هتل ۲ ستاره آربز | اقامتگاه دو ملیتی

هتل ۲ ستاره آربز | Hotel Arbez

دقیقا روی مرز فرانسه و سوئیس و در نزدیکی فلات لس روسس در کوه های جورا، هتلی دو ستاره به نام آربز واقع شده است. این هتل در سبک آلپ با دیوارهای چوبی و سقف های کاذب چوبی ساخته شده است، دارای دو آدرس است و قبل از مرز بندی دو کشور و در قرن ۱۹ ساخته شد. این هتل همچنین دارای سرنوشت عجیبی است که موجب شده تا امروزه خود را به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری معرفی کند و به مسافران و گردشگران نیز این امکان را می دهد تا شب در اتاق هایی هتل ۲ ستاره آربز اقامت داشته باشند که نصف آن در خاک فرانسه و نیمی دیگر از آن در خاک سوئیس قرار گرفته است. در ادامه همراه با الی گشت باشید تا اطلاعاتی را در خصوص هتل دو ستاره آربز به شما ارائه دهیم.

هتل آربز
مطالب مرتبط:
سفری به دنیای خوش عطر و طعم شکلات سوئیسی
چرا نماد شهر برن سوئیس یک خرس است؟
زیباترین شهرهای سوئیس + تصویر

هتل آربز در شهر مرزی کیور (cure) در خط مرزی این دو کشور اروپایی و در سال ۱۸۶۲ قبل از تقسیم این منطقه بین دو کشور، مکانی تجاری بود تا بعد از جنگ جهانی دوم به مکانی برای اقامت پناهندگان و رزمندگان فرانسوی مبدل شود و بعد از آن نیز به دست «جولیوس جین اربیزی» به هتل تبدیل شد که در سال ۱۹۲۱ آن را خرید. فاصله این هتل با ژنو ۴۰ کیلومتر است و می تواند از طریق خط آهن Nyon-Saint-Cergue-Morez از هتل به این شهر بروید، در حالی که از پاریس چیزی نزدیک به ۵۰۰ کیلومتر دور است.

هتل 2 ستاره آربز

در حال حاظر اما، گردشگران و مسافران این هتل با عبور از اتاق ها و بخش های مختلف آن، دقیقه ای در کشور سوئیس و دقیقه ای دیگر در کشور فرانسه هستند. نکته جالب توجه آن که مرز این دو کشور از بین اتاق های هتل و میان تخت های آن نیز می گذرد. طیف گسترده ای از غذاهای فرانسوی و سوئیسی در رستوران هتل ارائه می شود. وقتی به رستوران این هتل می روید در کشور فرانسه حضور دارید و در فرانسه خواهید نشست و خدمتکاران ای رستوران غذا را از کشور سوئیس سرو خواهند کرد و جالبتر این که امکان دارد شما دور میزی بنشینید که یک سمت آن در کشور سوئیس و بخش دیگری از آن در کشور فرانسه باشد و یا مثلا زمانی که در خاک فرانسه قرار گرفته اید، غذای خود را از خاک سوئیس بکشید و میل نمایید.

هتل آربز

علاوه بر مواردی که ذکر شد این هتل دارای دو آدرس فرانسوی و سوئیسی است. آربز که پیش از مرز بندی دو کشور ساخته شده است، اکنون روی خط مرزی است. مرزبندی ها در کشورها دنیا شامل قوانین فوق العاده سختی است، اما آنچه که بسیار در خصوص این هتل دوست داشتنی به نظر می آید، شکستن مرز سیاسی این دو کشور با رفتارهای انسانی و روزمره مسافرانی است که به مقصد این شهر کوچک سفر کرده اند و در آن اقامت دارند، هر چند که تجربه اقامت در این هتل چیزی فراتر از یک اقامت معمولی است.

