دورترین فرودگاه های جهان!

این فرودگاه ها بیشترین فاصله را از شهر دارند!

فرودگاه ها معمولا در بیرون شهر قرار دارند. این مکان ها را در فاصله دوری از شهر می سازند تا هم شهر از آلودگی های صوتی دور باشد و همچنین فضای کافی برای رشد و توسعه شهر وجود داشته باشد. معمولا پس از چند سال با رشد شهر این فرودگاه به شهر نزدیک تر می شود یا داخل شهر قرار می گیرد. به همین دلیل لزوم ساخت فرودگاه دوم یا سوم مطرح می شود. اما گاهی این فرودگاه ها فاصله بسیار زیادی از شهر دارند و با این حال به عنوان فرودگاه آن شهر مورد استفاده قرار می گیرند. این فرودگاه ها آنقدر دور هستند که زمان مورد نیاز برای رسیدن به فرودگاه گاهی از مدت زمان پرواز نیز بیشتر است و شاید تنها مزیت این فرودگاه ها را بتوان هزینه پایین پرواز در مقایسه با فرودگاه های نزدیک به شهر دانست. با الی گشت همراه باشید تا با دورترین فرودگاه های جهان آشنا شویم.

معرفی دورترین فرودگاه های جهان
 • فرودگاه شالون واتری پاریس | Châlons Vatry Airport

مطالب مرتبط:
چگونه از فرودگاه دبی به شهر برویم؟
بزرگ ترین فرودگاه های جهان در سال ۲۰۱۸

فرودگاه شالون واتری که فرودگاه واتری دیزنی نیز نامیده می شود به دلیل پروازهای ارزان قیمتش شهرت دارد. اما باید بدانید که این فرودگاه ۱۴۷ کیلومتر با شهر پاریس فاصله دارد و یکی از دورترین فرودگاه های جهان به شمار می رود! در واقع، فرودگاه شالون واتری به شهر دیزنی (۱۰۵ کیلومتر) نزدیک تر است تا شهر پاریس و مسیر فرودگاه تا شهر پاریس و بالعکس بیش از ۲ ساعت طول می کشد! این فرودگاه در سال ۱۹۵۳ تاسیس شده و ابتدا کاربری نظامی داشت، اما در سال ۲۰۰۰ به فرودگاه مسافربری تغییر کاربری دارد.

فرودگاه واتری پاریس: دورترین فرودگاه های جهان
 • فرودگاه فرانکفورت-هان | Frankfurt–Hahn Airport

فرودگاه فرانکفورت-هان در فاصله ۱۰ کیلومتری از شهر کیرشبرگ در قسمت غربی آلمان قرار دارد. علیرغم وجود اسم فرانکفورت در نام فرودگاه، این مکان در فاصله مساوی از شهرهای فرانکفورت و لوگزامبورگ قرار دارد و ۱۲۰ کیلومتر با این دو شهر فاصله دارد! این فرودگاه در ابتدا فرودگاه هان نام داشت، اما از زمانی که شرکت هواپیمایی ارزان قیمت رایان ایر از این فرودگاه برای پروازهایش استفاده کرد نام فرودگاه به فرودگاه فرانکفورت-هان تغییر پیدا کرد تا توجیه بیشتری داشته باشد. اضافه شدن نام فرانکفورت به این فرودگاه به این دلیل است که فرودگاه فرانکفورت-هان به عنوان جایگزین پروازهای ارزان قیمت و جابجایی محموله های باری فرودگاه فرانکفورت استفاده می شود. با این حال، با ۱۲۰ کیلومتر فاصله به عنوان یکی از دورتین فرودگاه های جهان دسته بندی می شود.

 

 • فرودگاه ممینگن آلمان | Memmingen Airport

فرودگاه ممینگن در شهر ممینگن برگ در ناحیه شوابن آلمان قرار دارد. این فرودگاه به عنوان جایگزین ارزان قیمت فرودگاه مونیخ استفاده می شود، به همین دلیل گاهی به نام فرودگاه ممینگن/مونیخ غرب نیز نامیده می شود. فرودگاه ممینگن ۱۱۰ کیلومتر با شهر مونیخ فاصله دارد. در سال ۲۰۱۷ بیش از یک میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کرده اند.

فرودگاه ممینگن آلمان: دورترین فرودگاه های جهان
 • فرودگاه سندفیورد نروژ | Sandefjord Airport

فرودگاه سندفیورد در شمال شرقی شهر سندفیورد نروژ قرار دارد و ۱۱۰ کیلومتر با شهر اوسلو فاصله دارد. این فرودگاه در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده و تبدیل به مقصد اصلی ایرلاین ارزان قیمت رایان ایر (Ryanair) در پرواز اوسلو شده است. پروازهای ارزان قیمت به مقصد اوسلو و بخش شرقی نروژ به مقصد این فرودگاه انجام می شود. علاوه بر رایان ایر، شرکت های هواپیمایی ارزان مثل نروژین ایر شاتل، ویز ایر و کی ال ام سیتی هاپر  از این فرودگاه استفاده می کنند.

 

 • فرودگاه واستراس استکهلم | Stockholm Västerås Airport

فرودگاه واستراس استکهلم در شهر واستراس سوئد قرار دارد. این فرودگاه  یکی از دورترین فرودگاه های جهان به شمار می رود و بر خلاف نامش ۱۰۰ کیلومتر با استکهلم فاصله دارد و با این حال به عنوان فرودگاه استکهلم به جابجایی مسافران می پردازد.

فرودگاه واستراس استکهلم: دورترین فرودگاه های جهان
 • فرودگاه جیرونا-کاستا براوا اسپانیا | Girona–Costa Brava Airport

فرودگاه جیرونا-کاستا براوا در فاصله ۱۲٫۵ کیلومتری شهر جیرونا در شمال شرقی کاتالونیا اسپانیا قرار دارد. علیرغم اینکه این فرودگاه ۹۲ کیلومتر با شهر بارسلونا فاصله دارد و یکی از دورترین فرودگاه های جهان است، اما به عنوان فرودگاه جایگزین این شهر استفاده می شود. این فرودگاه در سال ۱۹۶۵ تاسیس شده و مسافران کمی به این فرودگاه رفت و آمد می کردند. اما پس از اینکه شرکت هواپیمایی ارزان قیمت رایان ایر این فرودگاه را به عنوان یکی از قطب هایش انتخاب کرد ترافیک مسافران این فرودگاه به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرد.

 

 • فرودگاه آکسفورد لندن | London Oxford Airport

فرودگاه آکسفورد لندن فرودگاهی خصوصی در نزدیکی کیدلینگنون است و ۱۱ کیلومتر با آکسفورد و ۱۰۰ کیلومتر با لندن فاصله دارد! این فرودگاه در ابتدا فرودگاه کیدلینگتون نامیده می شد اما در سال ۲۰۰۹ به نام فرودگاه آکسفورد تغییر نام داد. این تغییر نام مورد انتقاد رسانه ها و منتقدان قرار گرفت و معتقد بودند با این کار باعث گمراهی مسافران می شوند.

فرودگاه آکسفورد لندن: دورترین فرودگاه های جهان
 • فرودگاه رئوس اسپانیا | Reus Airport

فرودگاه رئوس در کنار سواحل کوستا دورادا در نزدیکی شهر رئوس اسپانیا قرار دارد. این فرودگاه ۱۰۰ کیلومتر با شهر بارسلونا فاصله دارد، با این حال تعداد زیادی از گردشگرانی که به بارسلونا سفر می کنند بلیط هواپیمای خود را به مقصد این فرودگاه رزرو می کنند.

 

 • فرودگاه بووه تیله فرانسه | Beauvais–Tillé Airport

فرودگاه بووه تیله در تیله، در نزدیکی شهر بووه فرانسه قرار دارد. این فرودگاه ۸۵ کیلومتر با شهر پاریس قرار دارد، با این حال برخی شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت پروازهای به مقصد پاریس را در این فرودگاه انجام می دهند؛ به همین دلیل گاهی به این فرودگاه پاریس-بووه نیز گفته می شود.

دورترین فرودگاه های جهان فرودگاه بووه پاریس
 • فرودگاه ویزه آلمان | Weeze Airport

فرودگاه ویزه بخشی از منطقه شهری ویزه است و حدود ۷۰ کیلومتر با شهر دوسلدورف فاصله دارد. شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت مثل رایان ایر در پروازهای دوسلدورف از این فرودگاه استفاده می کنند و به همین دلیل آن را فرودگاه دوسلدورف ویزه نیز می نامند.

 • فرودگاه استانستد لندن | London Stansted Airport

فرودگاه استانستد لندن در فاصله ۶۸ کیلومتری شهر لندن قرار دارد. با این حال بسیاری از شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت اروپایی از این فرودگاه در پرواز لندن استفاده می کنند و آن را به یکی از دورترین فرودگاه های جهان تبدیل کرده اند.

منبع: amusingplanet.com

نمونه هایی از کشتی های تفریحی غول پیکر در سال ۲۰۱۶
نمونه هایی از کشتی های تفریحی غول پیکر در سال ۲۰۱۶
۱۰ مورد از بهترین سوپ های زمستانی در سرتاسر دنیا
۱۰ مورد از بهترین سوپ های زمستانی در سرتاسر دنیا
در این شهرها هیچ کس حق مردن ندارد!
در این شهرها هیچ کس حق مردن ندارد!
این مکان ها را ببینید تا فروتن باشید!
این مکان ها را ببینید تا فروتن باشید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code