سنت پترزبورگ، بهترین مقصد گردشگری برای اروپا در سال ۲۰۱۶

سنت پترزبورگ به عنوان بهترین مقصد گردشگری اروپا در سال ۲۰۱۶ معرفی شد

در مراسمی که هر سال برای جوایز جهانی صنعت گردشگری برگزار می‌شود، شهر سنت پترزبورگ در روسیه بهترین مقصد گردشگری اروپا معرفی شد. در این مراسم که امسال در ایتالیا برگزار شد، سالانه از بهترین‌های گردشگری در بخش‌های مختلف تقدیر می‌شود. با الی گشت همراه باشید تا در این خبر دلیل انتخاب سنت پترزبورگ را به عنوان برترین مقصد گردشگری از نظر اروپا بدانیم.

مطالب مرتبط:
موزه هرمیتاژ، بزرگ‌ترین موزه جهان در روسیه
از روسیه سوغات چی بخریم؟
شهر سنت پترزبورگ

در نظرسنجی که در رابطه با معرفی بهترین شهر گردشگری در اروپا انجام شد، یک میلیون نفر از متخصصان حوزه گردشگری و گردشگران به این شهر رای دادند. در این نظر سنجی معیارهایی نظیر زیرساخت‌ها، امنیت و هتل‌های زنجیره‌ای مد نظر قرار گرفته شد.
سازمان جهانی گردشگری اعلام کرد: سنت پترزبورگ، شهری که بزرگ‌ترین موره فرهنگی و هنری دنیا به نام هرمیتاژ را در خود جا داده است از نظر تاریخی بسیار پربار و غنی است. این شهر با سنت‌های قدیمی خود آینده‌ی روشنی را رقم زده است.
در بیانیه‌ای مربوط به این خبر آمده است: این جایزه حاکی از آن است که گردشگری سنت پترزبورگ چه اهمیتی دارد. افتخار ماست که به عنوان نماینده جهان قدردان این تلاش‌ها باشیم و اعلام کنیم این شهر در کنار پایتخت گردشگری برای روسیه، پایتخت گردشگری اروپا نیز هست. علاوه بر شهر سنت پترزبورگ، شهرهای دیگر اروپا نظر پاریس، لندن، آمستردام، بارسلون و… نیز نامزد دریافت این جایزه بودند.
به گفته‌ی رئیس برگزاری این مراسم:
سنت پترزبورگ در روسیه یکی از شهرهای محبوب دنیا است و با این فرصت به خوبی می‌تواند خود را به عنوان یک مقصد ویژه در صنعت گردشگری معرفی کند. در سال گذشته چیزی حدود ۷ هفت میلیون گردشگر از کشورهای مختلف اروپا مثل؛ فنلاند، ایتالیا، آلمان و …سایر کشورها برای گشت‌و‌گذار به این شهر سفر کردند.

معرفی هتل ۴ ستاره هالیدی این سوکولنیکی در مسکو
بهترین جاذبه های دیدنی مسکو+ تصویر
نمایی نزدیک از مراکز خرید سوچی
معرفی هتل سوکول مسکو | ۳ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code