معرفی فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا

آشنایی با فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا | Kurumoch International Airport

امروز می خواهیم تا یکی از فرودگاه های کشور روسیه که هم اکنون مسابقات جام جهانی در این کشور نیز برگزار می گردد را به شما معرفی نماییم، فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا (Kurumoch International Airport). این فرودگاه در نوع خود و در منطقه اش به عنوان یکی از فرودگاه های بزرگ این منطقه محسوب می گردد و سالانه بیش از میلیون ها مسافر را در خود جا به جا می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، با تاریخچه، اطلاعات و راه های دسترسی و دیگر امکانات این فرودگاه آشنا شویم.

ترمینال های فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به سامارا در روسیه
معروف ترین دسرهای روسیه
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در روسیه

فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا مصادف با سال ۱۹۵۶ میلادی به صورت رسمی در سامارا و برای مقصور استفاده برای پرواز‌های داخلی در خاک روسیه و منطقه ی آماده به کار شد. کورومچ نام روستایی است که این فرودگاه در کنار آن قرار گرفته است و به این خاطر نام فرودگاه بین‌ المللی کورومچ از روستایی که در کنار آن است، گرفته شده است.

این روستا در فاصله ی ۷ کیلومتری این فرودگاه قرار گرفته است. از جمله نکات قابل توجهی که درباره ی این فرودگاه وجود دارد و به صورت فراگیر درباره ی این فرودگاه گفته می شود، تعداد جا به‌ جایی مسافران این فرودگاه است که باعث شده است تا به الان به عنوان بزرگ‌ ترین فرودگاه منطقه وولگا شناخته شود.

این فرودگاه در طول زمان تغییرات بسیاری در خود داشته است و بارها مورد بازسازی قرار گرفته است اما اگر بخواهیم به جدیدترین تغییرات صورت گرفته در این فرودگاه اشاره نماییم باید بگوییم که به جرات می توانیم به احداث یک هتل ۴ ستاره ی فرودگاهی، یک مرکز تجاری پیشرفته، پارکینگ برای مسافران و برای هواپیماها و یک ایستگاه قطار اختصاصی برای فرودگاه اشاره نمود. یکی دیگر از نکات مثبتی که به این فرودگاه در این بازسازی اخیر اضافه شده است، در بازسازی اخیر این فرودگاه و با افزایش ظرفیت آن، به تازگی قادر شده است تا بیش از ۴ میلیون نفر مسافر را در سال جا به جا نماید.

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا

از جمله دیگر خصوصیات این فرودگاه این است که فرودگاه بین المللی کورومچ دارای ۵۰ پارکینگ برای انواع مختلف هواپیماها می باشد و می ‌تواند در یک زمان مشترک، ۱۹ هواپیما را بپذیرد و به آن ها رسیدگی نماید. این فرودگاه در واقع، فرودگاه بین ‌المللی منطقه ی شهری سامارا است و در بین فرودگاه های کشور روسیه با جا به جایی بیش از ۲ میلیون نفر ممسافر، همانطور که گفتیم به عنوان مهم ‌ترین فرودگاه منطقه ی سامارا شناخته می‌ شود.

فاصله هوایی فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا تا تهران برابر است با ۲۰۰۳ کیلومتر که در واقع معادل ۷ ساعت و ۴۵ دقیقه فاصله ی رسیدن است، می باشد. این فرودگاه در واقع قطب اصلی شرکت هواپیمایی سامارا ایرلاینز (Samara Airlines) است. در حال حاضر نیز هیچ گونه پرواز مستقیمی بین تهران و سامارا صورت نمی ‌گیرد و مقصد اصلی پروازها از ایران به روسیه و یا بالعکس، مسکو و سنت پترزبورگ و فرودگاه های بین المللی آنان است. فرودگاه بین المللی کورومچ دارای یک ترمینال برای پروازهای ورودی و خروجی و همچنین دارای یک ترمنال ویژه و یا همان VIP است. فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا در فاصله ی ۳۵ کیلومتری مرکز شهر سامارا قرار گرفته است.

اطلاعات فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا

نام فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا: Kurumoch International Airport

کد یاتا: KUF

کد ایکائو: UWWW

نوع فرودگاه: عمومی

ارتفاع از سطح دریا: ۱۴۵ متر

ترمینال ها: ۲ ترمینال مجزا

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا: airport.samara.ru

آشنایی با فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا

ترمینال های فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا

ترمینال A را به عنوان ساختمان اصلی نیز می شناسند و امکانات بسیار زیاد و فراوانی نیز در خود دارد. ساخت این ترمینال در سال ۱۹۹۳میلادی به پایان رسید و همچنین در بین سال‌ های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ میلادی نیز مجددا مورد باسازی قرار گرفته شد. این ساختمان در ۳ طبقه قرار گرفته است که دارای گنجایش ۷۵۰ مسافر در ساعت می باشد.

ترمینال VIP نیز در سال ۲۰۰۴ میلادی ساخته شد و دارای گنجایش ۵۰ مسافر در ساعت می باشد. این ترمینال دارای خدمات ویژه ‌ای همچون جا به ‌جایی مسافران تا پای هواپیما می باشد. اگر بخواهیم از امکانت این ترمینال ها برای شما بگوییم این است که؛ این ترمینال ها دارای دستگاه خودپرداز، اتاق مراقبت از کودک برای کودکان گروه سنی کمتر از ۷ سال، تبدیل ارز و صرافی، فروشگاه، کافه و رستوران، خدمات درمانی، داروخانه و حمام می باشد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا

برای رسیدن از این فرودگاه تا مرکز شهر و بالعکس، راه های بسیار زیادی وجود دارد که ما در ادامه آن ها را برای شما می گوییم. فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا در ۳۵ کیلومتری شمال شهر سامارا قرار گرفته است و حدود ۴۰ دقیقه با تاکسی با مرکز این شهر فاصله دارد. کرایه ی تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر بین۸۰۰ تا ۱۰۰۰ روبل به صورت حدودی است.

اگر بخواهید از ایستگاه قطار اختصاصی این فرودگاه استفاده کنید نیز باید بدانید که قطار ایر اکسپرس ۲ بار در طی روز از فرودگاه به ایستگاه راه‌آهن تردد می نماید. ساعت حرکت قطار ۸:۵۶ صبح و ۳:۴۰ عصر از راه‌آهن به مقصد فرودگاه و ساعت ۱:۰۳ و ۶:۳۰ شب از فرودگاه به سمت راه‌آهن حرکت می‌کند. به صورت تقریبی نیز زمان این سفر ۱ ساعت و ۲۱ دقیقه دقیقه طول می‌ کشد. اتوبوس شماره ی ۷۸ و ۶۵۲ و شماره ی ۳۹۲ و ۴۰۶ نیز مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر جا به ‌جا می ‌کنند. یک قطار شاتل نیز از ترمینال ورودی فرودگاه، مسافران را به سمت سکوهای ایراکسپرس و بالعکس از ایستگاه قطار تا ترمینال خروجی فرودگاه جا به‌ جا می ‌کند. ایستگاه شاتل در مقابل ورودی سمت چپ قرار گرفته است.

سیستم مترو ی شهر سامارا نیز از یک خط با ۱۰ ایستگاه تشکیل شده است که از مرکز شهر، غرب به شرق، از خط ساحلی ولگا در ناحیه اوکتیا برسکی تا جنوب منطقه ی صنعتی عبور می کند و جالب است بدانید که این متروها در مسیری قرار گرفته اند که اکثر کارخانه های سامارا در قسمت جنوبی منطقه صنعتی قرار گرفته اند.

بهترین پیست های اسکی در روسیه
بهترین پیست های اسکی در روسیه
شهرهای میزبان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸
شهرهای میزبان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸
قدمی در فرودگاه شرمتیوو مسکو + ویدیو
قدمی در فرودگاه شرمتیوو مسکو + ویدیو
معرفی بهترین رستوران های خیابانی مسکو
معرفی بهترین رستوران های خیابانی مسکو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code