بلیط هواپیما

معرفی فرودگاه بین المللی نورنبرگ

آشنایی با فرودگاه بین المللی نورنبرگ | Nürnberg Airport

امروز می خواهیم یکی از فرودگاه های پر فت و آمد کشور آلمان به خصوص در استان باواریای آلمان را به شما معرفی نماییم، فرودگاه بین المللی نورنبرگ (Nürnberg Airport). این فرودگاه که فاصله ی زیادی تا شهر نورنبرگ ندارد، یکی از فرودگاه های مهم این کشور و استان خود است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه ی این فرودگاه، اطلاعات، ترمینال های این فرودگاه، راه های دسترسی به آن و در انتها امکانات آن برای مراجعین و مسافرین را مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با فرودگاه بین المللی نورنبرگ

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی نورنبرگ

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به نورنبرگ
چطور از فرودگاه نورنبرگ آلمان به مرکز شهر برویم؟

فرودگاه بین المللی نورنبرگ دومین فرودگاه پررفت و آمد در استان باواریا آلمان است و حدود ۵ کیلومتر با مرکز شهر نورنبرگ فاصله دارد. فرودگاه فاصله زیادی از شهر نورنبرگ ندارد و در فاصله ۵ کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است.

به همین دلیل به راحتی می توان خود را از فرودگاه به مرکز شهر رساند. ایرلاین هایی مثل ایرفرانس، ایربرلین، کی ال ام (KLM)، لوفت هانزا، سوئیس ایر و ترکیش ایرلاینز در فرودگاه نورنبرگ حضور دارند و پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند.

فرودگاه نورنبرگ قطب فعالیت های ایر برلین است و سالانه بیش از ۴ میلیون را در خود به تمام نقاط جهان جا به جا می نماید. فرودگاه بین المللی نورنبرگ یک فرودگاه همگانی مسافربری است که دارای یک باند فرود بتن و آسفالت دارد.

این فرودگاه اقدام به ارائه ی پروازهای داخلی آلمان و همچنین مقصد شهرهای اروپایی و بزرگی از جمله دریای مدیترانه، جزایر قناری و مصر را پوشش می دهد. فرودگاه بین المللی نورنبرگ را می توان به عنوان اولین فرودگاه آلمانی دانست که پس از پایان جنگ جهانی دوم ساخته و افتتاح شد. این فرودگاه در تاریخ ۶ آوریل سال ۱۹۵۵ افتتاح شد. طولی نکشید که این فرودگاه از اولین سال های تاسیس، مسافران خود را یکی پس از دیگری افزایش داد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی نورنبرگ

گواه ما نیز بر این ادعا آن است که این فرودگاه در سال ۱۹۶۰ برای اولین بار بود که توانست بعد از ۵ سال از تاسیس و افتتاحش، ۱۰۰ هزار نفر از مسافران این شهر را میزبانی و پذیرش نماید. پس از این بود که مسئولان این فرودگاه تصمیم گرفتند تا ظرفیت های این فرودگاه را افزایش دهند.

آن ها در سال ۱۹۶۱، عرض باند را از ۱۹۰۰ متر به ۲۳۰۰ متر افزایش دادند. همچنین در سال ۱۹۶۸ بود طول باند به اندازه ی فعلی آن یعنی ۲۷۰۰ متر رسید.

پس از این تغییرات بود که فرودگاه این قابلیت را به دست آورد که از جمبو جت ها نیز میزبانی نماید. یکی از نکات جالبی که در تاریخچه ی این فرودگاه وجود داد ابن است که هواپیمای بوئینگ مدل ۷۴۷ برای اولین بار در کشور آلمان و در ژوئیه ی سال ۱۹۷۰ در این فرودگاه فرود آمده و در این فرودگاه به نمایش گذاشته شد.

برای بازدید از این هواپیما که در آن زمان از مدرن ترین هواپیماهای موجود محسوب می شده است، ۲۰ هزار نفر به این فودگاه آمده بوده اند. در سال ۱۹۷۷ این فرودگاه برنامه های دیگری برای افزایش ظرفیت خود انجام داد و همین باعث پیشرفت بیش از پیشش شد.

فرودگاه نورنبرگ

در سال ۱۹۸۱ بود که این فرودگاه یک ترمینال مسافری جدید را با امکانات ویژه ای همچون چندین رستوران مختلف در خود افتتاح نمود و جایگزین ترمینال قدیمی این فرودگاه شد. در دسامبر سال ۱۹۸۶ بود که این فرودگاه برای اولین بار توانست از بیش از ۱ میلیون مسافر میزبانی نماید.

بین سال های ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۸ بود که فرودگاه ایرلند در باب همکاری با فرودگاه نورنبرگ تصمیم به تاسیس یک ایستگاه مخصوص دراین فرودگاه گرفت و به فرودگاه بین المللی نورنبرگ یک جاذبه ی دیگر اضافه کرد که البته در سال ۲۰۱۳ این قرار برای همیشه برای این که فرودگاه نورنبرگ ، فرودگاه هاب برای بازی های المپیک زمستانی باشد در این فرودگاه تعطیل شد. برج کنترل جدید فرودگاه کار خود را از سال ۱۹۹۹ آغاز نمود و این فرودگاه را در رده ی فرودگاه های مدرن آن زمان جای داد. در همان سال بود که در جهت تسهیل رفت و آمد وراه هابی دسترسی مسافران به این فرودگاه و برعکس، ایستگاه مترویی در این فرودگاه افتتاح گشت.

امکانات فرودگاه بین المللی نورنبرگ

در سال ۲۰۰۲ میلادی بود که ترمینال شماره ی ۲ این فرودگاه با ۶۵۰۰ متر مربع مساحت فضا افتتاح شد. ساخت این ترمینال بیش از ۱ سال طول کشید. در سال ۲۰۰۵ میلادی بود که فرودگاه بین المللی نورنبرگ ۵۰ سالگی خود را با حضور ۴۵ هزار شرکت کننده جشن گرفت.

در این جشن فرودگاه نورنبرگ از طرح هایی همچون: ترمینال با کنترل انتقال در فضای ۸۵۰۰ متری و یک دروازه ی جدی را جشن گرفت که البته ۱ سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۶ افتتاح شدند. ازدیگر نکات جالبی که درباره ی این فرودگاه وجود دارد این است که از سال ۲۰۰۸ به بعد خوانندگان مجله ی Travel Traveler به این فرودگاه به عنوان بهترین فرودگاه آلمان رای می دهند.

در اکتبر سال ۲۰۱۶، شرکت هواپیمایی Ryanair اعلام کرد که پایگاهی جدید را در فرودگاه بین المللی نورنبرگ که شامل دو هواپیما است را در حالی که ۴ مسیر اضافی راه اندازی خواهد شد، افتتاح خواهد کرد. اتفاقات و آمدن و رفتن ایرلاین های مختلف در این فرودگاه ادامه داشت تا این که در ژانویه ی سال ۲۰۱۸، شرکت هواپیمایی Eurowings اعلام کرد که پایگاهی جدید را در فرودگاه بین المللی نورنبرگ ایجاد می کند که طی آن ۴ مسیر جدید به این فرودگاه اضافه می شودَ.

اطلاعات فرودگاه بین المللی نورنبرگ

نام فرودگاه بین المللی نورنبرگ: Nürnberg Airport

کد یاتا: NUE

کد ایکائو: EDDN

نوع فرودگاه: عمومی

ارتفاع از سطح دریا: ۳۱۹ متر

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی نورنبرگ: www.airport-nuernberg.de

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی نورنبرگ

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی نورنبرگ

برای رفتن به مرکز شهر و یا بالعکس از فرودگاه بین المللی نورنبرگ، راه های زیادی وجود دارد. قطار، تاکسی، اتوبوس و اتومبیل کرایه شما را به هتل و مرکز شهر نورنبرگ می رساند. قطارها از ساعت ۴ صبح تا نیمه شب فعال هستند و ۶ بار در ساعت حرکت می کنند.

قطار U-Bahn U2 تنها قطاری است که در فرودگاه نورنبرگ هم توقف دارد اما در ایستکاه مرکزی می توانید به خطوط دیگر هم متصل شوید. اتوبوس های مختلف در مقابل سالن پروازهای خروجی ترمینال شماره ۱ توقف می کنند و مسافران را به نقاط مختلف شهر می رسانند.

اتوبوس ها علاوه بر شهر نورنبرگ مسافران را با هزینه ای نسبتا ارزان به شهرهای دیگر آلمان مثل مونیخ نیز می رسانند. تاکسی هم یکی از بهترین و راحت ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه نورنبرگ است، با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به مرکز شهر نورنبرگ خواهید رسید. با کرایه اتومبیل هم استقلال و آزادی عمل بیشتری در سفر خواهید داشت و به ویژه اگر هزینه های سفر را با همسفرانتان تقسیم می کنید برایتان به صرفه تمام خواهد شد.

فرودگاه بین المللی نورنبرگ

امکانات فرودگاه بین المللی نورنبرگ

در این فرودگاه برای رفاه حال مسافران و مراجعان انواع مختلفی از امکانات محتلف در نظر گرفته شده است که به برخی از آن ها به اختصار اشاره می نماییم: صندلی های راحت برای استراحت مسافرین، گیشه های خود پرداز و نمایندگی های بانکی، صرافی، کلینیک، اتاق کودک و مادر، رستوران و کافه، حمل و بسته بندی بار، باجه های مختلف نمایندگی ایرلاین ها، اینترنت رایگان، پارکینگ، … و بسیار از امکانات دیگر در خود را دارا می باشد.

معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های آلمان
معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های آلمان
۴ بنای فوق العاده دیدنی با معماری گوتیک
۴ بنای فوق العاده دیدنی با معماری گوتیک
راهنمای سفر به کلن
راهنمای سفر به کلن
تصاویر واقعی از برلین بعد از جنگ جهانی دوم
تصاویر واقعی از برلین بعد از جنگ جهانی دوم