بلیط هواپیما

معرفی شرکت هواپیمایی آویانکا

آشنایی با شرکت هواپیمایی آویانکا | Avianca

امروز می خواهیم دومین شرکت هواپیمایی جهان را به شما معرفی کنیم. شرکت هواپیمایی آویانکا (Avianca). این شرکت هواپیمایی متعلق به کشور کلمبیا است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی و قوانین و اطلاعات ضروری این ایرلاین قدیمی و بزرگ برای مسافرانش را مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با شرکت هواپیمایی آویانکا

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی آویانکا

مطالب مرتبط:
۹ غذای خوشمزه از کلمبیا
آنچه از تاریخ کلمبیا باید بدانید

آویانکا که نامی اختصاری از Aerovías del Continente Americano، می باشد یکی از ایرلاین های فعال و بسیار قدیمی در قاره ی آمریکا است که به عنوان بزرگ ترین ایرلاین کلمبیایی و دومین شرکت هواپیمایی بزرگ آمریکای لاتین شناخته می شود. این ایرلاین فعالیت خود را از تاریخ ۵ دسامبر سال ۱۹۱۹ یعنی زمانی که تنها ایرلاین فعال در کلمبیا، ایرلاینی تحت عنوان شرکت هواپیمایی ملی کلمبیا بود، آغاز نمود. اسم اولیه ی این ایرلاین در ابتدا SCADTA بوده است و آن را به این نام می شناخته اند.

در ابتدا مرکز این ایرلاین در شهر بارانیکلا بود. اولین پروازهای این ایرلاین از بارانیکلا به شهرهای اطراف این شهر و پورتو صورت می گرفت. اولین پرواز این شرکت به دست خلبانی به نام هلموت فن کرون انجام شد و در طی این پرواز ۵۷ بسته ی پستی جا به جا شد. در ابتدا هواپیماهای این شرکت را چند هواپیمای تک نفره و یک فروند هواپیمای دور برد ۸۵۰ مایلی که تنها ۴ مسافر و خدمه ی پرواز را می توانست حمل کند، تشکیل می داد.

خدمه پروازی آویانکا

با توجه به وضعیت توپوگرافی و نبود فرودگاه در آن زمان، برای فرود هواپیماها معمولا از شناورها استفاده می شد. در واقع خلبان فون کرون با استفاده از همین تجهیزات توانست اولین پرواز خود را در تاریخ ۲۰ اکتبر سال ۱۹۲۰انجام دهد. این خلبان پس از گذر از رودخانه ی ماگدالنا، پس از گذشت ۸ ساعات پرواز بی وقفه، توانست بر روی شناورها فرود بیاید.

بلافاصله پس از این که این شرکت تاسیس شد، یک مهندس آلمانی با همکاری خلبان فون بائر طی یک اقدام بشر دوستانه، دانش عمومی روز صنعت هواپیمایی، سرمایه و همچنین یک هواپیمای پیشرفته ی روز را در اختیار این ایرلاین قرار داد. همچنین با استفاده از امکاناتی که دولت کلمبیا در بخش حمل و نقل هوایی در  اختیار این دو نفر گذاشت، در سال ۱۹۲۲ استفاده از هواپیما به صورت گسترده در کلمبیا آغاز گشت. با انعقاد این قرار داد بین دولت کلمبیا و این دو مهره ی اصلی آویانکا، پیشرفت های این شرکت در صنعت هواپیمایی آغاز شد. اولین مسیرهای بین المللی شرکت هواپیمایی اسکادتای سابق و آویانکای فعلی به ونزوئلا و ایالات متحده بوده است.

تبلیغات آویانکا

دفتر مرکزی فعلی این ایرلاین در حال حاضر واقع در شهر بوگوتا (Bogotá)، پایتخت کشور کلمبیا است. قطب اصلی و پروازی آویانکا، فرودگاه بین المللی الدورادو (El Dorado International Airport) در شهر بوگوتا می باشد. شرکت هواپیمایی آویانکا در حال حاضر دارای یک هلدینگ در سراسر آمریکای لاتین است. هلدینگ آویانکا، ۷ کشور مختلف در سراسر آمریکای لاتین را تحت پوشش خود دارد. این شرکت ها عملیات پروازی خود را با استفاده از سیستم یک شرکت چند پارچه ی سیستمی با یکدیگر به اشتراک می گذارند. سیستم آویانکا همگی در راستای یک هدف مشترک فعالیت می کنند.

