زوجی که با فتوشاپ به قله اورست صعود کردند

زوجی که با فتوشاپ به قله اورست صعود کردند
5 2 نفر)
قله اورست

مقامات کوه نوردی نپال در حال بررسی ادعای یک زوج هندی برای صعود به قله اورست هستند که متهم به دستکاری عکسهای خود شده اند .

رئیس دپارتمان گردشگری Sudarshan Dhakal طی صحبت هایی گفته است که مقامات نپالی در حال بازنگری صعود ثبت شده Dinesh Rathod و همسرش Tarakeshwari در ماه می هستند .

مطالب مرتبط:
- سه مورد از جذابترین و شکوهمند ترین قلل جهان
- آشنایی با شهرهایی حیرت انگیز در میان کوهستان

آنها با ارائه عکسی از خود در ارتفاع ۲۹٫۰۳۵ متری قله اورست از دولت نپال گواهی صعود دریافت کرده اند . این زوج که هر دو پلیس هایی از شهر پونه در ایالت ماهاراشترا هستند ، همچنین عنوان کرده اند  اولین زوج هندی هستند که در تاریخ ۲۳ می به قله اورست صعود کرده اند . اما هشت نفر از کوه نوردان دیگری که همراهشان بوده اند می گویند این زوج هیچ گاه به قله صعود نکرده و با ارائه عکس های شخص دیگری موفق به گرفتن مجوز شده اند . اما این زوج مرتبا این ادعا را رد کرده اند .

یک کوه نورد هندی دیگر Satyarup Siddhanta از بنگلور عنوان کرده که این عکس متعلق به اوست و این زن و شوهر با دستکاری آن طوری نشان داده اند که انگار خود انها به قله صعود کرده اند .

Siddhanta در پستی در فیسبوک خود به این اتهامات اشاره کرده و گفته است : ” این خیلی خیلی جالب است !!! آنها عکسهای من را برداشته اند و با فتوشاپ عکسهای صعودشان به قله را ساخته اند و حتی مجوز صعود هم گرفته اند …کوه نوردی به کجا می رود ؟؟ ”

اگر صحت این اتهام ثابت شود ، این زوج مجوز صعودشان به قله را از دست می دهند و تا آخر عمر از کوه نوردی در تمام کوه های نپال محروم می شوند .

در فصل شلوغ کوه نوردی امسال ۴۵۶ نفر به قله اورست صعود کردند .

منبع : LonelyPlanet

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد