معرفی فرودگاه چیانگ رای تایلند

فرودگاه بین المللی چیانگ رای | Chiang Rai International Airport

شهر چیانگ رای یکی از شهرهای شمالی تایلند است که در استانی کوهستانی به همین نام ساخته شده است. مجله الی گشت فرودگاه چیانگ رای تایلند را با تمام جزئیات و امکاناتش به شما معرفی کرده و کمی هم راجع به این شهر به شما اطلاعات می دهد. شهر چیانگ رای با لائوس و میانمار هم مرز بوده و اگر قصد آشنایی با مناطق کمتر شناخته شده و توریستی تایلند را دارید یا می خواهید بیشتر با فرهنگ مردم کوهستانی تایلند آشنا شوید این شهر و فرودگاه چیانگ رای تایلند یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود. در سفر به تایلند، بعد از بازدید از شهرهای مهمی همچون بانکوک و پاتایا می توانید از فرودگاه های این شهرها به فرودگاه بین المللی چیانگ رای پرواز کرده و از بناهای تاریخی و فرهنگ عجیب این ناحیه نیز لذت ببرید.

فرودگاه چیانگ رای تایلند

درباره فرودگاه چیانگ رای

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه یوتاپائو تایلند
معرفی فرودگاه دن موئنگ بانکوک
راهنمای سفر به تایلند

فرودگاه چیانگ رای فرودگاهی بین المللی و عمومی در نزدیکی شهر چیانگ رای، یعنی در حدود ۸ کیلومتری مرکز این شهر واقع شده است. این فرودگاه از سال ۱۹۹۸ توسط سازمان محدودیت های هوایی همگانی تایلند اداره می شود و توانست در سال ۲۰۱۳ حدود ۱ میلیون مسافر و ۷ هزار پرواز را مدیریت کند. این فرودگاه در مسیرها و پروازهای بین المللی امکانات مورد نیاز مسافران را فراهم می آورد. همچنین برای ۳ مسیر بین المللی به سمت فرودگاه هنگ کنگ، فرودگاه کانمینگ چانگشویی و فرودگاه هایکو میلان پروازهای اصلی خود را برگزار می کند.

مقامات فرودگاهی تایلند در سال ۲۰۱۴ اعلام کردند که در نظر دارند تا فرودگاه چیانگ رای تایلند را گسترش داده و آن را منطبق با نیازهای روز جامعه و امکانات جدید می سازند. در این برنامه افزودن ایستگاه تاکسی و مغازه های بیشتر گنجانده شده بود. در ضمن افزودن به باند فرودگاه نیز از دیگر برنامه های طرح گسترش فرودگاه را شامل می شد. تمام این موارد بر طبق نقشه و طرح پروژه تا سال ۲۰۳۰ محقق خواهد شد.

این فرودگاه شمالی ترین فرودگاه بین المللی در کشور تایلند است. نام کامل و جدید این فرودگاه بین المللی مائه فاه لانگ-چیانگ رای است که به زبان تایلندی به این شکل (ท่าอากาศยานนานาชาติแม่ฟ้าหลวง เชียงราย) نوشته می شود.

فرودگاه چیانگ رای

اطلاعات کلی فرودگاه چیانگ رای

نام فرودگاه بین المللی چیانگ مای: Chiang Rai International Airport

نوع فرودگاه: همگانی

کد یاتا: CEI

کد ایکائو: VTCT

ارتفاع از سطح دریا:  ۳۹۰ متر

ترمینال ها: ۱ ترمینال

وب سایت رسمی فرودگاه: chiangraiairportthai.com

آدرس: ۴۰۴ moo 4 Ban Du – Rim Kok Ban Du – Rim Kok Amphoe Chang Wat Chiang Rai 57000, Thailand