هتل 2 ستاره آربز در مرز سوئیس و فرانسه

خدمات رفاهی و تفریحی هتل ۲ ستاره آربز

این هتل ۲ ستاره و لوکس دارای خدمات و امکاناتی از جمله امکانات برگزاری جلسات با فضای کنفرانس اتاق جلسه، اینترنت وای فای به صورت رایگان در تمام محوطه های هتل از جمله رستوران ها، لابی و دیگر محوطه های عمومی، امکان استفاده از پارکینگ خودرو که بدون هزینه اضافی میسر می باشد. دارای هوایی مطبوع با دارا بودن اتاق هایی که در آن ها کشیدن سیگار مجاز نیست، قسمت نظافتی هتل شامل نظافت روزانه می باشد. امکان استفاده از منوی رژیمی در رستوران هتل فراهم است. دارای رستوران و کافه است و همچنین خدمات اتاق نیز ارائه می گردد. کارکنان چند زبانه این هتل به زبان های انگلیسی، اسپانیایی و فرانسوی صحبت می کنند. همچنین پذیرش این هتل برای ورود مهمان ها از ساعت ۱۸:۰۰ تا ۲۲:۰۰ چک این را انجام می دهد و برای خروج نیز مهمان ها می توانند از ساعت ۰۶:۳۰ تا ۱۱:۰۰ اقدام کنند. علاوه بر امکانات رفاهی، شامل برخی از خدمات و امکانات تفریحی نیز می باشد مثل تجهیزات بازی اسکی، پیاده روی و بازی گلف که از هتل ۳ کیلومتر فاصله دارد. امکان ورود حیوانات خانگی به این هتل می باشد و شاما هزینه اضافه می باشد.

هتلی در مرز سوئیس و فرانسه

برخی از خصوصات این هتل به صورت اجمالی

 • مرز این دو کشور از بین آشپزخانه، راهرو، رستوران و برخی از اتاق ها عبور می کند.
 • اتاق غذاخوری این هتل توسط مرز به دو قسمت مجزا تقسیم می گردد.
 • تخت خواب سوییت ماه عسل نیز نیمی در یک کشور و نیمی دیگر از آن در کشوری دیگر قرار گرفته است.
 • راهرو اصلی هتل و راه پله ها توسط خط مرزی از هم جدا شده اند.
 • بخشی از راه پله های پایینی در فرانسه و بخشی از راه پله های بالایی نیز در سوئیس واقع شده است.
 • در برخی از اتاق ها نیز به گونه ای است که مثلا حمام آن جزئی از خاک فرانسه و مابقی آن از خاک سوئیس است.

اتاق های هتل ۲ ستاره آربز

در اتاق های این هتل علاوه بر برخی از امکانات و تجهیزات مرسوم و عادی در هتل ها همچنین سرویس حمام اتاق ها دارای ترکیب دوش و وان است و لوازم آرایشی بهداشتی نظیر شامپو، صابون، حوله و … در آن ها به چشم می خورد. در هر صورت اگر نیاز به وسیله و یا خدمتی خاص داشتید می توانید آن را از میز پذیرش درخواست دهید و همچنین در صورتی که نیاز به تخت اضافه نیز داشتید می توانید آن را از میز پذیرش با پرداخت هزینه اضافه بخواهید. جدای از موارد مطرح شده، تمامی بچه های زیر ۱۰ سال نیز در صورت وجود تخت اضافه نیازی به پرداخت هزینه تخت ندارند.

هتلی در مرز سوئیس و فرانسه

فاصله هتل ۲ ستاره آربز تا جاذبه ها، فرودگاه ها و شهر های اطراف

 • فرودگاه دول جورا: تا این فرودگاه ۸۱ کیلومتر فاصله دارید که اگر با تاکسی بروید ۹۱ دقیقه در راه خواهید بود.
 • فرودگاه بین المللی ژنو: ۲۶٫۱ کیلومتر فاصله این هتل تا این فرودگاه است که توسط تاکسی ۳۶ دقیقه ای این مسیر طی می شود.
 • شهر ژنو: برای رفتن به این شهر ۴۰ کیلومتر را باید طی کنید با تاکسی ۴۷ دقیقه در راه خواهید بود.
 • فرودگاه چمبری: ۹۳٫۲ کیلومتر است که با تاکسی تا هتل، یک ساعت و ۳۲ دقیقه در راه خواهید بود.
 • پلازو: ۳۰ کیلومتر فاصله دارد. با ۴۱ دقیقه رانندگی به این مکان می رسید.
 • استادیوم ژنو: ۴۵ کیلومتر فاصله داشته و با تاکسی ۴۷ دقیقه راه خواهید داشت. اتوبوس در مدت ۲ ساعت و ۱۶ دقیقه شما را در این مکان پیاده می کند.
هتل آربز

موقعیت هتل ۲ ستاره آربز

می توانید موقعیت مکانی هتل را در نقشه گوگل زیر ببینید و برای خود نشانه گذاری کنید.

آدرس هتل:

فرانسه، لس روسس  ۳۹۲۲۰، لا کیور

La Cure, 39220 Les Rousses, France

منبع: booking.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code