بلیط هواپیما

معرفی شرکت هواپیمایی نیکی ایرلاین

آشنایی با شرکت هواپیمایی نیکی ایرلاین | Niki airline

امروز می خواهیم درباره ی یکی از ایرلاین های کشور اتریش صحبت کنیم که ماجرای تاسیس و ادامه ی کار و فعالیت آن کمی با ایرلاین های دیگر در جهان متفاوت است. شرکتی که امروز می خواهیم درمورد آن صحبت کنیم، نیکی ایرلاین (Niki airline) نام دارد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم روند تاسیس و شکل گیری شرکت هواپیمایی نیکی ایرلاین و یا شرکت هواپیمایی نیکی فلای، اطلاعات و اطلاعات مهم و ضروری برای مسافران این ایرلاین را مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با شرکت هواپیمایی نیکی ایرلاین

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی نیکی ایرلاین

مطالب مرتبط:
از دانشگاه های برتر اتریش چه می دانید؟
راهنمای سفارت اتریش و اخذ ویزای این کشور

شرکت هواپیمایی اتریشی نیکی ایرلاین در سال ۲۰۰۳  توسط یک راننده ی بازنشسته ی فرمول ۱ به نام نیکی لائودا (Niki Lauda) تاسیس گشت. در ابتدا نام این شرکت ایرلوید (Aero Lloyd) بود.

این شرکت پس از طی مراحل قانونی در تاریخ ۲۸ نوامبر سال ۲۰۰۳ به صورت رسمی فعالیت های پروازی قانونی خود را آغاز نمود. زمانی که شرکت هواپیمایی نیکی ایرلاین تاسیس شد، سیاست اجرایی این شرکت بر این نکته استوار بود که این شرکت به عنوان یک ایرلاین کم هزینه فعالیت نماید.

با این حال، در خطوط هوایی نیکی برای پروازها بدون دسته بندی خاص و مشخصی خدمات اضافه ای همچون سرویس های کامل ایرلاین های دیگر در اختیار مسافران قرار داد.

پرسنل پرواز نیکی

این سرویس کامل شامل: یک ساندویچ یا یک میان وعده ی سرد، نوشابه و یا آب میوه، چای و قهوه در تمامی پروازهای کوتاه مدت می باشد. همچنین پروازهای مستقیم به مقصد یونان، تونس و ترکیه، خدمات کامل تری در این زمینه به مسافران ارائه می نماید.

در پرواز به مسیرهای پروازی همچون جزایر قناری و یا کشور مصر، به همه ی مسافران یک میان وعده ی گرم عرضه می گردد. علاوه بر این ها، مسافرین این شرکت هواپیمایی می توانند قبل از پرواز، از سایت این شرکت و یا با استفاده از اپلیکیشن موبایل این شرکت از منوی غذایی لذیذ آن سفارش دهند.

از دیگر مزایای این ایرلاین ارزان قیمت نیز است که می توان خدمات اضافه ی دیگری را نیز قبل از پرواز خریداری نمود. نیکی ایرلاین ،۱ سال پس از تاسیس، توسط شرکت هواپیمایی آلمانی ایر برلین خریداری شد و به یکی از شرکت های تابعه ی  این شرکت تبدیل گشت. در تاریخ ۹ ژانویه ی سال ۲۰۰۴، ایرلاین نیکی به طور کامل با ایر برلین ادغام شد.

شرکت هواپیمایی نیکی ایرلاین

این شرکت تا پایان سال ۲۰۰۱ به صورت کامل از نظر سیستم های رزرو و خرید بلیط هواپیما و همچنین دیگر خدمات با ایر برلین ادغام گشت. از اواخر سال ۲۰۱۲ شرکت هواپیمایی نیکی ایرلاین به عضویت اتحادیه ی جهانی شرکت های هواپیمایی وان ورلد (One world) در آمد و تا پایان همین سال، آرم و لوگوی خود را بر روی تمامی هواپیماهایی که در اختیارش بود، نقاشی کرد. شرکت هواپیمایی نیک تا سال ۲۰۱۲ از هواپیماهای ایرباس A321-200 استفاده می کرد. هنگامی که نیکی ایرلان تصمیم به این کار گرفت، طراحی لوگوی خود را عوض کرد و با توجه به طراحی لوگوی شرکت هواپیمایی ایر برلین، لوگوی جدید برای این شرکت طراحی شد.

در اکتبر سال ۲۰۱۴ شرکت هواپیمایی نیکی درخواست خود را مبنی بر کاهش و لغو پرواز در برخی مسیرهای خود را اعلام کردند. این مسیرها عبارت بودند از مسیرهای پروازی از وین به کپنهاگ، مسکو و فرانکفورت.

لوگوی نیکی ایرلاین

در عوض این شرکت اعلام کرد که مسیرهای تفریحی جدید و جذاب تری را از تابستان سال ۲۰۱۵ افتتاح خواهد کرد. از دیگر تغییراتی که این شرکت برای بهار و تابستان سال ۲۰۱۵ برای شرکت خود برنامه ریزی کرد، تعویض هواپیماهای ایرباس خود با هواپیماهای امبرایر (Embraer 190s) بود.

این شرکت با متوقف کردن پروازهای خود با هواپیماهای ایرباس A319، هواپیماهای جدید امبرایر را با کمک ایر برلین وارد ناوگان هواپیمایی خود کرد. شرکت هواپیمایی ایر ایرلند دارای ۴۹ درصد از سهام این شرکت هواپیمایی اتریشی بود. در تاریخ ۵ دسامبر سال ۲۰۱۶ این شرکت اعلام نمود که می خواهد سهام خود را به شرکت هواپیمایی اتحاد واگذار نماید.

نیکی فلای

بنابراین شرکت هواپیمایی اتحاد نیز وارد دایره ی سهامداران نیکی ایرلاین قرار گرفت. درهمان زمان نیز مذاکراتی بین نیکی ایرلاین و تول فلای (TUIfly)، یک ایرلاین آلمانی برای مبادله ی ناوگان هواپیمایی آغاز شده بود.

همچنین در همان زمان اعلام گشت که نیکی ایرلاین تصمیم دارد که مسیرهای پروازی مختلف پروازی را به جنوب اروپا، شمال آفریقا و ترکیه با کمک شرکت هواپیمایی ایر برلین به دست آورد.

نیکی در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که تصمیم دارد برخی از پروازهای خود به مسیرهای کم مسافر ایرلاینش، همچون میلان و زوریخ را تاپایان سال ۲۰۱۷ متوقف سازد. به همین ترتیب بود که در سال ۲۰۱۷ پروازهای نیکی از ۵۶ پرواز در هفته به ۳۴ مقصد، به تنها ۲۰ مقصد در هفته کاهش پیدا کرد.

نیکی ایرلاین

در سال ۲۰۱۷ نیکی اعلام کرد که ناوگان هواپیمایی خود را به ایرباس های A321s تغییر خواهد داد. این تصمیم در حالی اتخاذ شد که نیکی در سال های گذشته و نه چندان دور، هواپیماهای ایرباس ۳۲۱ و ۳۱۹ خود را به ایر برلین تحویل داده بود.

در ۱۷ اوت سال ۲۰۱۷ شرکت هواپیمایی ایربرلین اعلام ورشکستگی نمود. این شرکت اعلام نمود که تمامی پروازهای خود با نام تجاری ایر برلین متوقف خواهند شد اما، پروازهای نیکی ایرلاین همچنان به قوت خویش باقی خواهد ماند.

چک این آنلاین نیکی فلای

قرار بود لوفت هانزا به جای ایر برلین زمام امور نیکی را در دست بگیرد اما به دلایلی این کار میسر نشد. البته ۱ روز بعد از اعلام این خبر، نیکی لائودا موسس نیکی ایرلاین اعلام کرد که علاقه مند است که این شرکت را مجددا خود خریداری نموده و هدایت کند.

شرکت هواپیمایی نیکی ایرلاین در سال ۲۰۱۷ با مشکلات زیادی روبرو بود تا جایی که قرار بر اعلام ورشکستگی این شرکت بود اما در ادامه، این شرکت با نام فلای نیکی (flyniki)، شرکت هواپیمایی کوچک اتریشی که مرکز اصلی آن در فرودگاه بین المللی شوچات است، به کار خود ادامه داد.

درباره ی فعالیت شرکت هواپیمایی نیکی در حال حاضر می توان این را گفت که که این شرکت همانند گذشته فعالیت ندارد و مدیریت آن یک پارچه نیست اما همچنان به برگزا پرواز در مسیرهای بین المللی می پردازد.

هواپیمایی نیکی ایرلاین

اطلاعات شرکت هواپیمایی نیکی ایرلاین

نام شرکت هواپیمایی نیکی ایرلاین: Niki airline

کد یاتا: HG

کد ایکائو: NLY

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی نیکی ایرلاین: www.flyniki.com

معرفی تبریز در نمایشگاه گردشگری وین ۲۰۱۸
معرفی تبریز در نمایشگاه گردشگری وین ۲۰۱۸
معرفی هتل لوانته پارلمان وین | ۵ ستاره
معرفی هتل لوانته پارلمان وین | ۵ ستاره
معرفی هتل یورو استارز امبزی وین | ۴ ستاره
معرفی هتل یورو استارز امبزی وین | ۴ ستاره
از دانشگاه های برتر اتریش چه می دانید؟
از دانشگاه های برتر اتریش چه می دانید؟