بلیط هواپیما

معرفی هواپیمای ایرباس ۳۲۱

هواپیمای ایرباس ۳۲۱

هواپیمای ایرباس ۳۲۱ یکی از هواپیماهای معروف شرکت ایرباس ۱۹۸۹ طراحی و ساخته شد و اولین پروازش را ۴ سال بعد انجام داد، هواپیمایی که از نظر فروش از موفق ترین هواپیماهای این شرکت محسب میشود. می خواهیم این محصول موفق را به شما معرفی کنیم. با الی گشت همراه باشد:

هواپیمای ایرباس 321
مطالب مرتبط:
معرفی هواپیمای بوئینگ ۷۰۷
حقایقی که باید در مورد هواپیمایی قطر بدانید

هواپیمای ایرباس ۳۲۱ در ماه نوامبر سال ۱۹ ساخته شد و اولین پرواز خود را در سال ۱۹۹۳ انجام داد، پروازی که کاملا موفقیت آمیز بود و توانست این هواپیما و سازندگان آن را سربلند کند. ین هواپیما نسبت به مدل های قبلی ایرباس اندازه ای بزرگ تر دارد و از نظر ظاهری هم باید به بدنه ی باریک آن اشاره کرد. هواپیمای کوتاه برد که اصلی ترین تفاوت آن با مدل های قبلی خانواده ی ایرباس، کشیده تر بودن کابین آن است.

از دیگر تغییراتی که هواپیمای ایرباس ۳۲۱ نسبت به هواپیماهای فبلی ایرباس داشته است، تحمل بار بیشتر، موتور قوی تر و تایرهای بزرگ تر است. همه ی این ها کمک کرده تا سیستم ترمز هواپیما هم بهبود پیدا کند.

هواپیمای ایرباس 321

هواپیمای ایرباس ۳۲۱ دارای ۲ مدل هواپیمای ایرباس A321-100 و A321-200 است. مدل اول مخزن سوخت اضافی ندراد و در نتیجه وزن کمتری دارد و در مجموع کوچک تر است در حالی که در مدل دوم به دلیل داشتن مخزن سوخت اضافی، هواپیما برد بیشتری دارد و بزرگ ترهم هست. در هواپیمای ایرباس ۳۲۱ دو نوع آرایش صندلی وجود دارد که آرایش اول به صورت فرست کلس ۱۶ صندلی و ۱۶۹ صندلی اکونومی است و نوع آرایش دوم هم به صورت ۱۹۹ صندلی در یک کلاس است.

عکس هواپیمای ایرباس 321

در مورد مشصات اصلی هواپیمای ایرباس ۳۲۱ باید گفت:

ای هواپیما به نسبت مدل هیا قبلی موتور قوی تری دارد، ۲ موتور توربوفن در زیر ۲ بال هواپیما وجود دارند. فاصله ی دو بال نوک هواپیما از هم ۳۴٫۱ متر است و طول آن  ۳۷٫۶ متر و ارتفاع آن هم ۱۱۱۱٫۸ متر است. ین هواپیما ۱۸۰ نفر را می تواند در خود جای دهد . بیشترین سرعت آن ۸۷۰ کیلومتر بر ساعت است و محدوده ی پرواز نسبتا پاییینی حدود ۵۱۸۵ نفر دارد.

آشنایی با فرودگاه امام خمینی
آشنایی با فرودگاه امام خمینی
چطور از فرودگاه داکا بنگلادش به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه داکا بنگلادش به مرکز شهر برویم؟
با آداب و رسوم واتر سالوت یا خوش آمدگویی هواپیماها آشنا شوید!
با آداب و رسوم واتر سالوت یا خوش آمدگویی هواپیماها آشنا شوید!
معرفی فرودگاه بین المللی استروپ، مالمو سوئد
معرفی فرودگاه بین المللی استروپ، مالمو سوئد