معرفی شرکت هواپیمایی اوا ایر

آشنایی با شرکت هواپیمایی اوا ایر | EVA Air

امروز می خواهیم ششمین خط امن هوایی جهان را برای شما هم از نظر تاریخچه و هم از نظر اطلاعات، کلاس های پروازی، اطلاعات و قوانین ضروری این ایرلاین را مورد بررسی قرار دهیم. این ایر لاین، اوا ایر (EVA Air) و یا به نوشتار چینی (長榮 航空) که پوتش ئه جی خوانده می شود و یکی از خطوط هوایی معروف کشور تایوان است، می باشد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید.

اوا ایر

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی اوا ایر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به تایوان
۹ غذای خوشمزه ی تایوانی را بشناسید

قطب اصلی اوا ایر، فرودگاه بین المللی تائویوآن است. در حال حاضر این شرکت به بیش از ۴۰ مقصد بین المللی در قاره های آسیا، استرالیا، اروپا و آمریکای شمالی پرواز می نماید. این شرکت هواپیمایی از زمره ی ایرلاین های ۵ ستاره است و خدمات پروازش از بهترین هاست. در سپتامبر سال ۱۹۸۸ چانگ یونگ فا، رئیس شرکت Evergreen Marine Corporation در جشن سالگرد ۲۰ سالگی این شرکت اعلام کرد که شرکت قصد دارد تا اولین شرکت هواپیمایی خصوصی تایوان را تحت مدیریت خود تاسیس کند. بدین گونه بود که با تصمیم آقای چانگ و البته اجازه ی دولت تایوان برای اجازه ی فعالیت شرکت های خصوصی در زمینه ی حمل و نقل، یکی از امن ترین خطوط هوایی جهان در سال بعد، پس از تصویب قانونی دولت یعنی در سال ۱۹۸۹، اوا ایر به صورت رسمی تاسیس شد.

خدمه پرواز

در حال حاضر هم دولت تایوان و هم اوا ایر هرگونه سرمایه گذاری جهانی از داخل و خارج استقبال می کنند. این شرکت هواپیمایی درابتدا تحت نام اور گرین ایر ویز (Evergreen Airways) فعالیت کرد که البته این نام با یک هواپیمایی بین المللی به نام اور گرین اینتر نشنال (Evergreen International) مشابهت های یادی داشت و همین مسئله باعث گشت که این ایرلاین در ادامه ی راه با نام اوا ایر فعالیت کند. در اکتبر سال ۱۹۸۹ این شرکت که به عنوان یک شرکت تازه تاسیس فعالیت می کرد، ۲۶ مدل هواپیمای مختلف ازبوئینگ و مک دانل داگلاس را به مبلغ ۳٫۶ میلیارد دلار سفارش داد. اولین پروازهای اوا ایر در تاریخ ۱ ژوئیه ی ۱۹۹۱ با یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۶۷-۳۰۰ER که شامل صندلی های بیزینس کلاس و اکونومی کلاس بود انجام شد. مقاصد اولیه ی این شرکت عبارت بودند از: بانکوک، سئول، جاکارتا، سنگاپور و کوالالامپور.

ناوگان هوایی اوا ایر

البته تا پایان همان سال این شرکت تعداد مقاصد پروازی خود را در شرق آسیا افزایش داد. این ایرلاین حتی اولین مقصد اروپایی خود را در همان سال به وین پایتخت کشور اتریش، برگزار نمود. هیچ می دانید که اوا ایر در سال اول فعالیتش چه مقدار در آمد کسب کرد؟ ۴۰ میلیون دلار! در سال ۱۹۹۲ زمانی که این شرکت اولین هواپیمای بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ خود را دریافت کرد، کلاس پروازی اکونومی د لوکس (Economy Deluxe) که اتفاقا بین مسافران هم بسیار با استقبال روبرو شد را در مقصد های پروازی خود به لس آنجلس راه اندازی کرد. برای اولین بار در جهان بود که، اوا ایر این کلاس پروازی را برگزار می کرد. البته این کلاس پروازی بعدها اول به عنوان اور گرین دلوکس (Evergreen Deluxe) و بعد تر به عنوان الیت کلاس (Elite Class) تغییر نام داد.

پرسنل پروازاوا ایر

تا سال ۱۹۹۴ اوا ایر به ۲۲ مقصد بین المللی در جهان پرواز های منظم برقرار کرد و سالانه بیش از ۳ میلیون مسافر را جا به جا می نمود. در سال ۱۹۹۵ این شرکت اعلام کرد که در آمد سال قبلش مبلغی معادل ۱٫۵ میلیارد دلار بوده است. این شرکت به خاطر رعایت همه جانبه ی موارد ایمنی، از بسیاری از رقبای خود پیشی گرفت و در سال ۱۹۹۷ توانست همزمان گواهینامه ی ایمنی IOSA که مخفف (IATA Safety Audit Operations) و گواهینامه ی ISO 9002 را در زمینه ی ایمنی مسافران، بار و خدمات تعمیر و نگهداری هوایماها دریافت نماید. خدمات کارگوی این ایرلاین در آوریل سال ۱۹۹۵ آغاز شد و اولین محموله ی بارهای این ایرلاین  با یک فروند هواپیمای مک دانل داگلاس به مقاصد: پنانگ، سنگاپور، تایپه، سانفرانسیسکو، نیویورک و لوس آنجلس به صورت منظم و هفتگی برگزار شد.

آشنایی با شرکت هواپیمایی اوا ایر

از سال ۱۹۹۸ این شرکت هواپیمایی در پی به دست آوردن سود بیشتر در بازار جهانی به دنبال به دست آوردن سهام در خطوط هوایی دیگری بر آمد. در سال ۲۰۰۷ این شرکت یک پرواز بدون توقف بین مسیرهای تایپه به نیویورک (فرودگاه بین المللی جان اف کندی) با استفاده از هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ER برگزار کرد. البته به طور همزمان پرواز تایپه به پاریس را لغو نمود. در بین سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ با بالا رفتن قیمت سوخت، اوا ایر دچار افت سهام شد و در پی همین مسئله شرکت تصمیم گرفت تا اقدامات صرفه جویانه در زمینه ی استفاده از سوخت از جمله کاهش برنامه های پرواز و افزایش هزینه ها را انجام دهد.

مهمانداران اوا ایر

دراوایل سال ۲۰۰۸ شرکت اعلام کرد که تعداد کارکنانش در دفتر سن دیه گو را کاهش خواهد داد و همچنین بسیاری از کارکنان محلی خود را به دفاتر دیگر منتقل خواهد کرد. این شرکت در ۳ ماهه ی اول سال ۲۰۰۹ به سود آوری خود بازگشت. این ایرلاین در ماه اوت سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از ۱۰ شرکت برتر بین المللی هواپیمایی در جهان شناخته شد. اوا ایر در ۱۸ ژوئن سال ۲۰۱۳ به عضویت کامل اتحادیه استار الاینس در آمد.

اوا ایر

اطلاعات شرکت هواپیمایی اوا ایر

نام شرکت هواپیمایی اوا ایر: EVA Air

کد یاتا: BR

کد ایکائو: EVA

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی اوا ایر: www.evaair.com

کلاس های پروازی اوا ایر

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی اوا ایر

شرکت هواپیمایی اوا ایر دارای ۵ کلاس پروازی است که عبارتند از: رویال لورل (Royal Laurel)، پرمیوم لورل (Premium Laurel)، بیزنس کلاس، پرمیوم اکونومی یا همان الیت و اکونومی کلاس.

کلاس پروازی اکونومی لورل، دارای صندلی هایی با انعطاف ۱۸۰ درجه ای هستند و می توان آن ها را به صورت معکوس نیز تنظیم نمود. این صندلی ها دارای پرت ورودی برای لپ تاپ و گوشی های همراه می باشند. امکانات پذیرایی و سرگرمی در این کلاس پروازی تکمیل است. کلاس پروازی پرمیوم لورل نیز دارای صندلی های بسیار راحت و منعطف است و شما می توانید در طول سفر در این پرواز احساس خستگی را از خود دور نمایید. امکانات این پرواز از نظر پدیرایی و سرگرمی نیز بسیار کامل است.

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی اوا ایر

کلاس پروازی الیت نیز در کابین های اختصاصی بوئینگ ۷۷۷ و ۷۴۷-۴۰۰ رائه می گردد. صندلی های این پرواز بسیار راحت هستند. سطح خدمات دراین کلاس پروازی شبیه اکونومی کلاس است با این تفاوت که امکانات رفاهی و غذایی همراه با مدل صندلی ها ارتقاء پیدا می کنند. کلاس پروازی اکونومی در تمامی پروازهای اوا ایر دارای صندلی هایی بسیار منعطاف هستند و نمایشگر های لمسی و شخصی و همچنین امکان اتصال به پورت های ورودی و خروجی وسایل الکترونیکی همانند لپ تاپ و گوشی همراه وجود دارد. در این کلاس پروازی سرگرمی خاصی به مسافران جز صفحه های نمایشگر داده نمی شود. در آخر به کلاس پروازی الیت می رسیم که تمامی امکانات پرواز را بهبود داده است. صندلی های این کلاس پروازی دارای سیستم های سرگرمی و پورت های USB و ۱۱۰V AC می باشد. دراین پرواز برای مسافران امکان استفاده از اینترنت رایگان وجود دارد.

بسته های سرگزمی اوا ایر

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی اوا ایر

  • چک این پروارز خود رذا به صورت آنلاین و از طریق برنامه ی قابل نصب این شرکت هواپیمایی بر روی گوشی خود و یا سایت این شرکت انجام دهید.
  • می توانید منوی غذاهای این ایرلاین را از روی سایت این شرکت بررسی کرده و سفارش دهید.
  • قوانین مرتبط با اضافه بار و مقدار بار مجاز همراه در کابین و حمل بار و در آخر اقلام مجاز و غیر مجاز این ایرلاین را مطالعه و بررسی نمایید و بعد اقدام به خرید بلیط هواپیما و یا رزرو آن از طریق این ایرلاین نمایید.
تایپه، پایتخت رنگارنگ تایوان
تایوان از نگاه دوربین + ویدیو
آشنایی با برج تایپه ۱۰۱ کشور تایوان
معرفی فرودگاه سونگ شان تایپه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code