معرفی شرکت ایرباس هلیکوپترز

شرکت ایرباس هلیکوپترز | Airbus Helicopters

وقتی نام ایرباس می آید، همه به یاد شرکت هواپیماسازی اروپایی ایرباس می افتند و تصویر یک هواپیمای بزرگ غول پیکر در ذهنشان نقش می بندد در حالی که ایرباس تنها هواپیما و یا ماشین نمی سازد بلکه این شرکت بزرگ، دارای شرکتی زیر مجموعه به نام شرکت ایرباس هلیکوپترز است که به طراحی و ساخت انواع هلیکوپترها مشغول می باشد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، شرکت ایرباس هلیکوپترز را بهتر بشناسیم.

شرکت ایرباس هلیکوپترز

همه چیز درباره ی شرکت ایرباس هلیکوپترز

مطالب مرتبط:
معرفی شرکت هواپیما سازی ایرباس
معرفی هواپیمای ایرباس آ ۳۸۰
تفاوت های بین هواپیمای ایرباس و بوئینگ!

نام ایرباس تنها محدود به شرکت هواپیما سازی ایرباس نمی شود بلکه این اَبَر شرکت هواپیماسازی، شرکت هواپیماسازی ایرباس هلیکوپترز  را نیز دارد. این شرکت قبل از این که یک شرکت هلیکوپترسازی باشد در واقع شرکتی است که در زمینه ی فرآوران هوا و فضا فعالیت می نماید. این شرکت یکی از اصلی ترین شرکت های ساخت و طراحی هلیکوپتر در جهان است که از ادغام چند شرکت مهم هلیکوپترسازی تشکیل شده است. بگذارید تا راحت تر بگوییم!

امروزه بیشتر هلیکوپترهایی که می بینید، ساخت ایرباس هلیکوپترز هستند و سازه های این شرکت بازار را اشباع نموده اند. بالاتر اشاره کردیم که این شرکت از ادغام چندین شرکت مختلف در هم به وجود آمده است. دو شرکت بسیار مهم دایملربنز و همچنین آئوراسپشیال فرانسوی از جمله شرکت هایی هستند که از قبل در این زمینه فعال بوده اند و حال تحت نام ایرباس هلیکوپترز فعالیت می کنند. البته این نکته را باید بگوییم که با این که این ۲ شرکت در سال ۱۹۹۲ ادغام شدند اما، در سال ۲۰۱۴ میلادی بود که نام ایرباس هلیکوپترز ثبت جهانی شد. دفتر مرکزی این شرکت در جنوب فرانسه و کارخانه های آن در فرانسه، اسپانیا و آلمان قرار دارند. با تمام این اوصاف، این شرکت تنهاسازنده ی ایرباس برای هلیکوپترها است.

در حال حاضر نیز با توجه به بررسی های صورت گرفته شرکت ایرباس هلیکوپترز یکی از ۳ تولیدکننده ی برتر هلیکوپتر در جهان است. در این شرکت انواع و اقسام هلیکوپترهای مختلف اعم از جنگی و غیر جنگی تولید می گردد. در حال حاضر این شرکت از زمان شروع فعالیتش تا به الان بیش از هزاران هلی کوپتر را به بازار داده است که بیش از ۱۴۰ کشور مشتری آن بوده اند.

همه چیز درباره ی شرکت ایرباس هلیکوپترز

محصولات شرکت ایرباس هلیکوپترز

 • بالگرد ترابری تاکتیکی NH 90
 • یوروکوپتر EC 135
 • EC 145
 • یوروکوپتر EC 120
 • کاراکال EC 725
 • پانتر AS 565
 • سوپریوما AS 532
 • EC 155
 • AS 350
 • یوروکوپتر تایگر
 • سوپر پوما EC 225
 • AS 350
ایرباس هلیکوپترز

مختصری درباره ی شرکت های ادغام شده در شرکت ایرباس هلیکوپترز

 • شرکت آئروسپاسیال | Aérospatiale

بیایید تا کمی هم درباره ی ۲ شرکت مهمی که در راه به وجود آمدن شرکت ایرباس هلیکوپترز دخیل بوده اند، بدانیم. اولین شرکتی که درباره ی آن صحبت خواهیم کرد، شرکت آئور اسپیسیال است. این شرکت فرانسوی در واقع در زمینه ی تولیدات نظامی هوایی فعالیت می کرده است. این شرکت که دفتر مرکزی آن در شهر پاریس قرار گرفته است، مدت زمانی است که به مجموعه شرکت های ایرباس هلیکوپترز پیوسته است و تولیداتش به نام این شرکت است. البته قبل از این که ایرباس مالکیت کامل این شرکت را به دست بیاورد، این شرکت فرانسوی با شرکت های مختلفی وارد کار و معامله شد اما در نهایت در طی قراردادی همه ی دارایی های شرکت آئورسپسیال به نام ایرباس شد.