تلفن: +۶۶ ۵۳ ۷۹۸ ۰۰۰

دسترسی های فرودگاه چیانگ رای

دسترسی به فرودگاه از طریق جاده فاهونییوتین Phahonyothin، یک بزرگراه وسیع بوده که از جنوب به مرکز شهر چیانگ مای، ترمینال دو و جاده به سمت بانکوک متصل است. همچنین از شمال نیز به Mae Chan، Mae Sai و مرز تایلند با میانمار متصل است. جاده جدید (Vhiangburapha Road) که در سمت چپ خروجی اصلی فرودگاه چیانگ رای قرار دارد نیز شما را به مرکز شهر می رساند و به دلیل اینکه توسط اتوبوس های شهری استفاده نمی شود، ترافیک کمتری دارد. فرودگاه بیش از ۵۰۰،۰۰۰ مسافر، ۳۹۰۰ پرواز و ۲۷۰۰ تن بار را هر ساله را جابه جا می کند. این موضوع شامل یک ترمینال مسافربری است که دارای خروجی اصلی روزانه با ارائه نوشیدنی قهوه سیاه به مهمانان است و در طبقه اول این ساختمان قرار گرفته اند. اگر چه نام این فرودگاه با عنوان فرودگاه بین المللی چیانگ رای است اما برای بیشتر مسیرهای بین المللی باید توسعه یابد و هم اکنون بیشتر پروازهای خود را به فرودگاه سووارنابهومی بانکوک و در این مسیر انجام می دهد.

اطلاعات فرودگاه چیانگ رای تایلند

امکانات فرودگاه چیانگ رای

فرودگاه چیانگ رای شمالی ترین فرودگاه بزرگ تایلند است و امکانات خوبی دارد:

پول: در این فرودگاه دو دستگاه و امکانات تبدیل ارز و ۵ دستگاه خودپرداز قرار داده شده است.

رستوران و سالن غذاخوری: فرودگاه چیانگ رای تایلند چندین رستوران، یک نانوایی و یک مغازه بستنی فروشی معروف دارد.

مغازه و فروشگاه: فرودگاه مغازه های زیادی هست که به فروش سوغاتی، روزنامه، کتاب، صنایع دستی و محصولات تازه مشغولند.

بسته بندی و باربری چمدان: در هر دو ترمینال خدمات باربری چمدان ارائه می شود. همچنین قسمت اشیا گمشده در لابی ساختمان اصلی فرودگاه قرار دارد.

سالن کنفرانس و تجارت: از امکانات بسیار مفید فرودگاه داشتن میزهایی به همراه کامپیوتر و قهوه ساز هایی برای برگزاری جلسات و کنفرانس هاست. همچنین اگر در این زمینه به دنبال امکاناتی بیشتر می گردید، می توانید به هتل لا مردین در ۵ کیلومتری فرودگاه بروید. شماره این هتل را از باجه اطلاعات فرودگاه می توانید درخواست دهید یا از طریق سایت هتل در چیانگ رای با آن ها تماس برقرار کنید.

دیگر امکانات فرودگاه: از دیگر امکانات فرودگاه چیانگ رای تایلند شامل اتاق درمان های پزشکی، اتاقی برای استراحت و مدیتیشن، یک اتاق عبادت و نماز و حمام و سونا می باشند.

پارکینگ: در این فرودگاه، فضای پارکینگی به همراه سرویسهای بهداشتی عمومی، و آسانسور برای مسافرینی که نمی توانند از پله ها استفاده کنند در نظر گرفته شده است. پارکینگ کوتاه-مدت فرودگاه با ظرفیت ۶۰۳ ماشین در دسترس است که برای ساعت اول حدود ۱۰ بات هزینه می گیرد. بیشترین زمانی که می توانید ماشین خود را در این پارکینگ پارک کنید حدود ۲۴ ساعت است.

شرکت های کرایه ماشین مانند آلامو، آویس، باجت، دلار، یوروپکار، هرتز، نشنال، نیسان، تریفتی و سیکس با فرودگاه چیانگ رای تایلند قرارداد دارند.

فرودگاه چیانگ رای تایلند-باند فرودگاه

حمل و نقل به فرودگاه چیانگ رای

اتوبوس: اتوبوس های محلی تایلندی یکی از ارزان ترین وسایل حمل و نقل در تایلند هستند که به راحتی شما را تا فرودگاه می رسانند. همچنین برای رفتن به درون شهر از فرودگاه نیز می توانید این اتوبوس ها را سوار شوید.

تاکسی: تاکسی های فراوانی در بیرون درب ورودی فرودگاه و در ایستگاه شماره ۳ قرار گرفته اند. قیمت و کرایه تاکسی از فرودگاه به مرکز شهر بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ بات در نظر گرفته می شود. همچنین از این محل می توانید توک توک (وسیله نقلیه موتوری با ۳ چرخ که به رنگ های روشن رنگ آمیز شده اند) نیز سوار شوید. اگر توک توک بگیرید در هر سواری مبلغی به اندازه ۱۰۰ بات باید بپردازید که کمتر از هزینه تاکسی خواهد بود.

منبع: worldatlas.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد