معرفی ژاپن ایر لاینز

آشنایی با شرکت ژاپن ایرلاینز

شرکت خطوط هوایی ژاپن(Japan Airlines) یا جال(JAL) و یا نیهون ککو کابوشیکی گایشا(日本航空株式会社) را به هر نامی که بشناسید، در واقع یک شرکت هواپیمایی بزرگ و قدیمی را شناخته اید. بر اساس گزارشی که سایت هوانوردی travelandleisure منتشر کرد، از نظر مسافرانی که با ژاپن ایرلاینز مسافرت کرده اند درباره ی این ایرلاین ژاپنی هیچ نکته ی منفی وجود ندارد! در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم ژاپن ایرلاینز را بررسی کنیم.

آشنایی با شرکت ژاپن ایرلاینز

اطلاعات و تاریخچه ی کلی ژاپن ایرلاینز

مطالب مرتبط:
نکاتی در مورد آداب و رسوم در ژاپن
بهترین دانشگاه های ژاپن برای تحصیل

شرکت هواپیمایی ژاپن در سال ۱۹۵۱ با ۱۰۰ میلیون ین سرمایه اولیه تاسیس شد و در سال ۱۹۵۳ هنگامی که تنها دو سال از تاسیس این شرکت گذشته بود و در حالی که سرمایه ای بالغ بر ۱ بیلیون ین داشت، ژاپن ایر لاینز تبدیل به هواپیمایی ملی ژاپن گشت. برای این کار دولت وقت ژاپن ۱ بیلیون ین دیگر به سرمایه ی شرکت جدید اضافه کرد و در مجموع هواپیمایی ملی ژاپن با مجموع ۲ میلیارد ین سرمایه شروع به کار کرد. در سال ۱۹۸۷، یعنی ۳ دهه بعد از تاسیس و ملی شدن این شرکت هواپیمایی، مالکیت این شرکت مجددا به دست بخش خصوصی سپرده شد. دفتر مرکزی این ایر لاین در منطقه شیناگاوای شهر توکیو پایتخت ژاپن قرار گرفته است. در سال ۲۰۰۲، جال با شرکت هواپیمایی ژاپن ایر سیستم(japan air system) ادغام شد. پس از این یکی شدن، جال از نظر جا به جایی مسافر در جهان همواره در ۱۰ هواپیمایی برتر بوده است و تعداد مسافرانش روز به روز بیشتر می گردد.

خدمه ی پرواز ژاپن ایرلاینز

قطب های اصلی ژاپن ایر لاینز ۴ فرودگاه  در ۲ شهر مختلف هستند که عبارتند از: فرودگاه بین‌المللی ناریتا و فرودگاه هانه ‌دا در توکیو و فرودگاه بین‌المللی اوزاکا و فرودگاه بین‌المللی کانزای در اوزاکا هستند. شرکت های تابعه ی هواپیمایی ژاپن عبارتند از جی ایر، جال اکسپرس و ژاپن ترنسوشن ایر که همگی عضو اتحاد هوایی وان ورلد(one world) نیز می باشند. شرکت هوایی ژاپن از دسته ی شرکت های هواپیمایی است که پرواز ارزان را به مسافران با خدمات مناسب و با کیفیت بالا ارائه می دهد. از بزرگ ترین رقبای جال می توان به خطوط هوایی آل نیپون اشاره کرد که در حال حاضر دومین شرکت بزرگ هوایی در ژاپن و جدی ترین رقیب ژاپن ایر لاینز است. شرکت هواپیمایی ژاپن دارای ۲۲۰ مقصد پروازی در ۳۵ کشور جهان است. این شرکت هواپیمایی به قاره های آسیا، اقیانوسیه، اروپا  و آمریکای شمالی پرواز دارد.

هواپیماهای ژاپن ایرلاینز

اکثر این مقصد ها به توکیو، هنگ کنگ سئول، دهلی، جاکارتا، لندن پاریس، ونکوور، لس آنجلس، سان فرانسیسکو، شیکاگو و نیویورک است. همچنین ۵۰ مقصد داخلی در ژاپن را پشتیبانی می کند. به طور متوسط جال در ماه حدودا ۲۲ هزار پرواز داخلی و خارجی انجام می دهد. طبق آماری که در سال ۲۰۰۹ از طرف این شرکت اعلام شد، ۲۷۹ فروند هواپیما در ناوگان این شرکت موجود است. خطوط هوایی ژاپن در حال حاضر به جز انجام خدمات هواپیمایی و ترابری، حامی رسمی فدراسیون فوتبال ژاپن، تیم ملی ژاپن، تیم فوتبال باشگاهی شیمیزو اس- پالس و تیم فوتبال باشگاهی کونسادول ساپورو است.

نام شرکت هواپیمایی ژاپن:  Japan Airlines

کد یاتا: JL

کد ایکائو: JAL

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی ژاپن: www.jal.com

مهمانداران و خدمه ی پرواز ژاپن ایرلاینز

کلاس های پروازی ژاپن ایر لاینز

کلاس اکونومی: ارزان ترین کلاس پروازی ژاپن ایر لاینز کلاس اکونومی این شرکت است. کلاس اکونومی خود به ۳ دسته بر اساس صندلی های مسافران تقسیم می شود. صندلی ها ی اسکای وایدر(JAL SKY WIDER) که شامل ۳ صندلی در کنار هم در هر ردیف و امکاناتی همچون دسته ی صندلی در دو طرف، پریز برق، فضای کافی برای قرار دادن کیف و یا چمدان خود در زیر صندلی، مانیتور لمسی با قابلیت وصل شدن به پورت های خارجی، جایگاه مخصوص وسایل کوچک تر و دم دستی است. مدل صندلی دیگر اسکای وایدر ۲(JAL SKY WIDER Ⅱ) است که فرقش با مدل اول این است که دو صندلی در هر ردیف دارد. مدل های دیگری هم در این کلا پروازی وجود دارد که اصولا همگی با امکانات صندلی های مسافر تفکیک می گردند.

کلاس بیزینسی

کلاس پروازی پرمیوم اکونومی: این کلاس پروازی نیز به تفکیک مدل صندلی هایش به دو نوع مدل جال اسکای پرمیوم(JAL SKY PREMIUM) و جال اسکای شل سیت(JAL SKY SHELL SEAT) تقسیم می گردد. صندلی های اسکای پرمیوم قابلیت انعطاف به پشت تا ۱۰ سانتی متر را دارند، زیرپایی با قابلیت ۷ سانتی متر انعطاف به جلو دارند، ۳ جایگاه مختلف برای قرار دادن وسایل دم دستی دارند، مانیتور لمسی، جایگاه مخصوص لپ تاپ، پریز برق مخصوص دارند. صندلی های جال اسکای شل سیت راحتی دو برابر صندلی های دسته ی اول را دارند. قابلیت انعطاف بیشتر، مانیتورهای لمس مخصوص، فضای لگ روم بزرگ تر، کنترل مخصوص برای هدایت صندلی و یا وسایل دیگری که در طول پرواز در اختیار مسافرین قرار می گیرد از جمله امکانات این پرواز است.

جال اسکای سوئیت سیت

کلاس بیزینسی: در این کلاس پروازی شما امکان انتخاب از بین ۷ نوع صندلی در این کلاس را پیش روی خود دارید. جال اسکای سوئیت(JAL SKY SUITE)، جال اسکای سوئیت ۲(JAL SKY SUITEⅡ)، جال اسکای سوئیت ۳(JAL SKY SUITE Ⅲ)، جال شل فلت نئو(JAL SHELL FLAT NEO)، جال شل فلت سیت(JAL SHELL FLAT SEAT)، جال اسکای ریکلانر(JAL SKYRECLINER) و جال اسکای لوکس سیت(JAL SKYLUXE SEAT) می باشد. صندلی های اسکای سوئیت می توانند با فضای شخصی که برای شما می سازند، جایگاه مناسبی برای یک خواب راحت در پرواز برای مسافران داشته باشند. این صندلی ها بسیار مجهز اند و راحتی و آسایش شما در طول پرواز را تامین می کنند. اسکای سوئیت ۲، صندلی های راحت و مناسبی به شما برای داشتن محیطی کوچک و راحت می دهد. امکانات این صندلی ها بسیار تکمیل است. اسکای سوئیت ۳ دارای صندلی هایی است که محیطی برای  قرار دادن وسایل شخصی شما و همچنین لگ روم مخصوص و دیگر امکانات مخصوصش را برای مسافر به همراه دارد.

اسکای سوئیت

اگر در سفرتان تنها نیستید و با خود همراه دارید، این صندلی ها به شما توصیه می شود. صندلی های جال شیت فلت نئو نیز دارای امکاناتی همچون فضای لگ روم برزگ، صندلی های هوشمند که به وسیله ی کنترل می توان دستورات لازم را به آن داد و در طول سفر بسیار آرام از شرایط راحت لذت برد. امکانات صندلی های جل شیت فلت سیت نیز همانند امکانات فلت سیت نئو هستند با این احتساب که راحت ترند. صندلی های جال اسکای ریکلانر را می توان اینگونه توصیف کرد که تخت خواب های جمع و جوری هستند که قابلیت صندلی شدن را هم دارند! فاصله ی استاندارد و تقریبا زیادی که بین صندلی ها هست این امکان را به مسافران می دهد تا از انعطاف زیاد صندلی های خود در این پرواز استفاده کنند. و در آخر به جال اسکای سوئیت سیت می رسیم که در واقع می توان گفت عصاره ی راحتی تمامی ۶ مدل صندلی قبل را در خود دارد. لگ روم بزرگ و انعطاف زیاد صندلی، پشت سری های مخصوص که متناسب با گردن و شرایط مسافر در پرواز طراحی شده است، مانتیورهای اختصاصی، چراغ مطالعه ی مخصوص از امکانات ویژه ای این صندلی ها در کلاس بیزینسی است.

فرست کلاس

فرست کلاس: جال سوئیت(JAL SUITE) یا همان فرست کلاس را می توان بهترین کلاس پروازی هواپیمایی ژاپن دانست. خدمات این کلاس پروازی به گونه ای طراحی شده است که مسافران حس کنند در خانه ی خود حضور دارند. فضای اختصاصی، ۲ نوع مختلف نرم و سخت از الیافی که در پرواز به طور مثال در بالشت های خود با آن تماس دارید، کابینی که از چوب ساخته شده است، مانیتور۲۳ اینچی از ویژه ترین امکاناتی است که در این کلاس پروازی در اختیار مسافران قرار می گیرد.

ژاپن ایرلاینز

هواپیماهای ژاپن ایرلاینز

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷

هواپیمای بوئینگ ۷۶۷

هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷

جت برزیلی Embraer E170

شرکت هواپیمایی ژاپن به زودی هوااپیمای بوئینگ دریم لاینر ۷۸۷( Boeing Dreamliner 787) را وارد ناوگان هوایی خود می کند.

سرو غذا

نکات ضروری برای سفر با ژاپن ایر لاینز

  • اگر در هنگام پرواز خدماتی همچون سرو غذا را احتیاج دارید، حتما در هنگام رزرو و خرید بلیط خود از جال، آن را درخواست کنید.
  • غذاهایی که در هواپیما سرو می گردد، از یک ساعت قبل نهایت تهیه شده اند.
  • حساسیت های غذایی خود و یا آلرژی های خود را در هنگتم خرید بلیط به هواپیمایی ژاپن اعلام کنید.
  • مهمانداران و خدمه ی پرواز ژاپن ایرلاینز بهترین های این عرصه هستند.
  • قبل از رزرو و خرید بلیط حود حتما قوانین هواپیمایی را به دقت در وب سایت جال مطالعه بفرمایید.
  • اپلیکیشن همراه ژاپن ایرلاینز را بر روی موبایل خود نصب کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد