زوجی که با فتوشاپ به قله اورست صعود کردند

قله اورست

مقامات کوه نوردی نپال در حال بررسی ادعای یک زوج هندی برای صعود به قله اورست هستند که متهم به دستکاری عکسهای خود شده اند .

رئیس دپارتمان گردشگری Sudarshan Dhakal طی صحبت هایی گفته است که مقامات نپالی در حال بازنگری صعود ثبت شده Dinesh Rathod و همسرش Tarakeshwari در ماه می هستند .

مطالب مرتبط:
- سه مورد از جذابترین و شکوهمند ترین قلل جهان
- آشنایی با شهرهایی حیرت انگیز در میان کوهستان

آنها با ارائه عکسی از خود در ارتفاع ۲۹٫۰۳۵ متری قله اورست از دولت نپال گواهی صعود دریافت کرده اند . این زوج که هر دو پلیس هایی از شهر پونه در ایالت ماهاراشترا هستند ، همچنین عنوان کرده اند  اولین زوج هندی هستند که در تاریخ ۲۳ می به قله اورست صعود کرده اند . اما هشت نفر از کوه نوردان دیگری که همراهشان بوده اند می گویند این زوج هیچ گاه به قله صعود نکرده و با ارائه عکس های شخص دیگری موفق به گرفتن مجوز شده اند . اما این زوج مرتبا این ادعا را رد کرده اند .

یک کوه نورد هندی دیگر Satyarup Siddhanta از بنگلور عنوان کرده که این عکس متعلق به اوست و این زن و شوهر با دستکاری آن طوری نشان داده اند که انگار خود انها به قله صعود کرده اند .

Siddhanta در پستی در فیسبوک خود به این اتهامات اشاره کرده و گفته است : ” این خیلی خیلی جالب است !!! آنها عکسهای من را برداشته اند و با فتوشاپ عکسهای صعودشان به قله را ساخته اند و حتی مجوز صعود هم گرفته اند …کوه نوردی به کجا می رود ؟؟ ”

اگر صحت این اتهام ثابت شود ، این زوج مجوز صعودشان به قله را از دست می دهند و تا آخر عمر از کوه نوردی در تمام کوه های نپال محروم می شوند .

در فصل شلوغ کوه نوردی امسال ۴۵۶ نفر به قله اورست صعود کردند .

منبع : LonelyPlanet

آدیس آبابا کجاست؟
مساجد معروف در هند
آشنایی با عمارت سردار مفخم قزوین
روستای دیلمان، خیره کننده ترین ییلاق گیلان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code