بلیط هواپیما

معرفی فرودگاه بین‌المللی تریواندروم هند

آشنایی با فرودگاه بین‌المللی تریواندروم | Trivandrum International Airport

امروز می خواهیم تا یکی دیگر از فرودگاه های کشور پهناور هند را به شما معرفی نماییم، فرودگاه بین المللی تریواندروم (Trivandrum International Airport). این فرودگاه که در شهری به همین نام قرار دارد، به عنوان پنجمین فرودگاه بین المللی هند تأسیس گشت. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه ی این فرودگاه، اطلاعات، ترمینال های این فرودگاه، راه های دسترسی به آن و در انتها امکانات آن برای مراجعین و مسافرین را مورد بررسی قرار دهیم.

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی تریواندروم

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی تریواندروم

مطالب مرتبط:
۲۸ حقیقت جالب در کشور هند
۶ منطقه سردسیر و برفی در هندوستان!

فرودگاه بین المللی تریواندروم در سال ۱۹۳۲ میلادی به عنوان بخشی از باشگاه پروازی سلطنتی سرهنگ گودا وارما رجا در شهر تریواندروم ساخته شد. سرهنگ وارمارجا یکی از خلبانان آموزش دیده و یکی از کنسول های مورد اعتماد شاهزاده بود.

او با توجه به احساس نیازی که برای وجود یک فرودگاه در منطقه احساس می کرد، درخواست ایجاد یک سایت هوایی برای ایجاد آغاز یک تحول بزرگ در صنعت هوایی هند و این منطقه را به مسئولین مربوطه و صاحب قدرت را نمود و برای این کار در ابتدا گزارشی کامل و دقیق تهیه و به پادشاه ارائه نمود.

پس از اعلام موافقت، این سایت هوایی که در واقع یک دموی اولیه از فرودگاه فعلی است ساخته شد. در سال ۱۹۳۵ بود که هواپیمای شرکت هواپیمایی تاتا ایرلاینز (Tata Airlines) اولین پرواز خود را به این فرودگاه به منظور پرواز نمایشی و افتتاحیه ی این فرودگاه انجام داد.

اولین پرواز رسمی که به این فرودگاه انجام شد در تاریخ ۱ نوامبر سال ۱۹۳۵ بود که که از سمت اداره ی پست ترواندروم، نامه های مهم و سلطنتی را از این شهر به مقصد شهر بمبئی منتقل کرد. در سال ۱۹۳۸ بود که یک فروند هواپیمای خصوصی خریداری شده توسط خانواده ی مهاراجه در این فرودگاه قرار گرفت.

معرفی فرودگاه بین‌المللی تریواندروم هند

این فرودگاه بسیار زودتر از آن چیزی که تصور می شد، استقلال خود را از دیگر سایت های هوایی در آن منطقه اعلام نمود و پس از آن عملیات ساخت ترمینال شماره ی ۱ خود که برای بخش پروازهای داخلی نیز بود را آغاز نمود.

پروازهای بین المللی که از فرودگاه بین‌المللی تریواندروم آغاز شد در سال های دهه ی ۱۹۷۰ میلادی با پروازهای شرکت هواپیمایی ایر ایندیا از مقاصد مختلف در عربستان و با هواپیماهای بوئینگ مدل ۷۰۷ آغاز شد.

در سال های اولیه ی دهه ی ۱۹۸۰ میلادی به بعد بود که شرکت های هواپیمایی هند خدمات رسانی به این فرودگاه را یکی پس از دیگری آغاز کردند و طولی نکشید که این فرودگاه تبدیل به یکی از فرودگاه های پر رفت و آمد هندی شد.

پس از ایرلاین های هندی شرکت های هواپیمایی خارجی همچون: مالدیو ایر و سریلانکا ایرلاین در این فرودگاه دارای موقعیتی ثابت شدند و خدمات مختلف و گوناگون پروازی ارائه نمودند. بعد از حضور این شرکت های خارجی در این فرودگاه بود که پروازهای شارجه توسط شرکت هواپیمایی هند به این فرودگاه را آغاز نمود.

در تاریخ اول ژانویه ی سال ۱۹۹۱ میلادی بود که فرودگاه تریواندروم دچار ارتقا شد و پس از فرودگاه های بین المللی شهرهای دهلی، بمبئی، چنای و کلکته به عنوان پنجمین فرودگاه بین المللی کشور بزرگ هند معرفی شد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی تریواندروم

در تاریخ ۱ مارس ۲۰۱۱ میلادی بود که این فرودگاه پس از ساخت ترمینال بین المللی جدید اولین پرواز از شارجه را در سرویس ترمینال جدید پذیرا شد.

نخستین پرواز خروجی را هم شرکت هواپیمایی ایر ایندیا از فرودگاه بین المللی تریواندروم به مقصد دبی برگزار نمود. این فرودگاه علاوه بر شهر تریوآنداروم شهرهای دیگری همچون: نگرکول، کانیاکومری نیز خدمات پروازی رائه می دهد.

این فرودگاه به عنوان اولین فرودگاه در ایالت کرالای هند نیز شناخته می شود. فرودگاه بین المللی تریواندروم علاوه بر انجام فعالیت های پروازی و مدنی به عملیات های استراتژیک نیروی هوایی هند نیز کمک می کند. از دیگر فعالیت های این فرودگاه این است که دوره های آموزشی برای علاقه مندان به خلبانی را در محل فرودگاه برگزار می نماید.

همچنین در این فرودگاه چند تیم حرفه ای از مهندسین پرواز و مراقبت پرواز حضور دارند تا هواپیماهایی که به این فرودگاه می آیند از جمله هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ را کاملا مراقبت و حفاظت بنمایند.

فرودگاه بین المللی تریواندروم در فاصله ی تقریبی ۳٫۷ کیلومتری به سمت غرب از مرکز شهر است. در این فرودگاه علاوه بر فعالیت هایی که گفتیم، فعالیت های بارگیری نیز از طریق شرکت های صنعتی دولتی نیز انجام می شود. در واقع بر اساس آماری که این فرودگاه منتشر ساخته، انبار این فرودگاه ظرفیت ۲۱۰ هزار تن کالا را در سال دارد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی تریواندروم

نام فرودگاه بین المللی تریواندروم: Trivandrum International Airport

کد یاتا: TRV

کد ایکائو: VOTV

نوع فرودگاه: عمومی

ارتفاع از سطح دریا: ۴ متر

ترمینال ها: ۲ ترمینال مجزا از یکدیگر

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی تریواندروم: www.aai.aero

ترمینال های فرودگاه بین المللی تریواندروم

ترمینال های فرودگاه بین المللی تریواندروم

این فرودگاه دارای ۲ ترمینال مجزا از یکدیگر است. ترمینال شماره ی ۱ مخصوص عملیات پروازهای داخلی است و اکثر شرکت های هواپیمایی به غیر از ایرایندیا در زمینه ی پروازهای داخلی حضور دارند. ترمینال شماره ی ۲ این فرودگاه هم بی شک ترمینال پروازهای بین المللی این فرودگاه است و دروازه های ورودی و خروجی به هند از طریق این فرودگاه و از طریق این ترمینال انجام می شود.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی ترواندروم

برای این که از این فرودگاه به مرکز شهر بروید و یا حتی بالعکس می توانید از اتوبوس، قطار، تاکسی و یا ماشین شخصی استفاده نمایید. این نکته درباره ی تمامی این وسیله های نقلیه برای مسافران وجود دارد که اگر بخواهند به نسبت بودجه ی خود از وسایل نقلیه استفاده کنند، بلا استثنا می توانند از هر گزینه ای از موارد بالا را در اختیار بگیرند و فقط باید نسبت به بودجه برای استفاده از این وسایل تصمیم گرفت چون همه ی این وسایل در دسترس هستند.

امکانات فرودگاه بین المللی تریواندروم

این فرودگاه و دو ترمینالش انواع امکانات لازم را برای استفاده ی مسافران در اختیار دارد. رستوران ها کافی شاپ های مختلف، مراکز تفریحی و رفاهی برای مسافران، فروشگاه های خرید سوغاتی و ملزومات، حمل و بسته بندی بار، امکان برقراری تماس های رایگان کشوری،… و بسیاری از امکاانات معمول دیگر فرودگاهی را در اختیار دارد.

راهنمای فرودگاه کوالالامپور
راهنمای فرودگاه کوالالامپور
چطور از فرودگاه بلگراد صربستان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بلگراد صربستان به مرکز شهر برویم؟
معرفی فرودگاه اولیور تامبو ژوهانسبورگ
معرفی فرودگاه اولیور تامبو ژوهانسبورگ
در فرودگاه هنگ کنگ چه کار کنیم؟
در فرودگاه هنگ کنگ چه کار کنیم؟