بلیط هواپیما

برگزاری نمایشگاه هوایی سنگاپور ۲۰۱۸

ایرشو سنگاپور

نمایشگاه هوایی سنگاپور (Singapore Airshow) یکی از بزرگ ترین و مشهورترین ایرشوهای جهان به شمار می رود. این نمایشگاه چند روز دیگر و از ۶ فوریه لغایت ۱۱ فوریه ۲۰۱۸ در کشور سنگاپور برگزار می شود. بسیاری از شرکت های هواپیمایی و سازمان های مرتبط با صنعت هواپیمایی برای اطلاع از آخرین فناوری ها و تکنولوژی های این صنعت به سنگاپور سفر می کنند. با الی گشت همراه باشید تا در مورد ایرشو سنگاپور ۲۰۱۸ بیشتر بدانیم.

معرفی نمایشگاه هوایی سنگاپور 2018

نمایشگاه هوایی سنگاپور

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به سنگاپور
معرفی فرودگاه بین المللی چانگی

نمایشگاه هوایی یا ایرشو سنگاپور که قبلا به نام نمایشگاه هوایی چانگی شناخته می شد نمایشگاهی دوسالانه است که از سال ۲۰۰۸ در سنگاپور برگزار می شود. در حال حاضر این نمایشگاه بعد از ایرشو پاریس و ایرشو فارنبورو، سومین ایرشو بزرگ جهان به شمار می رود. البته ایرشو دبی در چند سال اخیر توانسته گوی سبقت را از این نمایشگاه برباید و در رده سوم قرار بگیرد. با این حال، این نمایشگاه یکی از اتفاقات مهم در صنعت هوایی به شمار می رود و سالانه هزاران نفر صرفا جهت شرکت در این رویداد هوایی به سنگاپور سفر می کنند. در ایرشو سنگاپور شرکت های هواپیماسازی و ایرلاین های معتبر دنیا گردهم می آیند و جدیدترین فناوری ها و پیشرفت های صنعت هواپیمایی را به نمایش می گذارند.

برگزاری نمایشگاه هوایی سنگاپور

چطور به نمایشگاه هوایی سنگاپور برویم؟

مرکز نمایشگاهی چانگی در ۲۰ کیلومتری شهر قرار دارد و تنها ۱۰ دقیقه با فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور فاصله دارد. از آنجا که هزاران نفر برای شرکت و بازدید از این نمایشگاه به فرودگاه چانگی سفر می کنند تسهیلات حمل و نقل ویژه ای برای این ایرشو تدارک دیده شده است. بازدید کنندگان می توانند با استفاده از تاکسی، اتومبیل شخصی و اتوبوس های نمایشگاه  به مرکز نمایشگاهی چانگی برسید. این تسهیلات در شهر سنگاپور و فرودگاه چانگی وجود دارد و مسافران را به ایرشو سنگاپور می رساند.

آدرس: ۹ Aviation Park Road, Singapore 498760

برنامه های جانبی نمایشگاه

نمایشگاه هوایی سنگاپور طبق روال سال های گذشته در مرکز نمایشگاهی چانگی برگزار می شود. در خلال برگزاری نمایشگاه، کنفرانس های متعددی در رابطه با صنعت هواپیمایی برگزار می شود و کارشناسان و متخصصین از سراسر دنیا در مورد موضوعات مهم این صنعت سخنرانی می کنند. ایرشو سنگاپور در روزهای ۱۰ و ۱۱ فوریه ۲۰۱۸ از ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۵:۰۰ بعدازظهر برای بازدید عموم مردم بازگشایی می شود.  بازدید کنندگان می توانند برنامه های هیجان انگیزی مثل نمایش هواپیماهای جدید و حرکات نمایشی و مانور بی نظیر هواپیماها را تماشا کنند.

کاپیتان لئو و کاپیتان لئونت دو شخصیت عروسکی محبوب هستند که در نمایشگاه های گذشته سنگاپور حضور داشتند. در ایرشو ۲۰۱۸ هم این دو شخصیت بامزه در نمایشگاه حاضر خواهند بود و شور و هیجان زاید الوصفی در بین عموم شرکت کنندگان به وجود می آورند. بچه ها و حتی بزرگترها عاشق این عروسک ها هستند و دوست دارند عکسی به یادگار با این دو عروسک خلبان بگیرند.

برنامه های نمایشگاه هوایی سنگاپور

حرکات نمایشی هواپیماها

در نمایشگاه هوایی سنگاپور ۲۰۱۸ نیز مثل سال های گذشته مانور و حرکات نمایشی تماشایی و فوق العاده ای برگزار خواهد شد. تیم های مختلفی در روزهای ۱۰ و ۱۱ فوریه به اجرای برنامه های نمایشی می پردازند. این برنامه ها بیرون سالن نمایشگاه و در فضای باز و رو به دریا انجام می شود. فضای زیبا و چشم انداز دریا بر زیبایی این حرکات نمایشی اضافه می کند. از جمله تیم های نمایشی در این ایرشو عبارتند از: نیروی هوایی سنگاپور، نیروی هوایی تایلند، نیروی هوایی کره، نیروی هوایی مالزی، نیروی هوایی ایالات متحده.

افرادی که در این نمایشگاه شرکت می کنند یک چیز را حتما باید همراهشان داشته باشند: دوربین! همان طور که در تصاویر هم می بینید این مانورها بسیار زیبا و نفس گیر هستند و عکس های فوق العاده ای می توانید از این اجراهای نمایشی بگیرید.

نمایشگاه هوایی سنگاپور 2018

نیروی هوایی سنگاپور پنجاهمین سالگردش را در ایرشو ۲۰۱۸ جشن خواهد گرفت و در این راستا برنامه های متنوع  و مفرحی اجرا خواهد کرد. یکی از این برنامه ها امکان پرواز با هلیکوپتر سوپر پوما (Super Puma helicopter) برای عموم مردم است! سوپر پوما هلیکوپتری چند منظوره و دو موتوره است که توسط شرکت هلیکوپترسازی ایرباس ساخته شده است. بازدیدکنندگان می توانند این فرصت استثنائی را داشته باشند که سوار چنین هلیکوپتری شوند و چشم انداز سواحل سنگاپور و دریا را از پنجره پانورامای هلیکوپتر تماشا کنند.

صلیب سرخ سنگاپور بیش از شش دهه است که به بشریت خدمت کرده و جان افراد زیادی را نجات داده است. این سازمان در نمایشگاه هوایی سنگاپور حضور خواهد داشت و آخرین فعالیت ها و تلاش های بشردوستانه اش را با بازدیدکنندگان به اشتراک می گذارد. همچنین محصولات متنوعی را در معرض فروش قرار می دهد که درآمد حاصل از فروش این محصولات صرف فعالیت های بشردوستانه این سازمان خواهد شد. یکی دیگر از فعالیت های جالب نمایشگاه هوایی سنگاپور ملاقات با قهرمانان تخیلی و واقعی است. شخصیت های قهرمانی محبوب و مشهور بین المللی در این نمایشگاه حضور دارند و فضایی هیجان انگیز ایجاد می کنند.

ایرشو 2018 نمایشگاه هوایی سنگاپور

در نمایشگاه هوایی سنگاپور عموم مردم می توانند از نزدیک با خلبان ها صحبت کنند. این فرصت منحصربفردی است که یک خلبان واقعی را از نزدیک دید و در مورد مسائل مختلف هواپیما با او صحبت کرد. ملاقات و صحبت با خلبان ها می تواند تجربه ای آموزنده و جالب برای کودکان و بزرگسالان باشد. بازدیدکنندگان می توانند با خلبان های مشهور دنیا و همینطور تیم حرکات نمایشی عکس یادگاری بگیرند و امضای این خلبان ها را نیز پشت عکسشان داشته باشند.

منبع: singaporeairshow.com

سنگاپور، شهر شیرها
سنگاپور، شهر شیرها
دیدن این ۱۲ جاذبه در سنگاپور مجانی است!
دیدن این ۱۲ جاذبه در سنگاپور مجانی است!
شهربازی پرطرفدار لگولند در مالزی
شهربازی پرطرفدار لگولند در مالزی
نکات ضروری سفر در سنگاپور
نکات ضروری سفر در سنگاپور