معرفی نا امن ترین هواپیماهای جهان

نا امن ترین هواپیماهای جهان

شما فکر می کنید نا امن ترین هواپیماهای جهان کدام باشند؟ ممطئنا هر چقدر هواپیماها قدیمی تر باشند، نیاز به تعمیر و مرمت بیشتری دارند، با این حال این به آن معنا نیست که فقط هواپیماهای قدیمی در خطر سقوط هستند و نا امن ترند. الی گشت فهرستی از هواپیماهای خطرناک را که توسط بیمه ی آسن لندن منتشر شده است، در اختیارتان قرار می دهد:

  • بوئینگ ۷۳۷ JT8D

البته این، اولین نسخه از سری هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ بوده است اما از آن جا که از در ۵۰۰ پرواز یک سقوط مرگبار داشته است، به عنوان بدترین و نا امن ترین هواپیماهای جهان شناخته شده است. متاسفانه در بعضی از کشورها هنوز هم از این هواپیما استفاده می شود. هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ هنوز هم در بعضی از کشورهای فقیر مورد استفاده است.

نا امن ترین هواپیماهای جهان
  • ایرباس A310

مطالب مرتبط:
معرفی هواپیمای ایرباس ۳۲۱
۸ حقیقت جالب در مورد هواپیمایی ترکیه

سال تولید این هواپیما بین سال های ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۸ بوده است و بسیاری از کشورهای اروپایی و ایرلاین های مطرح این هواپیما را از چرخه ی هوایی خود حذف کرده اند با این حال هنوز هم در کشورهای فقیری مثل پاکستان ایرباس ۳۱۰ در حال تردد است. متاسفانه آخرین پرواز این هواپیما ۱۵۳ نفر را به کشتن داد.

ایرباس A310
  • آی ال ۷۶

آی ال ۷۶ بیشتر در کشورهای سابق اتحادیه ی جماهیر شوروی پرواز می کند و بزرگترین فاجعه ی این هواپیما در سال ۲۰۰۳ اتفاق افتاد که در آن متاسفانه ۲۷۵ نفر کشته شدند. این هواپیما یکی از نا امن ترین هواپیماهای جهان شناخته شده است با این حال هنوز ۲۴۷ فروند از آن در ایرلاین ها وجود دارد و استفاده می شود. این هواپیما از هر ۵۴۹ هزار ساعت پرواز، ۱ سقوط داشته است.

آی ال 76
  • تو ۱۵۴ (Tu-154)

این مدل از سال ۱۹۷۱ تولید می شده است و ظاهرا هنوز هم تولید می شود. تعداد هواپیماهایی که در حال حاضر در حال تردد هستند ۳۳۶ فروند است و مخصوصا در پروازهای داخلی کشورهای سابق اتحادیه ی جماهیر شوروی از آن زیاد استفاده می شود و از سال ۲۰۰۲ ۴ سقوط هواپیما در کشورمان با این مدل اتفاق افتاده است. یکی از این هواپیماها از تهران به سمت ایروان در حال پرواز بود که سقوط کرد و ۱۶۸ نفر جان خود را از دست دادند.

Tu-154
  • مک دونل DC-9

سال ساخت این هواپیما هم از سال ۱۹۶۵ تا سال ۱۹۸۲ بوده است و در حال حاضر تعداد ۳۱۵ عدد از آن توسط ایرلاین های مختلف مورد استفاده است. مک دونل داگلاس (McDonnell-Douglas) یکی از شرکت های هواپیمایی است که در سال ۱۹۹۷ با بوئینگ ادغام شده است. این هواپیما هنوز هم در ایرلاین های کوچک دنیا استفاده می شود. یکی از پروازهای اخیر مک دونل DC-9 در جمهوری کنگو بود که در طی آن ۸۸ نفر کشته شدند.

منبع: travelvivi.com

مک دونل DC-9
فرود اضطراری هواپیما به دلیل دعوای زن و شوهری
فرود اضطراری هواپیما به دلیل دعوای زن و شوهری
معرفی فرودگاه بین المللی آستانه
معرفی فرودگاه بین المللی آستانه
کاربرد روانشناسی در سفرهای هوایی
کاربرد روانشناسی در سفرهای هوایی
آشنایی با فرودگاه بین المللی ژنو سوییس
آشنایی با فرودگاه بین المللی ژنو سوییس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code