معرفی فرودگاه لیورپول

فرودگاه لیورپول | Liverpool Airport

شاید اسم لیورپول در لحظه ی اول ما را یاد باشگاه فوتبال معروف این شهر بیندازد اما اگر بخواهیم به این شهر به عنوان یک مقصد جذاب گردشگری نگاه کنیم با گنجینه ای از موزه ها، گالری ها، بناهای تاریخی و مراکز هنری روبرو هستیم که هر سال هزاران نفر را به این شهر می کشانند. سفر به لیورپول از راه هوایی به فرودگاه این شهر منتهی می شود، فرودگاهی که در سمت جنوب شرقی شهر قرار گرفته و ۱۲ کیلومتری تا شهر فاصله دارد. می خواهیم درباره فرودگاه لیورپول حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

امکانات فرودگاه لیورپول

فرودگاه لیورپول

درباره فرودگاه

مطالب مرتبط:
چطور از فرودگاه لیورپول به مرکز شهر برویم؟
راهنمای سفر به لیورپول

فرودگاه جان لنون لیورپول فرودگاهی بین المللی ست که سفرهای هوایی بخش شمال غربی انگلستان را انجام می دهد. فرودگاه در کرانه های رودخانه مرسی و در فاصله ۱۲ کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر لیورپول قرار دارد و در سال ۲۰۰۱ به اسم موسیقیدان لیورپولی جان لنون تغییر نام داد. از این فرودگاه پروازهای داخلی، اروپایی و همینطور پروازهایی به نواحی شمالی آفریقا انجام می شود. در سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ این فرودگاه یکی از روبه رشد ترین فرودگاه های اروپا بود به طوری که تعداد مسافران آن از حدود ۷ هزار مسافر در سال ۱۹۹۷ به ۵٫۵ میلیون مسافر در سال ۲۰۰۷ رسید. با اینکه تعداد مسافران فرودگاه لیورپول در سال ۲۰۱۶ به حدود ۴٫۵ میلیون مسافر کاهش پیدا کرده بود اما با ۱۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل، ۱۲ امین فرودگاه پرتردد بریتانیا به شمار می رفت. این فرودگاه دارای یک باند آسفالت به طول ۲۲۸۵ متر است و هر روز حدود ۱۶۰ پرواز از نقاط مختلف به آن انجام می شود

ویژگی های فرودگاه لیورپول

تاریخچه فرودگاه

این فرودگاه به طور رسمی در سال ۱۹۳۳ افتتاح شد و امروز با ایرلاین هایی مثل ایزی جت، رایان ایر، ویز ایر و … بیش از ۶۰ مقصد را پوشش می دهد. قرار است که تا سال ۲۰۱۳ تغییرات گسترده ای در این فرودگاه اتفاق بیفتد که ساخت یک ترمینال جدید و افزایش تعداد مسافران از ۵ میلیون به ۷٫۸ میلیون مسافر بخشی از این تغییرات است.

اطلاعات کلی فرودگاه

نام فرودگاه:  Liverpool John Lennon Airport

کد یاتا: LPL

کد ایکائو: EGGP

ارتفاع از سطح دریا: ۲۵ متر

نوع فرودگاه: همگانی

ترمینال ها: ۱

وب سایت رسمی فرودگاه: liverpoolairport.com

معرفی فرودگاه لیورپول

معرفی فرودگاه لیورپول

ترمینال های فرودگاه

این فرودگاه فقط یک ترمینال مسافرتی دارد که آن هم در سال ۱۹۸۶ به جای ترمینال قدیمی قبلی ساخته شد. در واقع در این سال ترمینال مسافرتی مدرن در مجاورت باند جدید و بعد از بسته شدن ساختمان ترمینال قدیمی افتتاح شد. ترمینال قبلی که در اواخر دهه ۱۹۳۰ ساخته شده بود بعدها در سال ۲۰۰۱ به هتل تبدیل شد. توسعه و گسترش این ترمینال در سال گذشته با سرمایه گذرای حدود ۳ میلیون یورو به پایان رسید و امکانات زیادی مثل فروشگاه های جدید، اسکرین های بزرگ تر و مبلمان های جدید به فضای ترمینال اضافه شد. همانطور که گفتیم قرار است که تا سال ۲۰۳۰ یک ترمینال دیگر هم به این فرودگاه اضافه شود.

امکانات فرودگاه

فروشگاه، رستوران، محوطه بازی برای کودکان، اطلاعات گردشگری، اطلاعات فرودگاهی، اتاق کنفرانس و …

هتل های فرودگاه

  • هتل کرون پلازا: این هتل سه طبقه با ۱۶۴ اتاق در سال ۲۰۰۱ افتتاح شد و بخشی از ساختمان آن همان ترمینال قدیمی دهه ۱۹۳۰ است.
  • هتل هیلتون: این هتل درست در روبروی ساختمان اصلی ترمینال قرار دارد و بعد از هتل کرون پلازا دومین هتل بزرگی است که برای مجموعه ی فرودگاه ساخته شده.
فرودگاه لیورپول

دسترسی به فرودگاه

  • اتوبوس: یکی از بهترین گزینه ها برای رفتن از فرودگاه به سمت هتل استفاده از اتوبوس های ایرلینک ۵۰۰ است که هر نیم ساعت مسافران را جابجا می کنند. مدت زمان سفر با این اتوبوس ها فقط ۲۵ دقیقه است چون اتوبوس بدون توقف در هیچ ایستگاهی به سمت مرکز شهر می رود. تعدادی از اتوبوس های شهری هم در این مسیر در تردد هستند که می توانید بهترین آن ها را با توجه به نوع مقصد خود انتخاب کنید.
اتوبوس
  • قطار: قطار در فرودگاه، ایستگاه ندارد و اگز خیال دارید که با قطار به مرکز شهر بروید اول باید مسافت فرودگاه تا ایستگاه قطار را با اتوبوس یا تاکسی طی کنید. برای این منظور دو اتوبوس A80 و A86 در نظر گرفته شده که یکی از وظایف آن ها حمل و نقل مسافران از فرودگاه به سمت ایستگاه راه آهن پارک وی است.
  • تاکسی: همین که از ترمینال بیرون می آیید تاکسی ها را در مقابل خود می بینید اگر اولین بار است که به لیورپول می روید و با حمل و نقل این شهر آشنایی زیادی ندارید بهتر است همین جا سوار تاکسی شوید. همانطور که گفتیم فرودگاه در فاصله ۱۲ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد که با تاکسی ۲۰ دقیقه ای به مقصد می رسید. در فرودگاه چشمتان به انواع تاکسی ها می افتد از تاکسی های عادی گرفته تا آن ها که کمی بزرگ تر هستند. اگر برای رسیدن به هتل از تاکسی استفاده می کنید باید بدانید که همه ی این ماشین ها تاکسی متر دارند و کرایه بر طبق آن ها تعیین می شود.
  • کرایه اتومبیل:این راه همیشه یکی از بهترین گزینه هاست چون با کرایه اتومبیل سفر راحت تر و آزادتری را تجربه می کنید البته برای این کار باید حتما گواهی نامه بین المللی داشته باشید و بدانید قوانین کشور انگلستان چگونه است. در فرودگاه دفترهای کرایه اتومبیل زیادی مثل شرکت های اویس، هرتز و … هست که اتومیبل های خوبی جهت کرایه دارند
معرفی ارزان ترین محله های لندن برای زندگی
معرفی ارزان ترین محله های لندن برای زندگی
راهنمای سفر به بیرمنگام در انگلستان
راهنمای سفر به بیرمنگام در انگلستان
موزه ها و گالری های شگفت انگیز لندن
موزه ها و گالری های شگفت انگیز لندن
باورتان می شود استیون هاوکینگ در این شهر به دنیا آمده است؟!
باورتان می شود استیون هاوکینگ در این شهر به دنیا آمده است؟!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code