معرفی شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک

آشنایی با شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک | TUI fly Belgium

یکی از خطوط هواپیمایی ارزان قیمت که در کشور بلژیک فعالیت می نماید و بسیار هم پر مسافر است، شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک (TUI FLY BELGIUM) است. البته توی فلای تنها مخصوص کشور بلژیک نیست و در بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی دارای شعبه است که در ادامه این متن حتما آن ها را نیز بررسی خواهیم کرد. در ادامه، با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم خطوط هوایی توی فلای بلژیک را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

توی فلای امبرایر

 تاریخچه ی شرکت هواپیمایی توی فلای

مطالب مرتبط:
بهترین دانشگاه های بلژیک برای تحصیل
راهنمای سفارت بلژیک و اخذ ویزای این کشور

شرکت هواپیمایی توی فلای در سال ۲۰۰۳ به عنوان یکی از شرکت های تابعه ی شرکت هواپیمایی توی فلای در بلژیک به صورت قانونی تاسیس گشت. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر بروکسل، پایتخت بلژیک می باشد.

این شرکت قبلا با عنوان جت ایر فلای (JETAIRFLY) تاسیس گشت ولی در ادامه نام آن به عنوانی که امروز دارد تغییر پیدا کرد. همانطور که در ابتدا هم اشاره کردیم این شرکت یکی از شرکت های تابعه ی توی فلای است.

شرکت هواپیمایی توی فلای به جز خطوط هوایی توی فلای بلژیک دارای خطوط هوایی دیگری در هلند (TUI FLY NETHERLANDS)، آلمان (DEUTSCHLAND)، کرز ایر اینترنشنال (CORSAIR INTERNATIONAL) که به عنوان شعبه ی فرانسوی این ایرلاین در حال فعالیت است، انگلیس و منطقه ی نوردیک (NORDIC) را دارا می باشد که ما در این مطلب به بررسی فعالیت های شرکت هواپیمایی توی فلای می پردازیم.

بالاتر اشاره کردیم که نام این ایرلاین در بلژیک در ابتدا جت ایر فلای بوده است، باید به این نکته اشاره نماییم که علت این نامگذاری به این دلیل بوده است که این شرکت در واقع در ابتدا یکی از اپراتورهای گردشگری شرکت هواپیمایی جت ایر (JETAIR) بوده است.

توی فلای

در ابتدا، برنامه بر این امر بود که برای این شرکت در بلژیک تنها ۲ فروند هواپیما در نظر گرفته شود. در این میان یکی از شرکت های هواپیمایی در بلژیک به نام سبل ایر (SOBELAIR) اعلام کرد که دیگر برای شرکت هواپیمایی جت ایر پرواز نخواهد کرد.

در نتیجه این اقدام سبل ایر، پروازهای جت ایر کم شد. این شرکت ۵ فروند هواپیمای جت خود را از این شرکت استرداد نمود. در تاریخ ۲۳ نوامبر سال ۲۰۰۵، این شرکت ۵ فروند هواپیمای خود را به دیگر اپراتور بلژیکی خود واگذار نمود تا تعداد پروازهای این شرکت بالاتر رود.

بدین صورت این ۵ فروند هواپیمای جت به عنوان ناوگان هواپمایی ایربلژیک و یا  توی فلای بلژیک فعلی نام گذاری و کد گذاری شدند. این که جت ایرفلای چگونه تبدیل شد به شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک، روندی پر فراز و نشیب دارد که در ادامه به تفصیل به بیان آن می پردازیم.

پرسنل توی فلای

در ژانویه ی سال ۲۰۱۲، شرکت هواپیمایی جت ایر فلای اعلام کرد که با خرید و ادغام یک شرکت هواپیمایی مجهز مراکشی و همچنین یکی از شرکت های تابعه ی تو فلای با جت ایر فلای کشور بلژیک، قصد دارد تا شرکت جدیدی به نام جت فور یو (JET4YOU) را تاسیس نماید.

با گذراندن دوره های قانونی برای تشکیل این شرکت جدید سرانجام در آوریل سال ۲۰۱۲، این ادغام تکمیل شد و شرکت جدید جت فور یو (Jet4you) تاسیس گشت. سرعت تشکیل این شرکت در وضعیت خوبی قرار داشت و شاهد آن هم این مدعاست که در مارس سال ۲۰۱۲، این شرکت رسما پروازهای برنامه ریزی شده ی خود را آغاز نمود.

این در حالی است که قبلا این شرکت بخشی از پروازهای خود را بدون برنامه ریزی سیستمی انجام می داد. در نتیجه ی تشکیل این شرکت جدید، تمامی شهروندان اروپایی که عضو اتحادیه ی اروپا هم نبودند، می توانستند که پروازهای این شرکت را خریداری و یا رزرو نمایند.

شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک

با آغاز سال ۲۰۱۳، این شرکت به عنوان اولین شرکت هواپیمایی که از هواپیمایی امبرایر ۱۹۰ (EMBRAER E-JET 190) پرواز کرد، معرفی شد. در پاییز همان سال ساختمان و انبار جدید این شرکت هواپیمایی با عنوان جت ایرپورت (JETAIRPORT) در فرودگاه بروکسل افتتاح گشت.

در همان سال ۲۰۱۳، این شرکت هواپیمایی به عنوان اولین و تنها شرکت بلژیکی که بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر (BOEING 787-8 DREAMLINER) را در ناوگان هواپیمایی خود وارد کرده بود، شناخته شد. در سال ۲۰۱۴ جت ایرفلای به عنوان تنها شرکت هواپیمایی بلژیکی که با گواهینامه ی۱۴۰۰۱ISO فعالیت می کند شناخته شد.

این گواهینامه نشان دهنده ی این امر است که این شرکت تمرکز تمامی فعالیت های ایرلاینش را بر روی پایداری بر روی اثرات محیط زیست گذاشته است.

جت امبرایر

این گواهینامه نشان دهنده ی این امر است که این شرکت تمرکز تمامی فعالیت های ایرلاینش را بر روی پایداری بر روی اثرات محیط زیست گذاشته است.

بالاخره در تاریخ ۱۳ مه سال ۲۰۱۵، شرکت هواپیمایی توی فلای اعلام کرد که جت ایر بلژیکی به زودی یکی از شرکت های تابعه ی این شرکت خواهد شد و گواهینامه و مجوز اپراتوری جداگانه را به زودی دریافت خواهد کرد.

در تاریخ ۱۹ اکتبر سال ۲۰۱۶، جت ایر فلای به نام توی فلای بلژیک به صورت قانونی تغییر نام داد. توی فلای بلژیک، دومین شرکت هواپیمایی از گروه شرکت های هواپیمایی است که نامش با ایرلاینی دیگر جایگزین گشته است.

شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک دارای شبکه ای عظیم است که به حدود ۱۸۰ مسیر مختلف را در مناطقی همچون دریای مدیترانه، جزایر قناری، دریای سرخ، کارائیب، جزایر کیپ ورد، آفریقا و آمریکا، پرواز می نماید.

علاوه بر این که قطب اصلی این ایرلاین فرودگاه بین المللی بروکسل است، پرواز های این ایرلاین از ۸ فرودگاه دیگر نیز انجام می گردد. این فرودگاه ها عبارتند از: فرودگاه بروکسل جنوبی شارلروی، فرودگاه لیژ، فرودگاه بین المللی بندر اسلم بروژ، فرودگاه آنتورپ، فرودگاه لیل در فرانسه، فرودگاه بین المللی محمد ویزا کازابلانکا و فرودگاه مراکش مناره در کشور مراکش.

اطلاعات ضروری برای مسافرین شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک

اطلاعات شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک

نام شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک: TUI FLY BELGIUM

کد یاتا: TB

کد ایکائو: JAF

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک: www.tuifly.com

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک

این شرکت هواپیمایی دارای کلاس پرواز اکونومی کلاس است اما برخی از پروازهای این شرکت در این کلاس پروازی دارای امکاناتی متفاوت است.

می توانید با مراجعه به سایت این شرکت خدمات حین پروازی را که احساس نیاز در طول پرواز به آن ها را دارید انتخاب نموده و هزینه ی آن را به صورت آنلاین پرداخت نمایید. البته در پروازهای طولانی مدت شرکت هواپیمایی توی فلای امکاناتی اضافه بر شرایط عادی پرواز همچون: لگ روم برگ تر و منعطف تر، منوی متفاوت از غذاهای کترینگ این ایرلاین و خدمات اضافه ی دیگری برای مسافرانش تدارک دیده است.

امکانات توی فلای

اطلاعات ضروری برای مسافرین شرکت هواپیمایی توی فلای بلژیک

  • همانطور که بالاتر هم اشاره نمودیم، حتما قبل از خرید و یا رزرو بلیط خود از توی فلای بلژیک، امکانات این ایرلاین را که فکر می کنید در طول سفر به آن ها احتیاج دارید را انتخاب نمایید تا پروازی راحت تر داشته باشید.
  • قوانین مربوط به حمل بار این ایرلاین را حتما رعایت نمایید.
  • از اپلیکیشن موبایل این ایرلاین استفاده نمایید تا چک این پرواز خود را به صورت آنلاین انجام نمایید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code