مختصری درباره ی شرکت های ادغام شده در شرکت ایرباس هلیکوپترز
 • شرکت دایملر بنز | Daimler-Benz

دومین شرکتی که می خواهیم در این زمینه به شما معرفی نماییم، شرکت آلمانی دایملر بنز  است. شاید تا به الان از نام بنز این شرکت متوجه شده باشید که این شرکت در اصل یک شرکت خودروسازی بوده است که در کنار آن در زمینه ی ساخت تجهیزات هوایی و دریایی نیز فعالیت می کرده است. این شرکت آلمانی خود در سال ۱۹۲۶ میلادی از ادغام دو شرکت دیگر به وجود آمده است. این شرکت قبل از این که با شرکت ایرباس ادغام شود، یکی از  زیر مجموعه های شرکت مرسدس هم بوده است. پس از ادغام شدن های مختلف این شرکت با شرکت های مختلف، بالاخره این شرکت پس از یک دوره برشکستگی با توسط شرکت کرایسلر خریداری شد و پس از تغییر نام آن، به مجموعه ی شرکت ایرباس هلیکوپترز پیوست.

مختصری درباره ی شرکت هواپیماسازی ایرباس

از آن جایی که شرکت ایرباس هلیکوپترز یکی از زیر ساخه های شرکت هواپیماسازی ایرباس است، مختصری درباره ی این شرکت نیز برای شما می نویسیم. شرکت ایرباس شرکتی تک مالکیتی نیست بلکه در واقع شرکتی چند ملیتی اما تحت لوای قاره ی اروپاست. این شرکت هواپیماسازی که یکی از رقبای اصلی بوئینگ است، زمانی به وجود آمد که در اثر جنگ های جهانی کل زیرساخت تاسیسات هوایی و تکنولوژی پرواز اروپا از بین رفته بوده است. این شرکت در سال ۱۹۶۶ میلادی با ائتلاف ۳ شرکت آلمانی، انگلیسی و فرانسوی به وجود آمده است. اولین هواپیمای ساخت این شرکت که بسیار مورد اقبال مشتریان قرار گرفت، هواپیمای A300 بود که ۳۲۰ نفر در خود ظرفیت داشت. در سال ۱۹۷۰ بود که ایرباس به صورت یک رقیب جدی با خیلی از هواپیماسازی ها مخصوصا بوئینگ وارد صحنه ی رقابت شد..

شرکت ایرباس هلیکوپترز ، همه چیز درباره شرکت هلیکوپترسازی

کارشناسان درباره ی روند رشد و پیشرفت شرکت هواپیماسازی ایرباس این گونه می گویند که این شرکت در ابتدا روند آهسته و کندی را داشته اما با معرفی هواپیمای معروف آ ۳۰۰ خود، نظر بسیاری از هواپیمایی های جهان را به خود جلب نموده است. البته این بدان معنا نیست که این شرکت قبل از ارائه ی این مدل از هواپیما، در جهان نماینده ای نداشته است. تا سال ۱۹۷۱ میلادی، ۸۱ فروند هواپیما از این شرکت در سراسر جهان در آشیانه ی پروازی داشتند. البته این رقم در حال حاضر تنها مختص به یک شرکت هواپیمای معمولی در دنیا است!

شرکت ایرباس هلیکوپترز | Airbus Helicopters

منبع : airbus.com 

معرفی فرودگاه بین المللی کلن بُن
پرواز هواپیمای داستان اسباب بازی به مقصد دیزنی لند شانگهای!
لوکس ترین پروازهای first class در دنیا
چه مواردی باعث محبوبیت روزافزون پرواز با هواپیما شده است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code