بلیط هواپیما

این هنرپیشه مشهور ۳۰ روز در فرودگاه هلسینکی زندگی کرده است!

سی روز زندگی در فرودگاه هلسینکی

یک هنرپیشه معروف چینی ۳۰ روز در فرودگاه هلسینکی فنلاند (Helsinki Airport) زندگی کرده تا ثابت کند این فرودگاه، بهترین فرودگاه دنیاست! فرودگاه هلسینکی حقیقتا یکی از بهترین فرودگاه های دنیاست و برای بهبود کیفیت و سرویس دهی فرودگاه، کمپین تبلیغاتی جالبی را برگزار کرده است. نام این کمپین #LIFEINHEL است و یک بازیگر مشهور چینی به نام رایان جو (Ryan Zhu) به مدت ۳۰ روز در فرودگاه هلسینکی فنلاند زندگی کرد. این کمپین هم باعث جلب توجه بین المللی به این فرودگاه شد و هم به مسئولین فرودگاه کمک کرد نواقص و نقاط ضعف فرودگاه را شناسایی کنند. برای اینکه بیشتر با این کمپین و تجربه زندگی در فرودگاه هلسینکی فنلاند آشنا شوید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

30 روز زندگی در فرودگاه هلسینکی

آیا فرودگاه هلسینکی بهترین فرودگاه دنیاست؟

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی هلسینکی
تبدیل برج مراقبت فرودگاه استکهلم به هتلی شیک و مدرن

یک کابین کوچک وسط فرودگاه هلسینکی، خانه رایان در طول این ۳۰ روز بوده است. رایان هر روز از زندگی اش در فرودگاه هلسینکی در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام عکس و مطلب منتشر می کرد. فرودگاه هلسینکی مدعی است که بهترین فرودگاه دنیاست. به همین دلیل و برای حفظ و بهبود کیفیت فرودگاه تصمیم به برگزاری این کمپین جالب کرده است. به گفته مسئولین هیچ کس به اندازه کسی که واقعا دارد در فرودگاه زندگی می کند نمی تواند کم و کاستی های فرودگاه را متوجه شود.

کمپین لایف این هل فرودگاه هلسینکی

این کمپین از ۱۰ اکتبر ۲۰۱۷ آغاز شد و تا ۸ نوامبر ادامه داشت. این بازیگر قرار بود به مدت ۳۰ روز در یک اتاقک کوچک وسط فرودگاه هلسینکی زندگی کند و گزارش روزمره زندگی اش را با هشتگ #LIFEINHEL در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد. رایان می توانست در مدت سی روز هر وقت که دلش خواست از پروژه کناره گیری کند و فرودگاه را ترک کند، اما اگر می توانست ۳۰ روز را کامل کند یک سفر رایگان به سرزمین جادویی لپ لند (Lapland) در فنلاند دریافت می کرد. سرزمین لپ لند شمالی ترین نقطه فنلاند است و تجربه زندگی در نواحی قطبی را به بازدیدکنندگان می دهد. شفق قطبی، سورتمه سواری، زندگی در کلبه های یخی ایگلو و هزاران تجربه برفی دیگر از جمله جذابیت های بی نظیر این سرزمین است. حالا رایان جو در صورت ۳۰ روز زندگی در فرودگاه هلسینکی یک سفر رایگان به سرزمین لپلند خواهد داشت. از آنجا که این کمپین به پایان رسیده باید بدانید که رایان توانست این پروژه را به اتمام برساند و به این سفر شگفت انگیز برود. با مراجعه به صفحه اینستاگرام او و یا جستجوی هشتگ #LIFEINHEL می توانید عکس های زندگی در فرودگاه و همینطور سفر به لپلند را مشاهده کنید.

اتاق رایان در فرودگاه هلسینکی

بهبود کیفیت سرویس دهی فرودگاه

اکنون که پروژه با موفقیت به پایان رسیده مسئولین فرودگاه هلسینکی قرار است با توجه به فیدبک ها و نظرات رایان سرویس دهی و خدمات ارائه شده در این فرودگاه را بهبود ببخشند. کاتیا سیبرگ (Katja Siberg)، مدیر ارشد بازاریابی و ارتباطات شرکت فیناویا (Finavia) که مدیریت فرودگاه هلسینکی را بر عهده دارد در این رابطه می گوید: « ما در فرودگاه هلسینکی همواره در پی بهبود سرویس دهی و خدمات به مشتریان هستیم و سابقه عملکرد گذشته ما به خوبی این موضوع را نشان می دهد. این بار می خواستیم بینش جامع و عمیقی از تجربه یک مسافر خارجی در فرودگاه به دست بیاوریم.» هشتگ #LIFEINHEL بر این موضوع تاکید دارد که فرودگاه هلسینکی در اروپای شمالی بسیار پیشرو است. «ما شاهراه اصلی ارتباط آسیا و اروپا هستیم. سالانه ۳۰ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده می کنند و ما همواره در تلاش برای ارائه بهترین کیفیت خدمات به مسافران هستیم.» شرکت فیناویا در گزارش جدید خود اعلام کرده است که تعداد مسافران فرودگاه در حال رشد است و به چیزی نزدیک به دوبرابر نزدیک می شود.

کمپین 30 روز زندگی در فرودگاه

رایان در پایان ۳۰ روز زندگی در فرودگاه هلسینکی امتیاز ۴٫۵ از ۵ را به این فرودگاه داد. به طور مثال، بخش حراست و امنیت فرودگاه و حمل و نقل امتیاز کامل را دریافت کردند. سیبرگ در مورد امتیازدهی رایان می گوید: «ما از امتیازدهی رایان بسیار خوشحالیم. اما مهم تر از آن، پی بردن به نقاط ضعف فرودگاه و قسمت هایی بود که نیاز به بهبود دارد. به طور مثال، متوجه شدیم که در فرودگاه هلسینکی کمبود فضا و غذای چینی احساس می شود! خوشبختانه با توجه به بودجه ۹۰۰ میلیون یورویی که برای بهبود و ارتقا فرودگاه اختصاص پیدا کرده می توانیم فضای ترمینال را تا ۴۵% توسعه بدهیم. در نتیجه می توانیم رستوران های بیشتر، از جمله رستوران غذاهای آسیایی و چینی را نیز به خدمات خود اضافه کنیم.» علاوه بر این، رایان پس از ۳۰ روز زندگی در فرودگاه هلسینکی پیشنهاد داده که راهنمایان بیشتر با تسلط به زبان های مختلف در فرودگاه حضور داشته باشند تا مسافران را در مورد غذا و محصولات راهنمایی کنند.

رایان در فرودگاه هلسینکی فنلاند

۲٫۲ میلیارد نفر، زندگی رایان در فرودگاه هلسینکی را دنبال کردند!

سیبرگ می گوید: «وقتی تصمیم گرفتیم که تجربه زندگی رایان را با فیلم های کوتاه روزانه پوشش بدهیم ریسک بزرگی کردیم. نمی دانستیم رایان و سایر افراد ممکن است چه پست هایی در مورد فرودگاه منتشر کنند؛ اما صداقت و شفافیت در روابط همیشه سیاست کاری ما بوده است. علاوه بر این، اگر رایان زندگی در فرودگاه هلیسنکی را دوست نداشت می توانست با پرواز بعدی به چین پرواز کند، اما دستمزدش را کامل دریافت می کرد!»

اما نتیجه این کمپین شگفت انگیز بود. میلیون ها نفر در سرتاسر جهان ویدئوهای روزانه و عکس های رایان را در شبکه های اجتماعی دنبال می کردند و بیش از ۴۵۰ رسانه تجربه رایان را پوشش می دادند. پوشش دهی رسانه ای زندگی در فرودگاه هلسینکی در نهایت به رقم باورنکردنی ۱۰ میلیون بازدید ویدئو و ۲٫۲ میلیارد دنبال کننده منتهی شد. سیبرگ در مورد بازخورد مثبت و استقبال عمومی از این کمپین می گوید: «ما خیلی خوشحالیم که پروژه #LIFEINHEL توانست مردم را در سرتاسر جهان، از جمله کشورهای چین، ایالات متحده، ژاپن، انگلستان، استرالیا، فیلیپین، روسیه، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، سوئد و البته فنلاند درگیر کند.

سفر به لپ لند

کمپین #LIFEINHEL

این کمپین تبلیغاتی با ترکیب تلویزیون واقع گرا ( reality TV)، مسابقات تلویزیونی (game shows) و شبکه های اجتماعی از ۱۰ اکتبر تا ۸ نوامبر ۲۰۱۷ در فرودگاه هلسینکی و همزمان در شبکه های اجتماعی برگزار شد. در طول این کمپین یک هنرپیشه مشهور چینی به نام رایان جو به مدت ۳۰ روز در یک کابین کوچک در ترمینال شماره ۲ فرودگاه هلسینکی زندگی کرد. رایان در فرودگاه پرسه می زد و تجربیات زندگی در فرودگاه هلسینکی را با فالوئرهایش به اشتراک می گذاشت. میلیون ها نفر به صورت آنلاین و زنده، تجربه رایان را تماشا می کردند. رایان پس از اتمام موفقیت آمیز ۳۰ روز زندگی در فرودگاه هلسینکی، طبق برنامه به سرزمین جادویی و شگفت انگیز لپ لند سفر کرد.

منبع: finavia.fi

عجیب ترین مومیایی های جهان! + تصویر
عجیب ترین مومیایی های جهان! + تصویر
گردشگری در افسانه ای ترین زندان تاریخ
گردشگری در افسانه ای ترین زندان تاریخ
چرا چشم های شیرهای سنگی پل خواجو می درخشد؟
چرا چشم های شیرهای سنگی پل خواجو می درخشد؟
پل طنابی اینکاها در پرو که هنوز سالم باقی مانده است! + تصویر
پل طنابی اینکاها در پرو که هنوز سالم باقی مانده است! + تصویر