معرفی شرکت هواپیماسازی امبرائر

آشنایی با شرکت هواپیماسازی امبرائر | Embraer

امروز می خواهیم یکی دیگر از شرکت های فعال در زمینه ی هواپیماسازی در جهان را به شما معرفی کنیم، شرکت هواپیماسازی امبرائر (Embraer). این شرکت که در اصل یک شرکت ساخت محصولات هوا و فضا است و متعلق به کشور برزیل است. شرکت امبرائر فعالیت های دیگری به جز هواپیما سازی همچون: تولید خدمات، سرویس های مختلف و طراحی و ساخت دیگر محصولات فناوری های فضایی و پروازی را دارد و ساخت هواپیماهای تجاری و مسافربری تنها یکی از زمینه های کاری است که این شرکت دارد، که در ادامه به صورت مفصل تری به این موارد خواهیم پرداخت. با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه، محصولات و هر آن چه که درباره ی این شرکت هواپیماسازی باید بدانید را به اتفاق هم مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با شرکت هواپیماسازی امبرائر

تاریخچه ی شرکت هواپیماسازی امبرائر

مطالب مرتبط:
سریع ترین هواپیماهای مسافربری جهان
معرفی شرکت هواپیماسازی بوئینگ

همانطور که در مقدمه نیز اندکی توضیح دادیم، این شرکت در واقع یک شرکت تولید و طراحی محصولات هوا و فضا است و تولید هواپیماهای تجاری و مسافربری تنها یکی از خدمات ساخت این شرکت می باشد.

این شرکت هواپیماسازی در سال ۱۹۶۹ توسط دولت برزیل و در این کشور تاسیس شد.

این شرکت در نخستین سال های آغاز فعالیتش با فراز و فرودهای بسیاری در زمینه ی کاری و ادامه ی فعالیت هایش روبرو بود و همه چیز برای این شرکت به آرامی از ابتدا پیش نرفت.

گواهی این مدعا آن است که در ابتدای دهه ی ۱۹۹۰ میلادی، شرکت امبرائر  تا مرز ورشکستگی کامل مالی پیش رفت ومدیران و موسسان آن در اندیشه ی اعلام ورشکستگی این شرکت بودند که در سال ۱۹۹۴ این شرکت با آغاز فرآیند خصوصی ‌سازی مدیریت و برون سپاری سهام شرکت که قبلا توسط دولت برزیل اداره می شد، توانست خود را از خطر ورشکستگی نجات دهد و تا به امروز فعالیت های خود را ادامه دهد.

در حال حاضر نیز دفتر مرکزی و اصلی این شرکت در شهر سائو خوزه دوس کامپوس در کشور برزیل قرار گرفته است.

سهام این شرکت در در بازارهای بزرگ بورس دنیا و همچنین بورس اوراق بهادار سائوپائولو معامله و عرضه می‌ شود.

هواپیماسازی امبرائر

شرکت هواپیماسازی امبرائر از نظر تولید هواپیماهای تجاری و مسافربری در دنیا بعد از شرکت های بزرگ و معروفی همچون شرکت هواپیماسازی ایرباس و شرکت هواپیماسازی رقیبش یعنی شرکت بوئینگ، به عنوان سومین شرکت بزرگ تولید کننده ی بزرگ هواپیما و محصولات هوایی در جهان محسوب می گردد.

اولین محصولی که این شرکت ساخت و به بازار ارائه کرد، هواپیمای توربوپراب امبرائر ۱۱۰ بندیریت (Embraer EMB 110 Bandeirante) بود.

تا زمانی که این شرکت توسط دولت برزیل به صورت مستقیم اداره می شد، با تامین قراردادهای تولیدی به رشد سریع تر این شرکت کمک های فراوانی نمود.

جالب است درباره ی این شرکت این نکته را بدانید که تا سال ۱۹۷۵ تولیدات شرکت امبرائر در بازار داخلی برزیل به فرش می رسیده است.

اولین محصول هواپیمای صادراتی این شرکت به بیرون از بازارهای داخلی خود، یکی از هواپیماهای کوچک و سبک این شرکت بود.

هواپیماهای امبرائر مصادف با زمانی که محصولات این شرکت به خارج از مرزهای این شرکت صادر شدند، شروع به معرفی شدن به جهان و حضور موفق در بازارهای مختلف نمود و به همین خاطر بسیاری از کارشناسان این حوزه عقیده دارند که می توان این حضور را شروع موفق و معرفی امبرائر در دنیا دانست.

شرکت هواپیماسازی امبرائر

از همان زمان به بعد بود که شرکت ها و کشورهای مختلفی در جهان خواستند تا با این شرکت وارد همکاری و معامله گردند.

یکی از شرکت های تابعه ی امبرائر که وظیفه ی طراحی و تولید را  برای امبرائر داشت، شرکت ایروتک (Aerotec) نام دارد که در سال ۱۹۶۲ تاسیس شد.

بیشتر طراحی، تولید قطعات و خدمات آموزشی این شرکت برای بازار سایر کشورهای آمریکای لاتین کاربرد داشت. تا سال ۱۹۸۰، کسب و کار اصلی ایروتک تولید قطعت برای امبرائر بود.

در سال ۱۹۸۷ این شرکت به صورت کامل به امبرائر فروخته شد. در اواسط دهه ی ۱۹۹۰ میلادی شرکت هواپیماسازی امبرائر خط تولید خود را بر رو ی ساخت هواپیماهای کوچک تر و تجاری متمرکز نمود.

طولی نکشید که امبرائر جت های تجاری خود را در مدل ۷۰-۱۱۰ را تولید و ارائه نمود. در نمایشگاه فراهبورگ (Farnborough) در سال ۲۰۰۰ این شرکت مدل جت تجاری خود به نام امبرائر لگسی ۶۰۰ (Embraer Legacy 600) را به بازارهای جهانی معرفی نمود.

در سال ۲۰۰۵، امبرائر یک مدل از تاکسی های هوایی به نام Eclipse 500 را در معرض نمایش گذاشت.

تاریخچه ی شرکت هواپیماسازی امبرائر

در دسامبر سال ۲۰۱۷، مجله ی وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد که شرکت هواپیماسازی بوئینگ مذاکراتی را با شرکت امبرائر آغاز کرده است تا که طی همکاری بالقوه ای بین این ۲ شرکت، محصولی جدید تولید کنند.

ارزش این همکاری طبق برآوردهای اعلام شده برابر با ۳٫۷ میلیارد می باشد. این مسئله تا به الان نیز با واکنش های مختلفی از سوی مقامات مسئول کشور برزیل و مسئولین ایرباس بوده و حتی تا به همین الان هم اظهارنظرهای مختلف درباره ی آن وجود دارد.

به طور مثال در تاریخ ۲ ژانویه ی سال ۲۰۱۸، روزنامه ی والور اکونیکوی برزیل طی یک گزارش به ویژگی های مثبت و اشتغالزای همکاری احتمالی این دو شرکت اشاره کرده بود و درآمد حاصل از آن را مثبت و خوب، نه تنها برای برزیل برای که منطقه ی آمریکای لاتین ارزیابی کرده بود.

شرکت امبرائر دارای پایگاه های تولیدی در ناحیه ی سان ساوز برزیل، پکن، فلوریدا، پاریس، سنگاپور و برخی دیگر از کشورهای دیگر جهان است.

امبرائر

همانطور که گفتیم شرکت امبرائر تنها یکی از تولیداتش ساخت هواپیماهای تجاری و مسافربری است و محصولات هوافضایی دیگری را تولید می نماید.

از جمله ی این محصولات می توان به تجهیزات هواپیماها، ساخت و تعمیر نگهداری هواپیما، ساخت و ارائه ی قطعات هواپیما و تعمیر و نگهداری آنان و همچنین ساخت جت های تجاری، تاسیسات هوایی و فضایی از جمله محصولات و خدمات تولیدی این شرکت اشاره نمود.

از جمله محصولات تجاری و مسافربری که توسط این شرکت تولید شده است می توان به هواپیماهایی همچون: امبرائر ۱۳۵ با ظرفیت ۳۷ مسافر، جت امبرائر ۱۹۵ با ظرفیت ۱۰۰ الی ۱۲۰ نفر و همچنین نسل دوم جت های مسافربری این شرکت همچون امبرائر E2195 با ظرفیتی بین ۱۲۰ تا ۱۴۶ نفر مسافر اشاره کرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد