مهم‌ترین فاکتور گردشگران در انتخاب هتل چیست؟

مهمترین فاکتور در انتخاب هتل

گردشگران به دنبال وای فای و صبحانه رایگان در هتل ها می گردند

یک سایت جهانی به نام «هتلز» (HOTELS) پژوهشی درباره خواسته‌های مهمانان از هتل انجام داده و نظر بیش از ۴ هزار و ۹۰۰مسافر از ۲۸ کشور مختلف را که در هتل‌های برتر جهان مهمان بوده‌اند، برای تعیین خواسته‌های اساسی آنها در سال ۲۰۱۵ مورد بررسی قرار داده است.

مطالب مرتبط:
آنچه از هتل ها و امکانات و درجه بندیشان باید بدانید
چگونه در سفر هتل مناسب انتخاب کنیم؟

در این پژوهش آمده است که مهمانان این هتل‌ها داشتن وای فای (wi_fi) رایگان را بیشتر از دیگر پارامترها می‌پسندند.
در این نظرسنجی مسافران تجاری، ۴۹ درصد وای فای رایگان، ۱۴ درصد صبحانه رایگان، ۱۱ درصد نزدیکی به حمل و نقل عمومی و ۶ درصد صندلی و میز کار راحت را به‌عنوان مهم‌ترین فاکتور در انتخاب هتل مورد توجه قرار داده‌اند.
همچنین طبق این تحقیق ۲۵ درصد وای فای رایگان، ۲۲ درصد صبحانه رایگان، ۱۵ درصد پارکینگ رایگان و ۱۰ درصد استخر و سونا را به‌عنوان فاکتوری برای انتخاب هتل توسط مسافران تفریحی اعلام کرده‌اند.

پایان دوران دی‌وی‌دی و اتو

براساس این تحقیق مسافران دیگر تمایلی به استفاده از امکاناتی مانند مینی بار، اتوی شلوار، تلفن در دستشویی، DVD PLAYER ندارند.
مهمانان هتل‌ها اعلام کرده‌اند که ۲۴ درصد آنها از مینی‌بار، ۲۰ درصد از تلفن در دستشویی، ۱۵ درصد از اتوی شلوار، ۱۵ درصد از کلاه حمام، ۹ درصد از DVD PLAYER و ۱۷ درصد از سایر امکانات استفاده نمی‌کنند و می‌توان این امکانات را حذف کرد.
درخواست برای اتاق‌های ضد صدا نیز جزو یکی از سوالات بود با این عنوان که «در مدت اقامت خود چه چیزی بیشتر شما را اذیت می‌کند؟»
در این تحقیق مشخص شده است که جدا از بوی نامطبوع فرش و نبودن آب گرم، مسافران بیشتر از سر و صدای همسایه‌ها اذیت می‌شوند. طبق این تحقیق ۶۵ درصد سر و صدای بقیه مهمانان، ۵۳ درصد بوی نامطبوع فرش، ۲۸ درصد تمام شدن آب گرم، ۲۷ درصد تعداد بسیار کم پریزهای برق و ۲۳ درصد محدودیت زمان صبحانه را عاملی برای اذیت شدن در هتل دانسته‌اند.

«مرتب کردن تخت» را نمی‌خواهیم

در این پژوهش از مهمانان پرسیده شده که تمایل به حذف کدام سرویس و آیتم را دارند تا هزینه اقامت کاهش پیدا کند آنها هم پاسخ داده‌اند که حاضرند از امکانات و خدمات خاصی چشم پوشی کنند؛ ۶۹ درصد مرتب کردن تخت، ۶۸ درصد حوله‌های حمام، ۵۱ درصد میز آرایش، ۴۸ درصد خدمات روم سرویس و ۴۴ درصد باشگاه ورزشی را مثال زده‌اند.

سفرتان را با امتحان کردن این موارد جذاب تر کنید!
سفرتان را با امتحان کردن این موارد جذاب تر کنید!
تجربه غذا خوردن در گران ترین رستوران های دنیا
تجربه غذا خوردن در گران ترین رستوران های دنیا
دسرهای پرطرفدار سنگاپور
دسرهای پرطرفدار سنگاپور
معرفی بهترین رستوران های جاده چالوس
معرفی بهترین رستوران های جاده چالوس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code