میزان بار مجاز هواپیمایی قطر چقدر است؟

قوانین بار هواپیمایی قطر

هواپیمایی قطر یا قطرایرویز یکی از ایرلاین های مشهور و معتبر بین المللی است و همواره جزء چند ایرلاین برتر دنیا بوده است. قطر ایرویز با ناوگانی بالغ بر ۲۰۰ فروند هواپیما به ۱۵۱ مقصد در سرتاسر جهان پرواز انجام می دهد. برای افرادی که می خواهند بلیط هواپیمایی قطر را تهیه کنند ممکن است این سوال پیش بیاید که میزان بار مجاز هواپیمایی قطر چقدر است؟ به همین دلیل در این مطلب می خواهیم در این مورد صحبت کنیم و اطلاعات لازم در مورد قوانین بار و میزان بار مجاز این ایرلاین را با شما در میان بگذاریم. با الی گشت همراه باشید.

میزان بار مجاز هواپیمایی قطر

میزان بار مجاز هواپیمایی قطر

مطالب مرتبط:
معرفی شرکت هواپیمایی قطر ایرویز
هواپیمایی قطر از تختخواب های دونفره در پرواز تجاری خود رونمایی کرد

قوانین بار بسته به کلاس پروازی و مبدا و مقصد می تواند متغیر باشد و هواپیمایی قطر در برخی مسیرها و مقاصد مثل برزیل، آرژانتین و کانادا قوانین خاصی برای وزن بار مجاز دارد. اما به طور کلی میزان بار مجاز هواپیمایی قطر به شرح زیر است:

 • فرست کلاس: در پروازهای فرست کلاس هر مسافر می تواند تا حداکثر ۵۰ کیلوگرم بار و چمدان حمل کند. ابعاد مجاز برای بار مسافر حداکثر ۳۰۰ سانتی متر است.
 • بیزنس کلاس: مسافران بیزنس کلاس قطرایرویز اجازه دارند تا حداکثر ۴۰ کیلوگرم بار به ابعاد حداکثر ۳۰۰ سانتی متر با خود حمل کنند.
 • اکونومی: میزان بار مجاز برای مسافرانی که بلیط هواپیمای قطرایرویز را خریداری کرده اند حداکثر ۳۰ کیلوگرم با حداکثر ابعاد ۳۰۰ سانتی متر است.
قوانین بار و میزان بار مجاز هواپیمایی قطر

میزان بار مجاز در مسیرهای خاص

 

 • مسیرپروازی به/از برزیل

مسافران فرست کلاس، بیزنس کلاس و اکونومی این مسیر می توانند دو قطعه چمدان همراه خود داشته باشند. وزن هریک از این چمدان ها باید کمتر از ۳۲ کیلوگرم و مجموع ابعاد آن حداکثر ۱۵۸ سانتی متر باشد.

 

 • پرواز بین برزیل و آرژانتین

مسافرانی که با استفاده از بلیط هواپیمایی قطر (فرست کلاس و بیزنس کلاس) بین این دو کشور سفر می کنند اجازه دارند ۲ قطعه بار و چمدان با خود حمل کنند. وزن هریک از این چمدان نباید بیشتر از ۳۲ کیلوگرم و ابعاد آن نباید بیشتر از ۱۵۸ سانتی متر باشد. در مورد پرواز اکونومی نیز وزن هریک از این چمدان نباید بیشتر از ۲۳ کیلوگرم باشد.

 

 • تمام پروازها به/از آرژانتین، کانادا و ایالات متحده

در کلیه پروازهایی که به/از این مقاصد صورت می گیرد وزن بار مجاز برای مسافران فرست کلاس و بیزنس کلاس ۲ قطعه بار و چمدان به وزن هرکدام ۳۲ کیلوگرم و ابعاد ۱۵۸ سانتی متر است. در پرواز اکونومی وزن مجاز برای هریک از چمدان ها ۲۳ کیلوگرم است.

 • پرواز بین دوحه و کازابلانکا

مسافرانی که در مسیر دوحه-کازابلانکا سفر می کنند در پروازهای فرست کلاس و بیزنس کلاس تا حداکثر ۶۰ کیلوگرم بار می توانند با خود حمل کنند. مجموع ابعاد بار مسافر نباید بیشتر از ۳۰۰ سانتی متر باشد. میزان بار مجاز برای مسافران اکونومی ۴۵ کیلوگرم است.

 

 • پرواز از آفریقا

در کلیه پروازهایی که از آفریقا صورت می گیرد میزان بار مجاز هواپیمایی قطر برای مسافران فرست کلاس و بیزنس کلاس ۶۵ کیلوگرم و حداکثر ابعاد ۳۰۰ سانتی متر است. در پرواز اکونومی نیز مسافران می توانند تا حداکثر ۴۵ کیلوگرم بار همراه خود داشته باشند.

میزان بار مجاز هواپیمایی قطرایرویز

وزن مجاز برای بار همراه

مسافران قطر ایرویز علاوه بر باری که به قسمت پذیرش بار تحویل می دهند می توانند تا میزان مشخصی بار به عنوان بار همراه با خود به داخل کابین هواپیما ببرند. بار همراه می تواند یک ساک یا کیف دستی شامل ملزومات شخصی و لازم در طول پرواز باشد. میزان بار مجاز هواپیمایی قطر برای بارهمراه عبارتست از:

 • مسافران فرست کلاس و بیزنس کلاس قطر ایرویز اجازه دارند دو قطعه کیف و ساک کوچک همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرند. مجموع وزن این دو کیف باید کمتر از ۱۵ کیلوگرم باشد.
 • میزان بار مجاز در پرواز اکونومی نیز یک قطعه به حداکثر وزن ۷ کیلوگرم است.

 

محدودیت حمل مایعات

در مورد ورود مایعات به داخل کابین هواپیما محدودیت هایی وجود دارد. در صورتی که مایعاتی مثل آب، نوشیدنی، عطر و خمیردندان با خود دارید در نظر داشته باشید که این مایعات می بایست در ظرفی حداکثر ۱۰۰ میلی لیتری قرار داشته باشند.  این قبیل مایعات را در یک کیسه پلاستیکی و شفاف قرار بدهید تا در بخش کنترل امنیت جداگانه بررسی شود.

وزن مجاز بار همراه هواپیمایی قطر

اضافه بار

در صورتی که وزن بارتان بیشتر از میزان بار مجاز هواپیمایی قطر باشد با پرداخت هزینه اضافه بار می توانید آن را همراه با خود ببرید. جریمه اضافه بار را هم به صورت اینترنتی و از طریق سایت قطر ایرویز، و هم از طریق دفاتر فروش بلیط و نمایندگی های قطرایرویز می توانید از قبل پرداخت کنید، البته در فرودگاه و هنگام چک-این نیز می توانید هزینه اضافه بارتان را پرداخت کنید.

میزان جریمه اضافه بار به مسیر پروازی و مبدا و مقصد سفر شما بستگی دارد. اگر بلیط هواپیمایی این ایرلاین را رزرو کرده اید و مبدا و مقصدتان مشخص شده است در صفحه اضافه بار قطر ایرویز می توانید هزینه دقیقه را محاسبه کنید. به طور مثال، در پرواز از قطر به کشورهای خاورمیانه مثل ایران، بابت هر کیلوگرم اضافه بار می بایست مبلغ ۵۰ ریال قطر بپردازید. اگر به صورت اینترنتی اقدام به پرداخت جریمه کنید مشمول تخفیف نیز خواهید شد.

قوانین اضافه بار و میزان بار مجاز هواپیمایی قطر ایرویز

قوانین اضافه بار هواپیمایی قطر

 • اضافه بار در تمام مسیرهای پروازی به جز ایالات متحده، به کیلوگرم محاسبه می شود. در مسیرهای پروازی ایالات متحده اضافه بار بر اساس تعداد در نظر گرفته می شود.
 • هر مسافر می تواند حداکثر ۵ قطعه بار و چمدان به وزن مجموعا ۱۰۰ کیلوگرم به عنوان اضافه بار با خود حمل کند.
 • وزن هر قطعه چمدان نباید بیشتر از ۳۲ کیلوگرم و ابعاد آن نباید بیشتر از ۱۵۸ سانتی متر باشد.
 • اگر باری بیشتر از ۳۲ کیلوگرم وزن داشته باشد باید به قطعات کوچکتر تقسیم شود، به طوری که هر کدام وزنی کمتر از ۳۲ کیلوگرم داشته باشند.
 • از زمانی که بلیط هواپیمایتان را رزرو کردید تا ۳ ساعت قبل از پرواز می توانید هزینه اضافه بار را پرداخت کنید.

منبع: qatarairways.com

معرفی فرودگاه ولانا در مالدیو
معرفی فرودگاه ولانا در مالدیو
۱۰ کشور برتر که بیشترین تعداد فرودگاه در جهان را دارند!
۱۰ کشور برتر که بیشترین تعداد فرودگاه در جهان را دارند!
حقایقی باورنکردنی در مورد چاله هوایی در پرواز
حقایقی باورنکردنی در مورد چاله هوایی در پرواز
لیوری هواپیما، ترکیبی از رنگ و هنر در طول تاریخ | بخش اول
لیوری هواپیما، ترکیبی از رنگ و هنر در طول تاریخ | بخش اول
 1. Avatar
  پیمان جانانی

  با سلام و عرض خسته نباشید. اطلاعات مربوط به مراحل سوار شدن هواپیما بسیار مفید و ارزشمند می باشد از شما بسیار ممنون هستم

 2. Avatar
  پیمان جانانی

  با سلام و درود فراوان بابت اطلاعات مربوط به مراحل سوار شدن به هواپیما از شما و همکاران محترمتان بسیار سپاسگذارم

 3. Avatar
  Atena

  در مورد داشتن نوزاد زیر دو سال که وزن بالای یازده کیلو داشته باشه آیا صندلی جداگانه برای استفاده از car seat داده میشود ؟
  سفر از LAX به IKA.
  متشکرم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code