بلیط هواپیما

مروری بر کیترینگ و غذای ترکیش ایرلاین

غذای هواپیمایی ترکیش | Turkish Airlines Catering

غذا و تجربه طعم های جدید همیشه بخشی جذاب و هیجان انگیز از تجربه سفر است. از آنجا که امروزه هواپیما و سفر هوایی به یکی از اصلی ترین شیوه های سفر تبدیل شده، تجربه غذایی سفر نیز از همان داخل هواپیما شروع می شود. کیترینگ و غذای هواپیما یکی از نکات مهم در ارزیابی ایرلاین های مختلف است و هر ایرلاین تلاش می کند بهترین و با کیفیت ترین غذاها را به مسافران خود ارائه کند. هواپیمایی ترکیش در چند سال اخیر همواره جزء بهترین ایرلاین های دنیا بوده  و یکی از دلایل برتری این شرکت، بی شک کیفیت سرویس کیترینگ و غذای ترکیش ایرلاین بوده است. ترکیش ایرلاین در ایران نیز فعالیت دارد و بسیاری از هموطنانمان برای سفر به استانبول و ترکیه یا کشورهای دیگر از این ایرلاین معتبر استفاده می کنند. به همین دلیل الی گشت در این مطلب قصد دارد مروری بر کیترینگ و غذای ترکیش ایرلاین داشته باشد و اطلاعات کامل در مورد انواع غذا و کیفیت آن را با شما در میان بگذارد. با ما همراه باشید.

کیترینگ و غذای ترکیش ایرلاین

کیفیت غذای ترکیش ایرلاین

مطالب مرتبط:
آشنایی با شرکت هواپیمایی ترکیه: ترکیش ایرلاینز
خوشمزه ترین غذاهای فرست کلاس و بیزنس کلاس ایرلاین ها

اگر به ترکیه و شهرهای مشهور آن مثل استانبول، آنکارا و کوش آداسی سفر کرده باشید حتما با غذاهای خوشمزه و لذیذ ترکی آشنا هستید. ترکیه به دلیل قرارگیری بین اروپا و آسیا از فرهنگ های مختلف تاثیر گرفته است و غذا و آشپزی ترکی نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. هواپیمایی ترکیه یا همان ترکیش ایرلاین آشپزی سنتی و دستپخت بی نظیر سرآشپزهای خود را در سرویس کیترینگ و غذا نیز وارد کرده و موجب شده کیفیت و طعم غذای ارائه شده این ایرلاین به یکی از بهترین و خوشمزه ترین غذاهای ایرلاین ها تبدیل شود. در سرویس کیترینگ ترکیش ایرلاین انواع غذاهای سنتی ترکیه در کنار غذاهای بین المللی ترکیبی منحصربفرد ایجاد کرده است. غذای هواپیمایی ترکیش ایرلاین توسط سرآشپزهای مجرب و در طول پرواز (در برخی پروازها) تهیه می شوند و انواع غذاهای رژیمی و خاص نیز به مسافران ارائه می شود. منوی غذای ترکیش ایرلاین بر با توجه به فصل تغییر می کند و کلیه غذاها با استفاده از مواد غذایی تازه تهیه می شوند.

سرویس پذیرایی و غذای ترکیش ایرلاین

غذای اکونومی ترکیش

هواپیمایی ترکیش در پروازهای اکونومی خود طیف متنوعی از غذا و نوشیدنی را ارائه می کند. کیترینگ ترکیش در پروازهای داخلی و پروازهای بین المللی اکونومی با منوی متفاوتی از مسافران پذیرایی می کند.

  • پرواز داخلی 

مسافرانی که برای سفرهای داخل کشور ترکیه از ترکیش ایرلاین استفاده می کنند می توانند در طول پرواز از منوی ساندویچ، میان وعده و دسرهای خوشمزه لذت ببرند. این غذاها بسته به مدت زمان سفر در زمانبندی مناسبی به مسافران ارائه می شود.

  • پرواز بین المللی 

غذای ترکیش ایرلاین در پروازهای بین المللی مفصل تر است و طیف متنوعی از غذا و نوشیدنی را در برمی گیرد. بسته به زمان پرواز و مدت زمان سفر، صبحانه و وعده های اصلی به مسافران ارائه می شود. غذای اکونومی از بین طیف متنوعی از غذاهای ترکی، خاورمیانه و بین المللی انتخاب می شود و با استفاده از مواد اولیه تازه و مناسب فصل تهیه و با چیدمانی شکیل و زیبا سرو می شود. در فواصل سفر نیز با نوشیدنی های گرم و اسنک یا کیک از مسافران پذیرایی می شود.

کیفیت غذای ترکیش ایرلاین

غذای بیزنس کلاس ترکیش

 

  • پرواز داخلی

در پروازهای داخلی بیزنس کلاس سعی می شود بهترین و راحت ترین سفر برای مسافران فراهم شود. قبل از تیک آف و پرواز با نوشیدنی از مسافران پذیرایی می شود. در این پرواز مراحل تهیه غذا در هواپیما و در طول پرواز انجام می شود و آشپزهای متبحر و مجرب با انواع غذاهای خوشمزه ترکی مثل شش کباب، بادمجان شکم پر، منتی و ایمام بایلدی از مسافران پذیرایی می کنند.

منوی ویژه غذای ترکیش ایرلاین
  • پرواز بین المللی

در پروازهای بین المللی بیزنس کلاس نوع غذا و خدمات به زمان پرواز و مدت زمان سفر بستگی دارد. در تمام پروازهای بین المللی قبل از تیک آف با نوشیدنی های دلچسب و گوارا از مسافران پذیرایی می شود. در طول پرواز نیز منوی غذاهای متنوع ترکیش در ظروف شکیل چینی برای مسافران سرو می شود. در برخی پروازها، علاوه بر صبحانه گرم و سرد و وعده غذایی اصلی، سرویس میان وعده و اسنک نیز به مسافران ارائه می شود. غذاهای بیزنس کلاس توسط سرآشپزهای مجرب و در طول پرواز تهیه می شوند. تهیه و طبخ غذا در هواپیما و در حین پرواز باعث می شود غذا به تازه ترین شکل به مسافران ارائه شود.

بیزنس کلاس غذای ترکیش ایرلاین
  • پروازهای بین قاره ای

در سفرهای طولانی به مقاصد آن سوی اقیانوس اطلس، پذیرایی کاملی از مسافران به عمل می آید. در این پروازها نیز قبل از تیک آف و بلند شدن با نوشیدنی از مسافران پذیرایی می شود. پذیرایی اصلی نیز با انتخاب از چندین نوع سوپ به عنوان پیش غذا شروع می شود. سپس غذای اصلی نیز در ظروف شکیل چینی و متناسب با فصل، مقصد و ماهیت سفر سرو می شود. در پروازهای آن سوی اقیانوس اطلس دو وعده غذای اصلی و در برخی مسیرها سرویس میان وعده و اسنک به مسافران ارائه می شود. برای تکمیل پذیرایی، با چای و قهوه ترک همراه با راحت الحلقوم ترکی از مسافران پذیرایی می شود. سرویس چای معمولا با چیدمانی کاملا سنتی و در استکان های کمرباریک به مسافران ارائه می شود.

غذای ترکیش ایرلاین و سرویس چای

منوی غذایی ویژه

مسافرانی که به دلایل مذهبی یا رعایت برخی رژیم ها و پرهیزهای غذایی به غذای خاصی نیاز دارند می توانند از خدمات ویژه غذای ترکیش ایرلاین استفاده کنند. از آنجا که ترکیش ایرلاین در کشوری مسلمان قرار دارد، تمامی غذاها به شیوه اسلامی و مطابق با موازین شرعی و حلال تهیه شده اند، بنابراین مسافران مسلمان نیازی به سفارش غذای ویژه ندارند. اما سایر مذاهب مثل هندوها و همینطور افرادی که به دلیل رژیم غذایی، دیابت و … نیازمندی های غذایی خاصی دارند می توانند این امر را به ترکیش ایرلاین اطلاع دهند. درخواست غذای ویژه می بایست هنگام رزرو بلیط هواپیما یا حداقل ۲۴ ساعت قبل از پرواز به این ایرلاین ارائه شود. از جمله غذاهای ویژه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

غذای گیاهی، غذای مناسب هندوها، غذای گیاهی ویژه خام خواران، غذای نوزاد و کودک، غذای دریایی، غذای کم کالری،  کم چرب، غذای دیابتی، غذای بدون گلوتن، کم کلسترول، کم نمک و کم لاکتوز.

منبع: turkishairlines.com

برای پیدا کردن رستوران خوب در سفر این مطلب را بخوانید
برای پیدا کردن رستوران خوب در سفر این مطلب را بخوانید
این باورهای غلط در رژیم غذایی را کنار بگذارید!
این باورهای غلط در رژیم غذایی را کنار بگذارید!
۳ مورد از برترین رستوران های جهان
۳ مورد از برترین رستوران های جهان
بهترین رستوران های حلال در شانگهای
بهترین رستوران های حلال در شانگهای