بلیط هواپیما

معرفی شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز

آشنایی با شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز | Brussels Airlines

بزرگ ترین ایرلاین کشور بلژیک، شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز (Brussels Airlines) است. این ایرلاین به عنوان یکی از فعال ترین ایرلاین های کشورهای اروپایی نیز محسوب می گردد. در حال حاضر بیش از نیمی از ترابری های هوایی کشور بلژیک و دیگر کشورهای اروپایی را این ایرلاین بر عهده دارد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی و اطلاعات و قوانین این ایرلای برای مسافرانش را به اتفاق هم مورد بررسی قرار دهیم.

هواپیماهای بروکسل ایرلاینز

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی بروکسل
۱۲ جاذبه بروکسل، پایتخت هیجان انگیز بلژیک

این شرکت بلژیکی با ادغام شرکت هواپیمایی اس ان بروکسل (SN Brussels Airlines) ایرلاین و شرکت ویرجین اکسپرس در سال ۲۰۰۶ راه اندازی شد. فعالیت رسمی این ایرلاین، مصادف است با تاریخ ۲۵ مارس سال ۲۰۰۷٫ البته ۱ سال بعد شرکت هواپیمایی لوفت هانزا با خرید ۴۵ درصد از سهام بروکسل ایرلاینز، تبدیل به یکی از مالکین و حامیان اصلی این شرکت هواپیمایی بلژیکی شد. در ژانویه ی سال ۲۰۱۷، شرکت هواپیمایی لوفت هانزا اعلام کرد که این شرکت با سرمایه گذاری به مبلغ ۲٫۶ میلیون یورو بر روی هواپیماهای بروکسل ایرلاینز قصد سرمایه گذاری و تقویت بیشتر این ایرلاین را دارد.

شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز

این ایرلاین با حمایت شرکت هواپیمایی لوفت هانزا توانست به عضویت استار الاینس و انجمن حمل و نقل هوایی دربیاید. شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز به بیش از ۹۰ مقصد مختلف در اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا و آسیا و همچنین شهرهای بلژیک، پرواز های تجاری و مسافری انجام می دهد. این ایرلاین حتی دوره های مخصوص هواپیمایی از جمله مقررات، نگهداری و آموزش خدمه را ارائه برگزار می نماید. شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز در حال حاضر بیش از ۵۰ فروند هواپیمایی مسافربری را تحت مالکیت خود دارد. دفتر مرکزی این ایرلاین در شهر مشولان بلژیک قرار دارد. قطب پروازی این فرودگاه در فرودگاه بین المللی بروکسل قرار گرفته است.

آشنایی با شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز

بیایید در ادامه کمی تاریخچه ی این شرکت هواپیمایی را مورد بررسی قرار دهیم. در ۱۵ دسامبر سال ۲۰۰۹ شرکت هواپیمایی بروکسل اعلام کرد که در تاسیس یکی از شرکت های هواپیمایی کشور کنگو سرمایه گذاری کرده است. نام این شرکت هواپیمایی کارنگوو بود. پایگاه اصلی این خطوط هوایی در لوبومباشی (Lubumbashi) کشور کنگو است. البته عمر این ایرلاین آن قدرها هم طولانی نبود زیرا این ایرلاین در سال ۲۰۱۵  بسته شد. البته مدت ها قبل تر بروکسل ایرلاینز به علت وجود اختلاف با دیگر شرکایش، دیگر این ایرلاین را حمایت نمی کرد. در تاریخ ۱۱ آگوست سال ۲۰۱۰، بروکسل ایرلاینز و بروکسل تور اعلام کردند که در بستر پروژه ی پروازی به نام Club Med با یکدیگر همکاری می کنند.

هواپیمایی بروکسل ایرلاینز

در آوریل سال ۲۰۱۱ شرکت هواپیمایی بروکسل، حدود ۸۰ درصد از مسافران پروژه ی Club Med در مسیرهای پروازی تحت پوشش خود جا به جا کرد و بالاترین ترافیک را در پایگاه های هوایی از طرف یک ایرلاین بلژیکی به وجود آورد. در همان سال ۲۰۱۱، شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز یک فروند هواپیمای ایرباس به ناوگان خود به صورت اجاره ای اضافه نمود. این شرکت از سال ۲۰۱۲ به بعد مسیرهای مختلف پروازی به قاره های دیگر را با افتتاح پرواز به  نیویورک، قدمی بزرگ برای اضافه کردن مسیرهای بین قاره ای به برنامه های پروازی ایرلاین خود برداشت.

ناو بروکسل ایرلاینز

این ایرلاین از مارس سال ۲۰۱۷ سرویس جدید پروازهای خود به به بمبئی را افتتاح نمود و با هواپیماهای ایرباس ۳۳۰- ۲۰۰، پروازهای هفتگی به این مقصد را آغاز نمود. در ژانویه ی سال ۲۰۱۴ شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز بزرگ ترین قدم خود را بر روی گسترش پروازهایش به ۹ مقصد مختلف دیگر در قاره ی اروپا را با افتتاح همزمان آن ها برداشت. با توجه به بمب گذاری که در سال ۲۰۱۶، در فروگاه بروکسل اتفاق افتاد، بسیاری از سرویس های پروازی بروکسل برای مدتی کنسل شدند و چندین پرواز طولانی مدت این ایرلاین به زروریخ و فرانکفورت انتقال داده شدند.

مانیتورهای بیزینس کلاس

در سال ۲۰۱۷، شرکت هواپیمایی توماس کوک اعلام کرد که می خواهد شعبه ی توماس کوک بروکسل را به شرکت هواپیمایی لوفت هانزا بفروشد. به این ترتیب بود که در نوامبر همان سال، توماس کوک بلژیک با بروکسل ایرلاینز ادغام گشت. درباره ی نقاشی لوگوی این ایرلاین بر روی هواپیماهایش یک نکته ی جالب وجود دارد و آن این است که بر روی بدنه ی این هواپیما ۱۳ نقطه نقاشی شده بوده است اما در ادامه با شکایت افراد مختلف که مخصوصا برخی از افرادی که دارای منصب روحانی بودند، بدنه ی این هواپیما ها مجددا نقاشی شد و تعداد نقطه ها به ۱۴ عدد رسید.

ناو هوایی بروکسل ایرلاینز

اطلاعات شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز

نام شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز: Brussels Airlines

کد یاتا: SN

کد ایکائو: BEL

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز: www.brusselsairlines.com

اکونومی کلاس

کلاس های پروازی بروکسل ایرلاینز

اکونومی کلاس: صندلی های کلاس اکونومی شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز بسیار راحت هستند و خدماتی همچون پذیرایی در حین پرواز و سرگرمی به صورت انتخابی برای مسافرانش در این کلاس پروازی ارائه می دهد. دراین کلاس پروازی هر مسافر اجازه دارد تا به همراه خود ۱ عدد کیف دستی ۱۲ کیلوگرمی را داخل کابین ببرد. مسافران دارای فضای اضافه برای لگ روم هستند. مانتیورهای لمسی و شخصی نیز در ان پرواز در اختیار مسافران است. توجه داشته باشید که، مسافرین این کلاس پروازی نمی توانند رزرو خود را تغییر دهند.

بیزینس کلاس

بیزینس کلاس: نوعی دیگر از راحتی در سفر را می توان با پروازهای بیزینس کلاس بروکسل ایرلاینز تجربه کرد.صندلی های این پرواز علاوه بر این قابلیت که می توانند به صورت تخت خواب و فلت در بیایند، فضایی اضافه برای کار را در اختیار مسافر خود می گذارد. مانیتورهای لمسی و مخصوص به مسافر، پورت های مختلف برای شارژ وسایل الکترونیکی، منوی غذایی متفاوت و مختلف از جمله امکاناتی است که در اختیار مسافرین این کلاس پروازی قرار می گیرد.

منوی پذیرایی

اطلاعات ضروری برای مسافرین شرکت هواپیمایی بروکسل ایرلاینز

  • شما می توانید قبل از نهایی کردن خرید بلیط و یا رزرو آن از این ایرلاین، به سایت این شرکت سر زده و از منوهای مختلف آن برای پذیرایی در طول سفر، سرگرمی و دیگر خدمات آن اطلاع یابید و با توجه به نیازهای خود در طول سفر از میان آن ها سفارش دهید.
  • چک این پرواز خود را حداکثر ۴۸ ساعت قبل از پرواز خود نهایی کنید.
  • از قوانین مقدار بار حتما اطلاعات کسب کنید.
  • برنامه ی موبایل این ایرلاین را بر روی گوشی خود نصب نمایید و همه ی کارهای خود را به صورت آنلاین انجام دهید.
راهنمای سفر به بلژیک
راهنمای سفر به بلژیک
موزه ی کمیک استریپ بروکسل، موزه ای پُر از بهترین آثار هنر کمیک در جهان!
موزه ی کمیک استریپ بروکسل، موزه ای پُر از بهترین آثار هنر کمیک در جهان!
۱۲ جاذبه بروکسل، پایتخت هیجان انگیز بلژیک
۱۲ جاذبه بروکسل، پایتخت هیجان انگیز بلژیک
با خیابان های معروف بروکسل، پایتخت اروپا آشنا شوید!
با خیابان های معروف بروکسل، پایتخت اروپا آشنا شوید!