هدف ایجاد شده بین این شرکت ها کاملا مخصوص به کشورهای آمریکای لاتین است و همگی در راستای ارائه ی بهترین و گسترده ترین خدمات پروازی در آمریکای لاتین و سراسر جهان، تلاش می کنند. شرکت آویانکا هلدینگ در سال ۲۰۱۰ با ادغام چندین شرکت هواپیمایی مستقر در آمریکای لاتین، که طرح آن توسط جرمن افرومویچ مطرح و عملی شد، به عنوان شرکت تابعه ی گروه برزیلی سینرژی گروپ ایجاد شد. افروموویچ، یکی از بزرگ ترین متخصصان صنعت حمل و نقل هوایی است.

هواپیمایی آویانکا

دفتر مرکزی این هلدینگ در شهر بوگوتا، پایتخت کلمبیا قرار دارد و سهام آن در بازار های بورس معتبری همچون: بورس نیویورک و بورس کلمبیا معامله می گردد. شرکت آویانکا هلدینگ در حال حاضر مالک شرکت‌های هواپمایی آویانکا، آویاتکا، آویانکا پرو، آویانکا السالوادور، آویانکا کاستاریکا، آویانکا اکوادور، آویانکا هندوراس، آویانکا برزیل و آویانکا نیکاراگوئه می‌باشد.

شرکت هواپیمایی آویانکا در سال ۲۰۰۹، سالگرد ۹۰ سالگی شرکت خود را جشن گرفت و در آن مراسم اعلام کرد که با شرکت هواپیمایی TACA که پروازهای ارزان قیمت را ارائه می دهد، به زودی ادغام می شود. آویانکا، قدیمی ترین ایرلاین نیم کره ی غربی زمین در سال ۲۰۱۹، یعنی ۱ سال دیگر سالگرد ۱۰۰ سالگی خود را جشن خواهد گرفت.

پرسنل آویانکا

این شرکت در تاریخ ۲۱ ژوئن سال ۲۰۱۲، پس از گذراندن پروسه ای ۱۸ ماهه و طولانی به عضویت اتحادیه ی هواپیمایی استار الاینس در آمد. شرکت هواپیمایی آویانکا، در حال حاضر روزانه به ۱۰۰ مقصد داخلی و بین المللی  پروازهای مستقیم و غیر مستقیم دارد. دفتر بین‌المللی این ایرلاین  در سان سالوادور مستقر است. این شرکت در حال حاضر در ناوگان هوایی خود بیش از ۹۰ هواپیمای جت مسافربری دارد.

از دیگر قطب های پروازی این شرکت به جز قطب اصلی آن که فرودگاه الدورادو است می توان به فرودگاه بین ‌المللی السالوادور، فرودگاه بین‌ المللی خورخه چاوز، فرودگاه بین ‌المللی سائو پائولوگوارولخس و فرودگاه بین‌ المللی نیو کیتو اشاره نمود.

آویانکا

اطلاعات شرکت هواپیمایی آویانکا

نام شرکت هواپیمایی آویانکا: Avianca

کد یاتا: AV

کد ایکائو: AVA

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی آویانکا: www.avianca.com

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی آویانکا

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی آویانکا

بیزینس کلاس: در حال حاضر این سرویس در هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷، ایرباس A330، ایرباس  A321، ایرباس  A319 ارائه می گردد. صندلی های این پرواز بسیار راحت و استاندارد هستند و لگ روم بزرگ و جاداری نیز دارند. علاوه بر آن منوی مواد غذایی و سرگرمی های متنوعی در حین پرواز برای مسافران دارد. می توانید از مانیتور شخصی و لمسی خود و همچنین فضای کاری خود در طول پرواز با این کلاس، استفاده کرده و لذت ببرید.

اکونومی کلاس: در زمینه ی سرویس های آویانکا درباره ی این کلاس پروازی باید گفت که صندلی هایی راحت که دارای فضای لگ روم استانداردی هستند، در اختیار مسافران قرار می گیرد. پذیرایی و برنامه ی سرگرمی های حین پرواز نیز دارای منویی متفاوت است.

پذیرایی آویانکا

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی آویانکا

  • برای اطلاع از تخفیف ها و همچنین شرایط ویژه ای که این ایرلاین برای مسافرانش به صورت فصلی در نظر می گیرد، حتما به سایت این شرکت سر بزنید.
  • چک این پرواز خود را ۲۴ ساعت قبل از پرواز نهایی نمایید.
  • اپلیکیشن این شرکت هواپیمایی را می توانید بر روی گوشی همراه خود نصب کند و به سادگی پرواز خود را مدیریت کنید.
چطور از فرودگاه داکا بنگلادش به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه داکا بنگلادش به مرکز شهر برویم؟
این افراد، بدترین همسفران در طول پرواز هستند!
این افراد، بدترین همسفران در طول پرواز هستند!
آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان ایر
آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان ایر
فرانسوی ها با چه وسیله هایی جابجا می شوند
فرانسوی ها با چه وسیله هایی جابجا می شوند