نگاهی به گردشگری شهرهای آمریکای لاتین (بخش اول)

گردشگری در شهرهای آمریکای لاتین

منطقه آمریکای لاتین در جنوب قاره آمریکا واقع شده است و خط استوا درست از وسط آن گذاشته است. رودخانه های زیبای فراوان، سواحل حیرت آور و آب و هوایی آفتابی که برای بسیاری از گردشگران جهان جذاب است در این منطقه قابل دسترس است. اگر قصد سفر به این سرزمین را دارید بد نیست جایگاه شهرهای مختلف این منطقه را از لحاظ تعداد گردشگر، هزینه ها و …  بدانید؛ چرا که شمار گردشگرانی که از شهرها بازدید می کنند درواقع نمایانگر جاذبه های توریستی و محبوبیت آن شهرها دارد. با الی گشت همراه باشید تا در این قسمت لیست شهرهای مختلف پربازدید این منطقه را از لحاظ شاخص جهانی گردشگری به شما معرفی کنیم.

شهر لیما

لیما در صدر کشورهای پربازدید

براساس جدیدترین گزارش شاخص جهانی گردشگری، شهر لیما پایتخت پرو با جذب ۴٫۰۳ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۶ همچنان همانند سال گذشته عنوان پربازدیدترین شهر منطقه آمریکای لاتین را دارد. “مکزیکوسیتی” که در یک سال اخیر رشد قابل توجه ۱۰ درصدی را در جذب گردشگر ثبت کرده، با ۲.۹۸ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۶ در جایگاه دوم محبوب‌ترین شهرهای آمریکای لاتین جای گرفته است. شهرهای “پونتاکانا” در جمهوری دومنیکن و “سائوپائولو” در برزیل نیز به ترتیب با جذب ۲.۷۳ و ۲.۳ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۶ مکان‌های سوم و چهارم فهرست ۱۰ مقصد پربازدید آمریکای لاتین را از آن خود کردند.
سپس رتبه‌های پنجم تا دهم را نیز به ترتیب متعلق به بوینس‌آیرس آرژانتین (۲.۰۲ میلیون گردشگر)، سن‌خوزه کاستاریکا (۱.۶۳ میلیون)، ریودوژانیرو برزیل (۱.۳۷ میلیون)، بوگوتا در کلمبیا (۱.۲۶ میلیون)، مونته‌ویدئو در اروگوئه (۹۳۰ هزار گردشگر) و “کیتو” در اکوادور (۷۵۰ هزار گردشگر) می باشد.

لیما” پیشتاز در رشد گردشگری

بر اساس گزارش شاخص جهانی گردشگری سال ۲۰۱۶، شهر “لیما” در پرو نه تنها پربازدید ترین شهر آمریکای لاتین به شمار می آید بلکه در ۷ سال اخیر (۲۰۱۶-۲۰۰۹) با ۹.۹ درصد، بیشترین میزان رشد را در جذب گردشگر خارجی ثبت نموده و پس از آن “بوگاتا” با ۹.۹ درصد رشد در این دوره زمانی، “پونتاکانا” با ۷.۳ درصد، “ریودوژانیرو” (میزبان رقابت‌های المپیک) با ۶.۵ درصد و “مکزیکوسیتی” با ۶.۲ درصد سریع‌ترین میزان رشد را در جذب گردشگر خارجی طی ۷ سال اخیر به ثبت رسانده‌اند. ماه‌های می، جولای، اوت و اکتبر اوج رونق گردشگری در پایتخت پرو است و طبق آنچه در این گزارش آمده، هدف ۷۶ درصد از مسافران خارجیِ “لیما” سیاحت و گذراندن اوقات فراغت و هدف  ۲۴ درصد شان کسب و کار و تجارت است.
پول گردشگران خارجی لیما در این شهر بیشتر صرف غذا و نوشیدنی (۲۸.۲ درصد) و البته اقامت (۲۷.۶ درصد) می ‌شود.

رده بندی شهرهای آمریکای لاتین از لحاظ هزینه ها

پونتاکانا در شرقی ‌ترین منطقه جمهوری دومنیکن قرار گرفته و به سبب سواحل زیبای شنی و پلاژهای رو به دریای کارائیب و اقیانوس اطلس محبوبیت خاصی نزد گردشگران دارد. این شهر در سال ۲۰۱۶ میزبان بیش از ۲.۷ میلیون گردشگر خارجی بوده و پولی که این گردشگران در آنجا خرج نموده اند به ۲.۹۶ میلیارد دلار رسیده است و این شهر را از لحاظ درآمد گردشگری در رتبه نخست آمریکای لاتین قرار داده است. در مکزیکوسیتی نیز در سال ۲۰۱۶ حدود ۲.۲۷ میلیارد دلار از جیب گردشگران به اقتصاد این شهر سرازیر شده است که البته صرف هزینه‌های مختلف می شود لازم به ذکر است “لیما” که دارای بیشترین گردشگر در آمریکای لاتین است، از لحاظ هزینه‌کردِ گردشگران با ۱.۴۴ میلیارد دلار در رتبه پنجم قرار دارد.
در شهر “بوگوتا”ی کلمبیا در یک سال اخیر هزینه کرد گردشگران با رشد چشمگیر ۱۹.۹ درصد همراه بوده و از سویی دیگر، بوینس‌آیرس آرژانتین در یک سال اخیر ۱۷.۸ درصد کاهش را هزینه گردشگران تجربه نموده است. سائوپائولو و ریودوژانیرو، دو شهر معروف برزیل نیز از جمله مقاصد آمریکای لاتین هستند که با کاهش هزینه گردشگران خارجی رو به رو می باشد.

این درخت راه می رود!
این درخت راه می رود!
سد ایتایپو | پروژه ای عظیم در مرز برزیل و پاراگوئه
سد ایتایپو | پروژه ای عظیم در مرز برزیل و پاراگوئه
آنچه درباره نکات سفر به شیلی باید بدانیم
آنچه درباره نکات سفر به شیلی باید بدانیم
جاذبه های گردشگری اروگوئه + ویدیو
جاذبه های گردشگری اروگوئه + ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code