بلیط هواپیما

قطب های گردشگری پزشکی در دنیا

یکی از انواع مختلف گردشگری که امروزه نیروی قدرتمندی در اقتصاد کشورهای مبتنی بر گردشگری عمل می کند، گردشگری پزشکی است.

بسیاری از کشورها با توجه به اینکه از استعدادهای پزشکی برخوردار بوده، هزینه درمان پایین تری نسبت به دیگر جاهای جهان دارند و از ابزار به روز و مناسبی در این حوزه برخوردارند می توانند در گردشگری پزشکی جا پای خود را محکم کرده و نامی پرطمطراق برای خود دست و پا کنند. این کشورها هر ساله میزبان گردشگرانی پرشماری هستند که به دلیل دریافت خدمات درمانی به آنها مراجعه می کنند. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از قطب های گردشگری پزشکی در دنیا بدانید.

مطالب مرتبط:
گردشگری آن هم از نوع پزشکی
گردشگری مدرن
گردشگری پزشکی

برزیل، جراحی های زیبایی

قطب اصلی جراحی های زیبایی از ۴۰ سال پیش تاکنون کشور برزیل است و بیشتر از هر کشور دیگری متخصص جراحی زیبایی در این کشور وجود دارد. به جز سائوپائولو و ریودوژانیرو، حتی کوچکترین شهرهای برزیل مانند سانتوس نیز جراحی های زیبایی با بالاترین کیفیت انجام می شود. جراحان هیچ کشوری در عمل های زیبایی مانند عمل بینی، لیفتینگ صورت و تنه به پای جراحان برزیلی نمی رسند. البته هزینه کیفیت شان را حسابی از شما می گیرند چرا که هزینه این عمل ها تقریبا ۳۵۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار می باشد که البته نسبت به خیلی از کشورها هنوز هزینه پایینی محسوب می شود.

سنگاپور، جراحی های سیستم عصبی قلب، زنان و زایمان

سنگاپور با سابقه ترین کشور در گردشگری پزشکی به حساب می آید که براساس رتبه بندی سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر از نظر کیفیت خدمات پزشکی مقام اول آسیا و ششم جهان را دارد. طیف گسترده خدمات درمانی تشخیصی با کیفیت بالا من جمله جراحی های عمومی، سیستم عصبی، قلبی عروقی تا انکولوژی، چشم پزشکی، ارتوپدی و گوارش باعث شده تا سالانه صدها هزار گردشگر راهی این کشور شوند. سنگاپور از پیشتازان تحقیق در خصوص کاربرد سلول های بنیادی در درمان بیماری ها می باشد. سنگاپور از یکی از بزرگترین و مهمترین مراکز پژوهشی پزشکی در جهان با نام بایوپولیس برخوردار است که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شده و تاکنون نتایج درخشانی کسب کرده است.

کاستاریکا، جراحی های دهان و دندان

کاستاریکا یکی از پنج کشور برتر در گردشگری پزشکی به حساب می آید که عمده شهرتش مدیون خدمات دندان پزشکی و  جراحی های دهان و دندان می باشد. البته این سرزمین در حوزه جراحی های زیبایی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. این کشور سالانه پذیرای بیش از ۱۵۰ هزار گردشگر پزشکی می باشد که از مهم ترین منابع درآمد این کشور به حساب می آید. براساس آخرین آمار وزارت بهداشت کاستاریکا، یک جراحی ترمیمی دهان و دندان در این کشور حدود ۳۵۰ دلار هزینه دارد. در حالی که همین جراحی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۱۲۵۰ یورو برای افراد آب می خورد.

پاناما، بیشتر خدمات پزشکی

پاناما از ارزانترین کشورهای ارائه دهنده خدمات پزشکی است یعنی بیشتر خدمات پزشکی این کشور۴۰ تا ۷۰ درصد ارزانتر از خدمات مشابه در آمریکا می باشد. ارزانی و نزدیک بودن به آمریکا باعث شده تا این کشور به گزینه اول آمریکایی ها برای گردشگری پزشکی تبدیل شود. با این حال از اروپا نیز گردشگران زیادی به این کشور می روند. درآمد اصلی کشور از راه گردشگری تامین می شود.

مکزیک، چکاپ کامل پزشکی

مکزیک از مهمترین ارائه دهندگان خدمات دندانپزشکی در جهان محسوب می شود. حدود ۷۰ درصد گردشگران از کشور آمریکایی است چرا که هزینه های درمانی در مکزیک آنقدر پایین است که می ارزد افراد خودشان را از آمریکا به آنجا برسانند. دو تا سه روز در هتل بمانند تا فقط یک چکاپ کامل انجام دهند.

ثبت عکس ‌هایی به‌یاد ماندنی در سفرهای یک‌ نفره(بخش دوم)
ثبت عکس ‌هایی به‌یاد ماندنی در سفرهای یک‌ نفره(بخش دوم)
گران ترین هتل های اروپا را کجا می توان یافت؟
گران ترین هتل های اروپا را کجا می توان یافت؟
آموزش جملات پرکاربرد انگلیسی در سفر
آموزش جملات پرکاربرد انگلیسی در سفر
چه زمانی برای سفر به وارنا مناسب تر است؟
چه زمانی برای سفر به وارنا مناسب تر است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code