معرفی شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند

آشنایی با شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند | Air New Zealand

شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند (Air New Zealand)، یکی از ایرلاین های فعال در قاره ی اروپا است که همانطور که از اسمش بر می آید، متعلق به کشور نیوزیلند است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی و اطلاعات ضروری این ایرلاین را برای مسافرانش بررسی و مرور نماییم.

هواپیمایی ایر نیوزیلند

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند

مطالب مرتبط:
مهاجرت به نیوزیلند، چطور و چگونه؟
۸ مسیر ویژه طبیعت گردی در نیوزیلند

شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند در سال ۱۹۴۰، ابتدا با نام تسمن امپایر ایر ویز (Tasman Empire Airways) با مشارکت دولت نیوزیلند و استرالیا تاسیس شد و با نام TEAL فعالیت نمود. این شرکت در ابتدا پروازهای هفتگی از اوکلند به سیدنی را انجام می داد اما طولی نکشید که به مسیرهای خود، ولینگتون و فیجی را نیز اضافه نمود. TEAL در ابتدا فعالیت های قایقرانی نیز انجام می داد اما در ادامه شرایط این شرکت به گونه ای شد که مدیران این شرکت قایقرانی را به نفع فعالیت های این شرکت تعطیل کردند و متمرکز بر روی فعالیت های هوایی و پروازی شدند.

با خریداری هواپیماهای جدید داگلاس DC-8s که به عنوان اولین جت هواپیمایی نیز شناخته می شود، ایر نیوزیلند سرویس های پرواز به مقصدهای مختلفی در ایالات متحده (لس آنجلس) و قاره آسیا (هونولولو) را آغاز نمود. در سال ۱۹۶۵، این ایرلاین توسط دولت نیوزیلند به صورت کامل خصوصی سازی شد و مدیریت آن به صورت کامل به مدیران این شرکت سپرده شد. از آن زمان به بعد این شرکت با نام ایر نیوزیلند فعالیت نمود.

خلبان ایر نیوزیلند

در نوامبر سال ۲۰۱۳، دولت نیوزیلند درصد سهام خود را از ۷۳ درصد با ۲۰ درصد کاهش به ۵۳ درصد رساند. دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند در اوکلند، بزرگ ترین و البته پرجمعیت ترین شهر نیوزیلند است. ایر نیوزیلند به ۲۱ مقصد داخلی و به ۳۱ مقصد خارجی و بین المللی پرواز دارد که در مجموع گویای این امر است که این ایرلاین به ۵۲ مقصد مختلف در ۱۹ کشور مختلف در حوزه ی اقیانوس آرام، بریتانیا و قاره های دیگر پروازهای برنامه ریزی شده انجام می دهد.

شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند ازسال ۱۹۹۹ به عضویت اتحادیه ی هواپیمای استار الاینس درآمده است. در سال ۱۹۷۸، طی اعمال برخی از تغییرات در شرکت، مقصدهای بین المللی ایر نیوزیلند نیز راه اندازی شد. در سال ۱۹۸۱، ایر نیوزیلند با خریداری اولین هواپیمای بوئینگ۷۴۷ خود توانست از طریق خطوط هوایی لس آنجلس، پروازهای خود به مقصد لندن را آغاز نماید.

پرسنل پرواز

با این که ایرنیوزیلند، توسط دولت خصوصی سازی شد اما این شرکت در سال ۲۰۰۱ تا مرز ورشکستگی و تعطیلی رفت؛ به همین خاطر، بیشتر سهام این ایرلاین به دولت نیوزیلند و شرکت هواپیمایی استرالیایی آنست (Ansett)، واگذار شد. طبق آماری که از این شرکت در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، ایر نیوزیلند تا تاریخ ۱۵ ژوئن سال مذکور، ۱۴٫۲۹ میلیون مسافر را در مسیرهای مختلف داخلی و بین المللی جا به جا نموده است.

این شرکت هواپیمایی بر ارائه ی خدمات پروازی در استرالیا و اقیانوس آرام جنوبی و همچنین پروازهای طولانی مدت به شرق آسیا، آمریکا و انگلیس تمرکز دارد. آخری پرواز طولانی مدتی که انجام شد در جهان، توسط این ایرلاین در مسیر لندن- لس آنجلس و هنگ کنگ بوده است. البته این ایرلاین پروازهای طولانی مدت خود به هنگ کنگ و لندن را به نفع توافقمامه ی مشترکی که با شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک به امضا رساند، در مارس سال ۲۰۱۳ متوقف ساخت. قطب پروازی این ایرلاین فرودگاه بین المللی اوکلند است که در نزدیکی منطقه ی مانگره و بخش جنوبی شهر اوکلند واقع شده است.

شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند

در سال ۲۰۰۳ شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند، هواپیماهای ایرباس A320 را به ناوگان هوایی خود برای استفاده در پروازهای کوتاه مدت بین المللی اضافه نمود. از سال ۲۰۰۴ به بعد نیز این ایرلاین هواپیماهای مختلف بوئینگ خود را دریافت نمود. این شرکت از سال ۲۰۱۱ به بعد کلاس های مختلف پروازی و دسته بندی های مختلف مخصوص هواپیمایی خود را معرفی نمود. در واقع این ایرلاین یک کلاس پروازی چند منظوره از خدمات خود را معرفی کرد. ناوگان هواپیمایی ایر نیوزیلند در حال حاضر تشکیل شده از:

هواپیماهایی همچون ایرباس A320، بوئینگ ۷۷۷ و بوئینگ ۷۸۷٫

شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند در سال ۲۰۱۰، عنوان شرکت هواپیمایی برتر سال را از فدراسیون جهانی هواپیمایی ها دریافت نمود. این شرکت در سال ۲۰۱۴ نیز از طرف JACDEC، عنوان امن ترین ایرلاین جهان را نیز دریافت نمود.

آشنایی با شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند

ایر نیوزیلند به عنوان حامی مالی مسابقات باشگاه های اتحادیه ی راگبی نیوزیلند در سال ۲۰۰۹ بوده است. اضافه بر آن این شرکت همیشه یکی از حامیان اصلی تیم ملی راگبی کشور نیوزیلند بوده است. اتحادیه ی All Blacks نیز یکی از گروه های مورد حمایت ایر نیوزیلند است.

ساختمانی که در حال حاضر شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند در آن قرار گرفته است، ۶۰ میلیون دلار ارزش گذاری شده است. درحال حاضر این شرکت بیش از ۲ هزار نفر کارمند دارد. شرکت ایر نیوزیلند (Air New Zealand Link)، تنها شرکت تابعه ی ایر نیوزیلند است.

پذیرایی ایر نیوزیلند

اطلاعات شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند

نام شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند: Air New Zealand

کد یاتا: NZ

کد ایکائو: ANZ

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند: www.airnewzealand.com.au

کلاس های پروازی ایر نیوزیلند

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند

همانطور که در سطرهای بالاتر نیز اشاره نمودیم، کلاس های پروازی این شرکت در چند سطح گسترش داده شده اند. اکونومی کلاس، اکونومی اسکای کوچ (Economy Skycouch)، پرمیوم اکونومی و بیزنس پرمیر (Long haul Business Premier).

در توضیحات امکانات و تمایزات اکونومی کلاس این شرکت این گونه آمده است که: راحتی، سرگرمی و محیط خصوصی و دنج از ویژگی های متمایز کننده ی این پرواز است. مدل های مختلفی از هواپیماهای بوئینگ، اکونومی کلاس را ارئه می دهند.

صندلی های اکونومی اسکای تاچ به این صورت است که یک ردیف کامل صندلی در اختیار هر مسافر قرار می گیرد و هر ردیف شامل ۳ صندلی است. این پرواز بسیار مناسب خانواده ها و یا زوج ها است.

پرمیوم اکونومی

در هر ردیف از صندلی های پرمیوم اکونومی ۲ ردیف صندلی وجود دارد که دارای استاندارد و انعطاف مناسب هستند. فاصله  ی صندلی ها با ردیف های عقبی و جلویی به گونه است که بتوان صندلی را منعطف نمود. فضای لگ روم اضافه نیز در اختیار مسافران قرار دارد.

در کلاس پروازی بیزینس پرمیر مسافران این امکان را دارند که در فضای خصوصی که صندلی های این پرواز برایشان به وجود می آورد هم محیطی مناسب برای استراحت داشته باشند و هم فضایی کاملا مناسب برای کار.

امکانات هواپیمایی ایر نیوزیلند

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند

  • چک این پرواز خود را حتما حداقل تا ۴۸ ساعت قبل از پرواز نهایی نمایید.
  • برنامه ی موبایل این شرکت را برای سهولت دسترسی به امور پرواز خود بر روی گوشی موبایل خود نصب نمایید.
  • قبل از رزرو و یا خرید بلیط هواپیما از این ایرلاین حتما قوانین این ایرلاین را مطالعه نمایید.
امکانات و تفاوت کلاس های پروازی در پروازهای هند
امکانات و تفاوت کلاس های پروازی در پروازهای هند
لیستی از بهترین های خطوط هوایی در نظرسنجی تلگراف
لیستی از بهترین های خطوط هوایی در نظرسنجی تلگراف
معرفی فرودگاه بین المللی لنکاوی در مالزی
معرفی فرودگاه بین المللی لنکاوی در مالزی
تبدیل برج مراقبت فرودگاه استکهلم به هتلی شیک و مدرن
تبدیل برج مراقبت فرودگاه استکهلم به هتلی شیک و مدرن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code