گردشگری آن هم از نوع پزشکی!

گاهی پیش می آید که سفرها انگیزه های دیگری به غیر از گردشگری و سیر و سیاحت دارند

به عنوان مثال افراد به دلایلی مختلفی ترجیح می دهند فرایند درمان بیماری های شان را در کشورهای دیگری که در درمان آن نوع بیماری یا اختلال شهرت دارند و یا از پزشکان حاذق تری برخوردار است، به انجام برسانند. اگر خدای ناکرده بیماری خاص یا مشکل جسمی ویژه ای دارید که نیازمند درمان در کشورهای خارجی هستید خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم تا بدانید صورت نیاز برای حل چه مشکلی بهتر است از سیستم درمانی کدام کشور استفاده نمایید. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
گردشگری مدرن
شهرهای عجیب و غریب گردشگری
گردشگری پزشکی

هند، بیماری های قلبی و ارتوپدی

هندوستان یکی از بهترین کشورها برای گردشگری پزشکی محسوب می شود. این کشور خدمات پزشکی را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه به بیماران ارائه می دهد. بیمارستان های مدرن و مجهز، بهترین کادر درمانی و تشخیصی، فناوری،ها  ابزارها و امکانات پیشرفته، این کشور را به یکی از برترین کشورهای ارائه کننده خدمات پزشکی، به خصوص در رابطه با بیماری های قلبی – عروقی و ارتوپدی تبدیل نمودهاست. این ویژگی ها باعث شده است تا گردشگری پزشکی این کشور سالانه رشدی سه درصدی داشته باشد. به گزارش اکونومیست، هند در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲٫۲ میلیارد دلار از راه گردشگری پزشکی کسب درآمد کرده است. اصلی ترین مشتریان خدمات پزشکی این کشور، آمریکایی ها، کانادایی ها و اروپایی ها می باشند. خب معلوم است، یک عمل قلب باز در هند تقریبا چند ده هزار دلار کمتر از کشورهای مبدا تمام می شود.

ترکیه، چشم پزشکی

ترکیه یکی از بهترین کشورهای ارائه دهنده خدمات پزشکی در زمینه چشم پزشکی است. مزیت اصلی این کشور ارائه خدمات درمانی-تشخیصی با کیفیت بالا و هزینه ای اندک حتی نسبت به کشورهای آسیایی می باشد.

تایلند، جراحی های زیبایی

تایلند از قطب های جراحی های زیبایی می باشد. هزینه پیچیده ترین عمل های زیبایی در این کشور از قیمت بلیت هواپیما هم کمتر است.

کره جنوبی، جراحی های ستون فقرات و سرطان

کره جنوبی از پیشرفته ترین کشورهای جهان از لحاظ فناوری است. این کشور در تخصص جراحی های ستون فقرات و تشخیص و درمان سرطان دارای سابقه درخشانی است. بیشتر بیمارستان ها و مراکز درمانی این کشور به طور کامل دیجیتالی بوده و پرونده پزشکی بیماران نیز به صورت الکترونیکی بایگانی می شود.

مالزی، طب پیشگیری

سالانه نیم میلیون گردشگر پزشکی به کشور مالزی سفر می کنند. شهرت اصلی این کشور ارائه دو پکیج ویژه به نام «مرد سالم» و «زن سالم» است. هدف این پکیج ها ارائه خدمات پیشگیرانه من جمله معاینات بالینی و آزمایشگاهی با هزینه ای پایین می باشد. هزینه این برنامه تنها ۳۴۰ دلار است، در حالی که در آمریکا همین برنامه ۲۵۰۰ دلار تمام می شود.

مجارستان، خدمات دندانپزشکی

دلیل معروفتین کشور مجارستان به چشمه های آب گرمش است اما بیشتر از هر کشوری در این سرزمین، دندانپزشک وجود دارد؛ بنابراین طبیعی است که به مرکز دندانپزشکی جهان مشهور شود. اگر به دنبال جراحی ترمیمی فک و صورت، کاشت و خدمات دندانپزشکی دیگری هستید، جایی بهتر از مجارستان پیدا نمی کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد