معرفی شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال

آشنایی با شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال | Ukraine International Airlines

با بزرگ ترین شرکت هواپیمایی فعال در کشور اوکراین آشنا شوید، شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال (Ukraine International Airlines). این شرکت هواپیمایی روزانه به مقاصد بسیار زیادی در اوکراین پرواز دارد که یکی از این مقصدها، ایران است. درادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی و قوانین و اطلاعات ضروری این ایرلاین برای مسافرانش را به اتفاق هم مرور نماییم.

آشنایی با شرکت هواپیمایی هواپیمایی اوکراین اینترنشنال

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال

مطالب مرتبط:
دیدنی ترین ویدیوی ممکن از شهر کی یف
آشنایی با تاریخ اوکراین، از گذشته های دور تا امروز

این شرکت بزرگ هواپیمایی که حامل پرچم شرکت اوکراین نیز هست، در سال ۱۹۹۲ با مشارکت سازمان هواپیمایی اوکراین و همچنین بزرگ ترین شرکت فعال لیزینگ هواپیما در دنیا، شرکت GPA تاسیس گردید. همانطور که در ابتدا بر این امر تاکید بسیار کردیم، این شرکت هواپیمایی به عنوان بزرگ‌ ترین شرکت هواپیمایی در کشور اوکراین محسوب می‌شود. شرکت هواپیمای همچون یو ام ایر، در رتبه های بعدی و پس از این شرکت قرار گرفته اند.

این ایرلاین اکراینی  در حال حاضر روزانه به بیش از ۷۵ مقصد در اکثر نقاط  جهان، اعم از مسیرهای پروازی در قاره ی اروپا، قاره ی آسیا، منطقه ی خاورمیانه و همچنین قاره ی آمریکا، پروازهای مستقیم و برنامه ریزی شده را انجام می ‌دهد. دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال در شهر کی یف، پایتخت کشور اوکراین قرار گرفته است. فرودگاهی که این ایرلاین از آن به عنوان قطب پروازی استفاده می کند، فرودگاه بین‌المللی بوریسپیل (Boryspil International Airport) در شهر کی یف، شهری که دفتر اصلی این ایرلاین نیز قرار دارد، می باشد.

خدمه پرواز اوکراین اینترنشنال

اگر بخواهید سرگذشت این ایرلاین را بدانید و از این مورد سر در بیاورید که چگونه این شرکت امروزه به یکی از ارکان مهم صنعت هوانوردی در کشو اوکراین تبدیل شده است، باید در ادامه به شما بگوییم که شرکت هواپیمایی اوکراین اینتر نشنال با وجود رقبای بسیار زیادش، چه شرکت های هواپیمایی داخلی و چه حتی شرکت های هواپیمایی خارجی بسیار زیادی را با رقابت و نظر مثبت مسافرانش، پشت سر گذاشته است.

این شرکت هواپیمایی توانست بعد از گذشت ۱۸ سال از شروع فعالیتش در زمینه ی صنعت هواپیمایی، یعنی در سال ۲۰۰۹ میلادی تبدیل به یکی از مهم ترین ارکان صنعت هوانوردی و حمل و نقل مسافران از طریق هوایی بشود. شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال تنها در زمینه ی جا به جایی مسافران به اوکراین و یا بالعکس و همچنین در نقاط مختلفی در جهان فعالیت نمی کند.

این شرکت هواپیمایی با توجه به نقش استراتژیکی که در صنعت هوایی کشور اوکراین و همچنین در بین کشورهای همسایه اش دارد، به عنوان یکی از ایرلاین های محبوب و کار آمد در بین مسافران و البته تجار نیز به حساب می آید. این شرکت هواپیمایی علاوه بر جا به جایی مسافران، در زمینه ی پروازهای کارگو نیز فعالیت می نماید.

اوکراین اینترنشنال

یکی از نکاتی که درباره ی شرکت هواپیمایی اوکراینی باید به آن اشاره نماییم این است که این شرکت در زمینه ی انجام پروازهای ارزان قیمت و با کیفیت در تمامی مسیرهای پروازی خود، فعالیت می نماید. در حال حاضراین شرکت هواپیمایی ، در ناوگان هواپیمایی خود، صاحب بیش از ۴۰ فروند هواپیمای جت مسافربری مدرن است. یکی از هواپیماهایی که این شرکت از آن در پروازهای خود استفاده می نماید، چندین فروند هواپیمای مدرن بوئینگ ۳۰۰-۷۶۷ است.

معمولا این شرکت هواپیمایی از این مدل هواپیماهایش در پروازهای طولانی مدت بهره می برد. در حال حاضر بیشترین پروازهای شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال، شامل پروازهایی از مقصد تهران است که از فرودگاه امام خمینی پرواز می کند و به مقاصدی همچون شهرهای پاریس (فرانسه)، میلان (ایتالیا)، وین (اتریش)، رم (ایتالیا)، آمستردام (هلند)، آتن (یونان)، کی‌یف (اوکراین)، لندن (انگلیس)، برلین (آلمان) و زوریخ (سوئیس) می رود.

خدمه پرواز

از جمله حوادثی که برای این ایرلاین تا به الان به وقوع پیوسته است می توان به چند حادثه ی مهم اشاره کرد که در ادامه برای شما آن ها را به تفصیل شرح خواهیم داد.

در تاریخ ۱۵ ژانویه ی سال ۲۰۱۶، پرواز لووف به مقصد شهر کی ‌یف با هواپیمای بوئینگ ۷۳۸ با همراه داشتن  ۱۵۴ نفر مسافر در هواپیمای خود، به دلیل پخش شدن بوی سوختگی در داخل کابین هواپیما در ارتفاع ۸ هزار و ۵۰۰ پایی، مجددا به لووف بازگشت و پس از برطرف ساختن نقص فنی ۱۵ دقیقه ی بعد، مجددا پرواز کرد.

در تاریخ ۱۵ فوریه ی سال ۲۰۱۴، پرواز کی‌ یف به مقصد زوریخ که با هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۵۰۰ پروار می کرد، به دلیل کاهش فشار داخل کابین هواپیما دچار مشکل شد. ضمن تلاش های خدمه ی هواپیما، درادامه خلبان پرواز با کاهش ارتفاع هواپیمای به  ۹ هزار پا توانست پرواز مورد نظر را به سلامت به زوریخ برساند.

البته قابل ذکر است که این شرکت هواپیمایی دچار سوانح دیگری شده است که از  از جمله ی آن ها می توان به برخورد هواپیمای این شرکت در سال ۲۰۱۳ و یا نقص فنی موتور هواپیما در تاریخ ۶ ژوئن سال ۲۰۱۲ میلادی و یا مواردی مشابه و البته معمول  اشاره نمود.

هواپیمایی هواپیمایی اوکراین اینترنشنال

اطلاعات شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال

نام شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال: Ukraine International Airlines

کد یاتا: PS

کد ایکائو: AUI

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی  اوکراین اینترنشنال: www.flyuia.com

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال

ایرلاین اوکراین اینترنشنال دارای ۳ کلاس پروازی اکونومی کلاس، پرمیوم اکونومی و بیزینس کلاس است.

در پروازهای اکونومی کلاس اوکراین اینترنشنال حداکثر بار مجاز مسافر، در قسمت بار برابر با ۱ چمدان ۲۳ کیلیوگرمی و ۱ ساک دستی ۵ کیلوگرمی است. در این کلاس پروازی شما می توانید از صندلی های ساده اما استاندارد استفاده کرده و سفری آرام داشته باشید. در پروازهای بیزینس کلاس این شرکت شما حق دارید تا علاوه بر ساک دستی ۵ کیلوگرمی خود، ۱ چمدان ۳۰ کیلوگرمی نیز با خود حمل نمایید. در این پرواز شما می توانید از محیط خصوصی و مناسب کار در جایگاه خود استفاده نمایید و در خلال پرواز، ضمن استفاده از منوی سرگرمی و غذا، کارهای خود را پیش ببرید.

پذیرایی اوکراین اینترنشنال

اطلاعات ضروری برای مسافران اوکراین اینترنشنال

  • ۲۴ساعت قبل از پرواز، چک این پرواز خود را نهایی نمایید.
  • قبل از پرواز، حتما مقدار بار خود را با اوکراین اینترنشنال بررسی کنید و با توجه به قوانین بار، قبل از این که سوار هواپیما شوید، هزینه ی آن را بپردازید.
  • منوی سرگرمی و غذای پرواز مخصوص خود را قبل از پرواز چک نموده و در صورت تمایل، آن ها قبل از پرواز سفارش دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code