنگ های معروف خواننده ویتنی هاوستون را با صدای بلند می خواند و آن را متوقف هم نمی کرد. البته هواپیمایی هیچ وقت مشخص نکرد که دلیل اصلی این فرود اضطراری، آواز خواندن این خانم بوده یا نه، اما به هر حال چیزی که از تلویزیون پخش شد، این را نشان می داد.

شواهدات خطرناک

پروازی از یو اس ایرویز از پاریس به شارلوت، یکی دیگر از فرودهای اضطراری عجیب تاریخ را رقم زد. در این پرواز بعد از اینکه یک مسافر خانم با عجله و دلهره دست خطی به مهمانداران داد که در آن ادعا می کرد که در یک عمل جراحی، یک «وسیله» در بدن او گذاشته شده است. با اینکه این وسیله می توانست، مورد بی دردسری مانند دریچه مصنوعی قبل یا پِیس مِیکر باشد اما هرچه که بود نوعی خطر محسوب شده و باعث شد که خلبان خود را ملزم به فرود اضطراری کند.

پس از فرود، مسافر دستگیر شد و برای جستجوهای بیشتر برده شد. هواپیما نیز توسط افراد مختلف بازرسی شد تا ببینند که آیا وسیله خطرناکی در آن پیدا می شود یا خیر. البته پس از تمام جستجو و بررسی ها هیچگونه اثر جراحت مبنی بر عمل جراحی روی بدن زن دیده نشد و در هواپیما نیز، وسیله خطرناکی پیدا نشد.

مسافران یک هواپیما

سگ مزاحم

هواپیمای ایرباس A319 که از نیوآرک به فونیکس در حرکت بود، مجبور شد یک فرود اضطراری فوری انجام دهد. دلیل اصلی این فرود آن بود که سگی به نام مندی، یک مهماندار هواپیما و همچنین یک مسافر را گاز گرفت. نژاد این سگ منچستر تریر و صاحب آن یک خانم ۸۹ ساله بود؛ او به سگ برای پرواز داروی آرام بخش داده بود اما در میانه راه، اثر آن از بین رفت و در نهایت این سگ بسیار مهاجم شد.

این سگ، یک مسافر مرد را پس از تلاش برای آرام کردنش گاز گرفت، سپس پرید و با یک مهماندار هواپیما نیز همین کار را کرد. خلبان گفت که پس از این فرود اضطراری، مندی و صاحبش از هواپیما خارج شدند و سپس پرواز بدون حضور آن ها ادامه پیدا کرد.

سگ گاز گیرنده

دستشویی خراب

خب یکی از اصلی و حیاتی ترین بخش های هواپیما، سرویس بهداشتی است. اگر این سرویس بهداشتی مثل بوئینگ ۷۷۷ داستان ما، به یکباره خراب شود و هیچ کس نتواند از آن استفاده کند، خلبان چاره ای ندارد جز این که یک فرود اضطراری انجام دهد. این اتفاق که باعث شده در فهرست دلایل فرود اضطراری هواپیما قرار گیرد، در پروازی از تورنتو به پاکستان اتفاق افتاد. خلبان وقتی که متوجه موضوع خراب بودن دستشویی شد، در فرودگاه منچستر فرود اضطراری انجام داد که همین هم یک رخداد عجیب و غریب به حساب می آمد. بعد از ۵ ساعت تعمیر سرویس بهداشتی، این پرواز به سوی تورنتو مجددا کار خود را آغاز کرد.

اگر از پرواز جا ماندیم چه کنیم؟
اگر از پرواز جا ماندیم چه کنیم؟
اسرار جعبه سیاه هواپیماها!
اسرار جعبه سیاه هواپیماها!
اگر عاشق تماشای هواپیما هستید به این مکان ها بروید!
اگر عاشق تماشای هواپیما هستید به این مکان ها بروید!
دانستنی های پرواز که تنها خدمه از آن مطلع هستند
دانستنی های پرواز که تنها خدمه از آن مطلع هستند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code